Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A világon van még olyan...

A világon van még olyan ország, ahol kommunizmus van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 23:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Soha sehol nem volt olyan ország, ahol megvalósult a kommunizmus.
2016. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
36%
na és az izráeli kibucok?
2016. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan bármennyire is szeretnék ennek az ellenkezőjét elhitetni , soha sehol nem volt kommunizmus , erről még a legnaivabbak is legrosszabb esetben 3 perc guglizás után meggyőződhetnek. A kommunizmus az állam , hierarchia és fizetőeszköz nélküli társadalmat jelenti , se többet se kevesebbet.

Lenin már le is írta , hogy "államkapitalizmust kell létrehozni" , aminek már nyomokban sincs köze az eredeti ideához.

A jelenlegi társadalom sajnos már olyan szinten el van butítva (média , kötelező "oktatás" , politika: nácizmus , nacionalizmus stb) , hogy így tényleg megvalósíthatatlan a kommunizmus ,mivel a többség az előbb említett okokból már szükségesnek látja a rabszolgaság (kapitalizmus) fennmaradását.

2016. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

'mivel a többség az előbb említett okokból már szükségesnek látja a rabszolgaság (kapitalizmus) fennmaradását.'


Nekem ez kínai. Kapitalizmus mióta egyenlő a rabszolgasággal? Vagy én értelmezem helytelenül?

2016. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nincs ezen semmi meglepő , mint már írtam a társadalomra nagy hatással van az "oktatás" , média stb. Az iskolai oktatás célja a kapitalista gazdaság fenntartása , ergo , hogy a gyerekekből engedelmes dolgozót és szolgalelkű fogyasztót neveljenek , mert ez a két tényező tartja fent a kapitalista gazdaságot. Az emberek dolgoznak , amiért kapnak egy szánalmas összegű munkabért , amiért meg túlárazott , soha nem látott silány minőségű termékeket vásárolhatnak a tacskóban , intersparban vagy másikban , teljesen mindegy , a lényeg , hogy a fogyasztással költött pénzt egyszerre vissza is forgatják a gazdaságba.


A többség 100%-ig függ a pénztől , a gazdasági helyzettől és technológiától. Nem azért dolgoznak , hogy embertársaikat számukra szükséges dolgokkal lássák el , hanem , hogy a munkaadóknak , tulajdonosoknak , az uralkodó osztály szűk rétegének profitot állítsanak elő. Persze, akadnak olyan munkák is, amelyeknek látszólag van értelmük. Munkával állítunk elő élelmiszert, ruhát, használati, műszaki cikkeket, munkával épülnek a házak, a vasút. De ez csak a látszat. Az árutermelő rendszerben semmi sem az, mint aminek látszik. Az - egyébként egyre zsugorodó - termelő szektor árucikkeket állít elő, olyan dolgokat melyeknek a csereértékük számít, a hasznosságuk - bizonyos határokon belül - lényegtelen. Az árutermelés lényege nem más, mint a profit. Minden talpalatnyi föld ezen a világon vagy egy állam vagy egy magánszemély tulajdonához tartozik.


Az emberek többsége (főleg a nagyvárosiak) egy 0 önellátással rendelkező lakótelepi panelben laknak , amelyek eleve olyanok mint a börtönök , csak éppen a rabokkal ellentétben ők még fizetnek is azért , hogy ilyenekbe lakhassanak.

Az átlagember mindezt természetesnek hiszi , mert így nevelték születésétől kezdve. Sőt mi több még azt is elhiszi , hogy változtathat a rendszeren azzal , hogy 4 évente megszavazza valamelyik címeres bűnözőt az uralkodó osztályból , holott az összes párt teljesen elfogadja a kapitalizmust:)


Miből áll egy átlagember napja ? Reggel felkel , elkocsikázik a melóhelyre , gályázik 8 órát (vagy még többet) - most mindegy hogy ez fizikai vagy szellemi munka - utána megy vásárolni , aztán otthon tévét nézni , egyéb házimunkákat végezni , aztán másnap kezdődik elölről. A tevékenységei mind a rendszerhez kapcsolódnak , mert minden pénzbe kerül neki.

Mindezzel egy a baj , mégpedig az , hogy ez nem élet. Lényegében ezt sokan már annyira természetesnek hiszik , hogy elfogadják ezt a szánalmas életet amit létrehoznak nekik.

A rabszolga életét az engedelmesség , a termelés és a fogyasztás szentháromsága határozza meg , a kapitalizmus keretein belül ezek egyikét sem tudja kikerülni.

2016. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Kíváncsi lennék az utolsó válaszadó azon véleményére, hogy mégis mit kéne másképp csinálnia az átlagembernek, vagy mitől lenne más az életünk, ha nem kapitalizmus lenne :)
2016. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Peeper válasza:

Kommunizmus nem volt, nincs, nem lesz és nem is lehet, amíg legalább két ember létezik. Sajnos ilyenek vagyunk.


#16

A Star Trek világában a föderáció működése alapvetően a kommunizmus elképzeléseinek felel meg. Erre még utalnak is a TNG egy időutazós részében (amelyikben Data elveszíti a fejét).

Tehát, ha érdekel a nem kapitalizmuson alapuló világkép nézz Star Trek-et ÷)

2016. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Neduddgi ! A mosott agyaddal szajkózod Putyint! Mert nem ad a monetáris terrorizmusnak 1 m2 orosz földet.
2016. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Ide sorolnám Magyarországot is...

Az összes volt komcsi itt van még...

2016. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Kommunizmus egyetlen országban sincs. Nem is volt. Esetleg szocializmusról beszélhetünk. Viszont vannak kommunisták. Ne keverjük össze a vágyat a valósággal, a lehetőséggel!
2016. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!