Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a nagy Székelyföldi magyarság?

Ez a nagy Székelyföldi magyarság?

Figyelt kérdés

Itt lakok Székelyföldön, kb. 500 ismerősöm van facebookon, nyugdíjasok, fiatalok, középkorúak vegyesen. S csak úgy érdekességképp megnéztem hogy melyik közszereplő profilján van a legtöbb like.


Az első Klaus Iohanis. Ki Ő? Románia elnöke, aki elrendelte Tőkés László kitüntetésének elvételét, aki nem köszöntötte 30 éve először a '48-ra megemlékező magyarokat stb. stb. szóval nyíltan kilehet jelenteni hogy nem egy magyar barát emberről van szó. És ő a legkedveltebb erre fele ahogy elnézem. (30 valahány ismerősöm kedveli). Persze nincs egy román ismerősöm se.

Orbán a második 17 like-val.



Azért kevés ez hogy ilyen súlyos következtetéseket levonjuk, de elég elgondolkodtató dolog ez.



2016. máj. 17. 06:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Kelemen Hunor jobb lenne?

A többi magyar pártnak nincs esélye (ok: mert mindenki így gondolja, és senki nem szavaz azokra).

2016. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

en is itt elek a Csiki medence kozepen, es nem,dicserni akarom a roman kormanyt, de a JELENLEGI magyar politika es mentalitas miatt nekem csepp se kell Budapestbol.

en onallo akarok lenni, nem valamelyik magyarorszagi part csicskaja.

2016. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."


Nem értem. Pedig én sem Magyarországon élek. Tudom, hogy az itteniek nagy része nagy ívbe tesz a politikára. A többség még szavazni sem szavaz Magyarországra.


De bizonyára az engem lepontozó pestiek a panelházból a fotelből ülve sokkal jobban tudják, hogy hogyan mennek a dolgok itt határon túl.

2016. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Most akkor jött is a ,,székely-magyar" aki igazol engem.


Szerintetek az magyar aki azt mondja hogy hát azért akarok Romániához tartozni mert itt jobb a politika? S ha Magyarországon jobb lenne akkor oda akarnék? Persze, fontos az mindenkinek hogy itt jobb legyen az élet, itt élünk, de én akkor se tartom helyénvalónak hogy a legnépszerűbb politikus egy magyar ellenes személy legyen, mert tőle több pénz jön majd (talán, viszont ahogy olvasgatom, hallgatom a híreket, Romániába a nagyvárosok fejlődnek, míg a vidék gazdasága álló víz, és Székelyföld ráadásul egy szegény vidék, szóval sok javunk nem lesz az eddigi tendenciából itt Székelyföldön).


Ez a nagy ,,lelki vívódásom".

2016. máj. 17. 18:35
 15/35 A kérdező kommentje:

(ez már nem ide tartozik:)

Én annak tudnék örülni ha Magyarországon jönne valami olyan ember csoport (párt) akik tisztán látnak, és újra reményt adnak az ország fellendülésében, de jelenleg én nem úgy látom hogy lenne nálatok ilyen (vagyis az eddigi felállásból már csak azért sem szavaznék mint külhoni azon kívül hogy nem ott élek mert alkalmatlannak tartom a változásra a Fideszt is, a Jobbikot is, az LMP-t is, a DK-t is, az MSZP-t is, illetve PM, EGYÜTT, munkáspárt stb.-t).


De itt nálunk se más a helyzet. Az RMDSZ az gyakorlatilag 0 amit tesz, illetve az Erdélyi Magyar Néppárt meg a Magyar polgári párt harmat gyenge, én inkább őket támogatom, de esélytelenek hogy leváltsák az RMDSZ-t, itt sokkal másabb a politika, muszáj koalícióba indulni a tét választásokon, vagy csak az egyik induljon, mert senki nem kockáztatná hogy ne jussanak egymás miatt be a parlamentbe, vagy hogy amiatt legyen román polgármester hogy egymást kiütik, ezért igazából nagyon verseny sincsen.

2016. máj. 17. 18:43
 16/35 anonim ***** válasza:

"De bizonyára az engem lepontozó pestiek a panelházból a fotelből ülve sokkal jobban tudják, hogy hogyan mennek a dolgok itt határon túl."


Bizony! De fordítva is: ti sem tudjátok, hogy mennek a dolgok itt Magyarországon, de nem is nekünk van nálatok szavazati jogunk...

2016. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

# 13/16 Időpont ma 16:54


Barátom, azt az apró tényt felejtetted el, hogy akik mégis elmentek szavazni, ők döntötték el, hogy 2/3-ot kapnak másodjára is, vagy sem.


23 millió románozás ide vagy oda.


És tudom nagyon jól, hogy akinek van némi sütnivalója az látja, hogy megvesztegették, és visszaéltek a hazaszeretetével.

2016. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
17%

"de nem is nekünk van nálatok szavazati jogunk..."


Kinek a dédapja feje fölött húzták át a határokat?


"ma 19:39"


Tévedsz. A határon túli magyarok közül 59 846 szavazat volt leadva a Fidesz-KDNP-re. Ez nélkül is simán megnyerték volna a választásokat.


--> 2014-ben én sem voltam szavazni. De mivel a ballibek ennyire rugdosnak minket, és Orbán-imádóknak bélyegeznek minket ez miatt 2018-ban már el fogok menni szavazni és a JOBBIKra fogok szavazni, had őrjöngjenek a balliberálisok.

2016. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

# 18/18 Időpont ma 20:22


2/3-ról beszéltem, nem győzelemről.

2016. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nekem meg 350 ismerosom kozul 65 kedveli Johannist. Ennek foleg az az oka, hogy valasztasok kornyeken eleg nagy volt az anti Ponta kampany, ezert sokan belikeoltak Johannist. Ha nem olvasnam ezt a kerdest, eszembe se jutott volna felmenni az oldalara. Ezek a like-ok inkabb a masfel evvel ezelotti helyzetet mutatjak. A legtobb ember egyaltalan nem tartja szamon, hogy 1-2 evvel ezelott kinek vagy minek az oldalat like-olta be.
2016. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!