Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az EU jobban kezeli az...

Ha az EU jobban kezeli az illegális bevándorlást, megelőzhető lett volna, hogy a britek a kilépés mellett döntsenek?

Figyelt kérdés
Nem sokon múlott az eredmény, 52-48%.

2016. jún. 25. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen. Bár azért az sem volt mindegy, hogy nyomatták a kilépéspártiak a hazugságot miszerint az EU-ba be nem fizetett pénz majd az egészségügyben fog landolni, ami persze nem igaz.
2016. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Az illegális bevándorlás nem nagyon volt témája a Brexit kampánynak. Ott a kelet-európaiak azok, akik elveszik a munkát és csak segélyeken élősködnek, ellenük folyt a kampány.
2016. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Döntsd néha jobbra-balra a fejedet. hogy a fölösleges migráncsozás kilöttyenjen.
2016. jún. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

A kérdés helyes értelmezéséhez abból el kell hagyni az "illegális" jelzőt. Hamissá teszi a kérdést.


Igen, ha az EU megfelelően kezeli a migrációt (mindenfélét), azaz felismeri annak okát, és tesz ellene, akkor megelőzhető lett volna nemcsak a Brexit, hanem sok más is.

Mondok két lényeges példát. Ha az EU nem tűri, hogy felzárkózásra adott pénzét ellopják, sokkal kevesebb kelet-európai lenne ma a nyugati országokban. De tűrte, mert kell neki a jól képzett munkaerő. Az is a szabad rablás egy fajtája. Ha az EU évekkel ezelőtt fellép mindenfajta állami terror ellen, erre késztet nem európai hatalmakat (USA, Kína, Oroszország például a sok közül), akkor ott nem lennének éhínségek, nem tobzódna a hatalommániából következő gyilkolás, tehát nem menekülne onnan fejvesztve a fél világ. De az EU soha nem lépet fel ezek ellen, mert a profitjából így úgy maga is részesült.

Ezek hosszútávú és nehezen kezelhető dolgok, ha már bekövetkezett egyfajta baj, azon nyomban az nem orvosolható. Az emberi gondolkodást és szemléletet nem lehet parancsszóra egy pillanat alatt megváltoztatni, még ha sokan szeretnék is, és sokan képzelik is így. Ezért nagy folyamatok lezajlása mindig hosszú és nem nagyon befolyásolható. Főleg nem összehangolatlanul.

2016. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mindenképpen. A kilépés oka csak és kizárólag a tömeges bevándorlás, és az EU tehetetlensége ebben a kérdésben.
2016. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!