Mit szóltok, hogy az atlantisták és liberálisok az isztambuli robbantást is az oroszokra akarják kenni?
A keddi isztambuli robbantás után a török hatóságok összesen 65 embert vettek őrizetbe. Liberális sajtóorgánumok elferdítik a híreket, és Oroszország elleni hangulatkeltést folytatnak, miközben az eredeti beszámolók szerint a török hatóságok az őrizetbe vett orosz állampolgárokat nem kapcsolják konkrétan robbantásos merényletek elkövetéséhez.
Az Index.hu liberális hírportál “Oroszokat gyanúsítanak az isztambuli robbantással” című cikkben számol be arról, hogy “Három orosz állampolgárt vettek őrizetbe szerdán Törökországban a keddi isztambuli merénylettel összefüggésben”, és hogy “Szerdán napközben a török belügyminiszter közölte, hogy további egy embert őrizetbe vettek a török hatóságok.”
Az Index mellett például a hvg hírportál is ugyanebben a kontextusban tálalja a hírt, “Oroszokat vettek őrizetbe az isztambuli robbantással kapcsolatban”. De mondhatnánk még több példát is.
Az oroszbarátsággal egyáltalán nem gyanúsítható, egyik legolvasottabb brit napilap, a The Guardian azonban az Anadolu Agency török állami hírügynökség beszámolójára hivatkozva közli, hogy a keddi isztambuli robbantás után a hatóságok összesen 65 embert vettek őrizetbe, ezek közül három az Oroszországi Föderáció állampolgára. A három személy etnikai hovatartozása nem tisztázott; lehetnek azeriek, balkárok, baskírok, csecsenek, cserkeszek, dagesztániak, ingusok, kabardok, karacsájok, kazakok, kirgizek, tatárok, tádzsikok, türkmének, üzbégek, és még számos más etnikum tagjai. Tehát nem bizonyított, hogy oroszok.
A 65 őrizetbe vett személyt Ankara, Izmir, Kilis, Sanliurfa, Mersin, Adana és Antalya településeken tartóztatták le. Az Anadolu a hatóságok hivatalos közlésére hivatkozva hozzáteszi, hogy csak az Ankarában és Sanliurfában letartóztatott személyeket kapcsolják konkrétan tervezett robbantásos merényletek elkövetéséhez. Az orosz állampolgárságú személyeket pedig Antalya városában tartóztatták le.
Így az orosz állampolgárok letartóztatását az isztambuli merénylethez közvetlenül kapcsoló magyar híroldalak szándékos tényferdítő, és hazug módon hiteltelen tartalmi értékeket közvetítő cikkei kizárólag a közvélemény oroszellenes manipulálására szolgálnak, az objektív tájékoztatás helyett. (hídfő)
Soros Györgyöt azért „bannolták” ki Oroszországból, mert Soros György feladata egyértelműen a maga szakértői területe, a globális pénzügyi helyzet manipulálása Oroszország rovására, ennek teljesen nyilvánvaló bizonyítéka az a terv, hogy Soros Györgyöt szeretnék látni “egyesek” az Ukrán Nemzeti Bank élén.
Meg arról sem feledkezzünk meg, hogy Soros dollár milliókat fektetett be a migránsok támogatásába és Európába telepítésébe.
Ennek semmi köze a Gulagokhoz, ahogy az a cikk már megint az oroszok ellen uszít.
Az Orosz Legfőbb Ügyész még november 30-án adott ki egy közleményt, amelyben Soros György alapítványát „nem kívánatos társaságnak” minősítette. A Soros Alapítvány tevékenysége veszélyezteti Oroszország nemzetbiztonságát és alkotmányos rendjét.
Mivel a migránsok Európára szabadítása nekünk sem lenne túl jó, ezért mi sem kellene ilyen Soros-félékkel kooperálnunk.
Amikor az mszp szimpatizált vele, akkor is putyin volt a góré és nem szovjetúnió volt, szal benézted. Ugyan az a pártvezetés volt ugyanaz az ország. Mégis minden fidesz hívő hazaáruló komcsizta őket, most meg ők a megmentők meg a jótevők. Bezzeg orbán megmonda hogy akik oroszokkal üzletelnek eladják a hazát. És akkor is putyinnal üzleteltek :)
De sebaj
#14
Nem komcsiztam akkor senkit, csak az MSZP-t, de ez miatt, nem az miatt mert Putyinnal üzleteltek.
#14
És szerinted azóta nem változott egy ici picit a politikai, közéleti helyzet?
Te hol voltál az elmúlt 5évben? Nem gyanús, hogy azota történtek olyan dolgok, ahol a magyar és az orosz érdek egybevág?
# 18/18 Időpont ma 22:40
Honnan tudod, hogy nem pont az MSZP ideje alatt vágott egybe a két érdek? Hm? Vagy alattuk _is_?
Szerintem puszta időpazarlás az ilyen provokatív kérdésekkel foglalkozni, hiszen csak a lényegtelen dolgokkal foglalkozik a kérdező, miközben megindokoltam, hogy miért valótlan a cikk állításomra semmit nem reagál viszont linkelgeti mindenhova egy olyan képet, hogy azért nem hasonlít Szovjetunióra Oroszország, mert Putyin egyszer volt templomba. Érdekes Kádár János még Őszentségénél a Pápánál is tett látogatást, mégsem nevezzük hithű katolikusnak. Ezen kívül a vallás ideológia szempontként szokás emlegetni, a válaszolók viszont a hatalmi berendezkedésre szoktak gondolni.
"A Szovjetunióhoz a legjobban a mai EU hasonlít." Ezt pedig a kedvenc módszeremmel a kérdezővel cáfolom meg.
"Nézd meg mit csináltak a szovjetek:
Ezzel szembe az EU-ba:
Ha te így érvelsz, remélem te is elfogadod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!