Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A migrációs válság kezelése,...

A migrációs válság kezelése, miért lenne "közös európai felelősség"?

Figyelt kérdés

Semmiféle közös felelősség, nincs.

A nyugati országok gyakorlatilag meghívót küldenek a migránsoknak azzal, hogy tekben vajban fürdetik őket.


Ha nem járna nekik semmi, akkor nem jönnének.

Hatásosabb lenne, mint a kerítés.


A migrációsválság azoknak a felelőssége, akik a simogatásukkal, babusgatásukkal meghívják őket az országukba.


Magyarországnak sem kerítést kellene építeni,meg a határokkal bohóckodni, hanem egyből összegyűjteni őket, mindet buszra, repülőre rakni és nyugatra szállítani.



2016. márc. 3. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Pedig közös európai felelősség, mert bevándorlók már a "meghívó" és a szíriai háború előtt is érkeztek Európába, elsősorban az olasz partokra az észak-afrikai válság óta.

Líbia destabilizálódása megnyitotta az utat az áradat előtt, és rengeteg afrikai csak erre várt.


A szíriai háború pedig az afgán, pakisztáni, kurd, iraki stb. migránsok előtt nyitotta meg a kaput, mivel új, bejáratott útvonalak jöttek létre, ráadásul az elbánásuk is ennek megfelelően változott.


Közös a felelősség olyan értelemben, hogy több ország érintett, vagy a jóléte, vagy a földrajzi helyzete miatt.


Más kérdés, hogy ezek az érintett országok szeretnének egy olyan döntést kiharcolni, amelyben nem ők viselik a terhek súlyát. Már régóta szükséges lett volna egy egységes menekültpolitika, amely minimális, időszaki ellátást biztosít a háborús menekülteknek, a gazdasági bevándorlást pedig ettől eltérően kezeli.


De valójában egyik európai vezető sem tudja, mit akar, vagy ha tudja is, a népszerűségvesztéstől való rettegésében nem meri kifejezésre juttatni. Csak olyanok, akik úgy érzik, nagy háttértámogatást élveznek odahaza.


A háborús helyzet miatt már régóta szükség lett volna Szíriában ENSZ-táborokat létesíteni, ahol megfelelő ellátásban részesítik a háború kárvallotjait. Ezt lehetett volna korrekten, összeurópai szinten támogatni, és más gazdagabb államok (USA, Ázsiai tigrisek, a Közel-kelet olajnagyhatalmai, Oroszország) is beszállhatott volna a finanszírozásukba.

2016. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Mivel Európába jönnek, Hívás nélkül is, közösen kell megoldani a helyzetüket! Ez nem feltétlenül a befogadás.

Ami Magyarországot illeti: az első perctől kezdve tovább kellett volna utaztatni őket, és nem a Keletiben "állomásoztatni." Akkor nem is kelett volna a kerítés. Ugyan is egy sem akart itt maradni az országban.

2016. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Hú, te aztán olyan logikát ismersz, amit még fel sem találtak. Vagy ha igen, akkor az emberiségnek annyi.


Tudod te mi az, hogy felelősség? Hogy olyan teszünk, ami nagyjából mindenkinek jó és ha lehet, senkinek se rossz. A nyugati országok sok hibát vétettek, mert nincs közös felelősségük, de azt semmiképpen nem tették, amit te látni vélsz. Magyarország szintén teljesen felelőtlen, de nem úgy, ahogy látni véled. Te azt képzeled, bárki bármit tehet minden következmény nélkül. Az tudod mi? A neoliberalizmus. Próbáld meg mondjuk a repülőre rakást. Tudod hol fog leszállni. Ha sokat ugrálsz, a lakásod tetején. Miért? Mert megtehetik, akikről te azt gondolod, hogy nem: a nyugat.

A migránsok pedig jönnek. Nem azért, mert hívják őket. Ezt neked nem lehet elmagyarázni. Legfeljebb akkor, ha szereznék egy kalasnyikovot, sok tárat, és lőni kezdeném a alkásod. Ha kijössz, téged. Ha nem jössz, a fejedre omlik. Nézzük merre futsz, ha a kutya se hív. ha már jó messzire jutottál, abbahagyom a lődözést, és megkérdem: nem hívtak oda, ahova jutottál, minek mentél oda? Meg vagy te veszve, hogy csak úgy rohangálsz?

Már csak annyit: a "kezelés" nem az, hogy "hívod", netán "ajnározod", pláne "kerítésezel". A kezelés annyi, fenékbe billented, aki ott lődöz, hogy ne kelljen ide jönnie. Oszt nem lenne sehol migrációs válság. Látod, ilyen egyszerű. Csak még azt kéne meggondolni, mit szól hozzá (a fenékbe rúgáshoz) az, aki ott lődöz.

2016. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Van ez az EU nevű izé, közös dolgokkal.

Olvass utána!

2016. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Mit akarsz, van ez az EU és megmondja nekünk mit kell tennünk, mikor és mennyi bevándorlót befogadnunk. Nagyon egyszerű, azt kell tenni amit mondanak, és még azt sem mondhatjuk, nem akartuk.


De ismerős ez korábbról. Mondjuk a szovjetek sok kárt tettek, de nem küldtek a harmadik világból idegeneket kötelező jelleggel a nyakunkra.

2016. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amikor beléptünk az EU-ba, nem vállalatuk , hogy betelepítenek idegeneket.

A szerződésben sem volt bent.

2016. márc. 3. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Hakapeszi, olvasgassál:

[link]

2016. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt már megbeszéltük. Az EU bölcs honatyák gyülekezete, választott vezetőink, akik a nép érdekében hoznak megfontolt döntéseket a nép javára, most például a kvótát, rebegjünk köszönetet érte.


De ha a szintén a többség által megválasztott legitim magyar kormány tesz valamit, akkor már árnyaltabb a helyzet, a birka nép szavazta meg, s Orbán diktatúrát épít.

2016. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az EU-ban a cél a belső határok szabad átjárhatósága. A belső határok eltűnése nyilván csak akkor működőképes, ha a külső határok ellenőrzésében, csempészet és illegális migráció elleni fellépésben, menekülthullám kezelésében is van együttműködés. Az EU szorgalmazza a közös migrációs politika létrehozását.


Csak ugye a 28 tagállam helyzete, hozzáállása nagyon különböző, nehéz összehangolni. Az Egyesült Királyság, Írország, Dánia teljesen kivonta magát a közös európai menekültügyi szabályozásból. Németország szerint minden szíriai, iraki, eritreai menedékkérőt be kell fogadni, de inkább szétosztaná őket a tagállamok között. Olaszország, Görögország nem lép fel az illegális migráció ellen, nem védik meg a külső határokat, tömegesen érkeznek hozzájuk a tengeren a migránsok, akik aztán a belső határokon át tovább áramlanak Nyugat- és Észak-Európába. Magyarország szigorúbban értelmezi a menekültstátusz jogosságát és a menekültek szétosztása helyett a külső határok megvédését szorgalmazza.

2016. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!