Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a nagy Székelyföldi magyarság?

Ez a nagy Székelyföldi magyarság?

Figyelt kérdés

Itt lakok Székelyföldön, kb. 500 ismerősöm van facebookon, nyugdíjasok, fiatalok, középkorúak vegyesen. S csak úgy érdekességképp megnéztem hogy melyik közszereplő profilján van a legtöbb like.


Az első Klaus Iohanis. Ki Ő? Románia elnöke, aki elrendelte Tőkés László kitüntetésének elvételét, aki nem köszöntötte 30 éve először a '48-ra megemlékező magyarokat stb. stb. szóval nyíltan kilehet jelenteni hogy nem egy magyar barát emberről van szó. És ő a legkedveltebb erre fele ahogy elnézem. (30 valahány ismerősöm kedveli). Persze nincs egy román ismerősöm se.

Orbán a második 17 like-val.



Azért kevés ez hogy ilyen súlyos következtetéseket levonjuk, de elég elgondolkodtató dolog ez.



2016. máj. 17. 06:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok is csak emberek élnek, az emberek pedig romlottak, akárcsak nálunk.

Nincs ebben semmi különös. Az emberek ilyenek.

2016. máj. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem is rengeteg ismerősöm likeolta Orbán oldalát, ez nem jelenti azt, hogy egyetértenek vele (mert nagyon sok likeolóról biztosan tudom, hogy nem ért vele egyet). Itt az is közrejátszhat, hogy a legfrisebb kormányzati hírekre kíváncsi, mégha sokszor propagandisztikusak is. Pl Orbán focis képeit, hogy ma ellátogattam xy helyre ahol jópofiztam ezzel meg azzal és jól szórakoztunk, #bestfriendsforever.
2016. máj. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Én nem likeoltam Orbánt. Akkor most Román vagyok?
2016. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Nekem aztán tökmindegy miket lájkolnak be a neten, csak ne szavazzanak itt az én sorsomról...
2016. máj. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%
Van pár erdélyi magyar ismerősöm, és elsősorban azért kedvelik Klaus Johannist, mert nyugati irányba viszi Romániát, és szembenáll a hagyományos román ortodoxokkal. Orbánt pedig egyre kevesebben kedvelik, mert egyre jobban átlátják a hazigságait (az interneten nincsenek határok, ugyanazt a sajtót olvassák).
2016. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
az is elgondolkodtato hogy a nyavalyas facebukbol vonod mindezt le.
2016. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Székelyföldön él hatszázezer magyar. Most komolyan néhány tucat ember like-jából vontál le messzemenő következtetést?

Finoman szólva nem reprezentatív minta.

2016. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg egy átlag székely nagy ívbe teszik a politikára. És a ballib véglények állításaival ellentétben nemhogy 23 millió román sem megy el szavazni, de még 23 ezernél sem sokkal többen mennek el.
2016. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

,,az is elgondolkodtato hogy a nyavalyas facebukbol vonod mindezt le "


...........Azért kevés ez hogy ilyen súlyos következtetéseket LEVONJUK............


Amúgy meg ha 1000 ember megkérdezése Magyarországon közvélemény kutatás akkor egy 10-ed akkora térségben miért ne adna 500 ember véleménye egy megvitázható képet?



,,Én nem likeoltam Orbánt. Akkor most Román vagyok? "


Ezt ki mondta? Leírtam ki a második, azért hogy szemléltessem hogy az említett román közszereplő mennyivel népszerűbb mint bármely itteni vagy Magyarországi politikus.


,,Nekem aztán tökmindegy miket lájkolnak be a neten, csak ne szavazzanak itt az én sorsomról... "


Ha neked tökmindegy akkor miért szóltál ide? Én akkor fogok Magyarországon szavazni ha hosszabb ideig ott tartózkodok, de ezzel sokan így vannak, azért a kettős állampolgárságot akik letették azokból szinte jelentéktelen számmal szavaztak.



,,Van pár erdélyi magyar ismerősöm, és elsősorban azért kedvelik Klaus Johannist, mert nyugati irányba viszi Romániát"


És sok itteni politikust börtönbe is visz.



Én itt élek, és őszintén elárulom, a dolgok ahogy alakulnak, az itteniek Bukarest felé húznak és nem BBudapest felé.

2016. máj. 17. 15:04
 10/35 A kérdező kommentje:
Budapest*.
2016. máj. 17. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!