Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azokban a határon túli városok...

Azokban a határon túli városokban, mint például Nagyvárad, Kolozsvár vagy Érsekújvár (tehát ahol a magyarság ugyan kisebbségben, de jelentős számban van jelen) a romák milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy, ahogy a környezetükben/mellettük élők. A magyarok és a románok városban elfoglalt helye kissé elkülönül, tömbökben élnek, még ha nem is húzható tényleges határ. Az idők során elmosódott. Tehát ezért gondolom, hogy a cigányok olyan anyanyelvűek, amelyik tömbben élnek.
2015. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érsekújvárat tudom konkrétan.

Változó. Valaki magyarul is, cigányul is, szlovákul is tud. Valaki pedig csak szlovákul.

2015. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
23%
A románok mindenhol románul beszélnek, és egyáltalán nem érdekli őket, hogy az illető érti-e mit akarnak. Sőt, néha meg is sértődnek, ha nem beszélsz románul...
2015. júl. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szabadkai vagyok. Vannak magyar cigányok. Ők már több évszázada velünk élnek, magyar vezeték és utónevük van.Magyarul beszélnek, hisz az az anyanyelvük, viszont természetesen szerbül is tudnak. Akkor vannak természetesen szerb cigányok, ők többnyire csak szerbül , valamint koszovói albán cigányok, akik leginkább albánul beszélnek. Óriási gondot jelent az iskoláztatásuk, hiszen előfordul hogy az elsőbe induló romagyerek sem szerbül, sem magyarul nem tud egy szót sem. Hála a szabadkai ócskapiacnak, ahogy látom, az utóbbi időben már a fiatalabb albán roma közösség tagjai beszélnek valamelyest magyarul, hiába, a biznisz az biznisz.
2015. júl. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!