Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok, hogy már az is...

Mit szóltok, hogy már az is kiderült, hogy Nagy-Britannia Szaúd-Arábia szövetségese?

Figyelt kérdés

Tegnap feltettem egy hasonló kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..

(De a sok idegatlantista csak trollkodni és köntörfalazni tudott)


Visszatérve:

Brit politikusok tudomást szereztek azoknak a titkos megegyezéseknek létezéséről, melyeket akkor kötöttek meg, amikor a belügyminiszternő, Theresa May Szaúd-Arábiába látogatott, és követelik a kormánytól, hogy fedje fel őket.


Brit ellenzéki politikusok és az Independent azt hangoztatta, hogy a brit kormány olyan megegyezéseket kötött Szaúd-Arábiával, melyeknek a részleteit velük nem kívánják megosztani. A brit kormány a titkos megegyezésekről és együttműködésekről szóló híreszteléseket NEM TAGADTA, ám részleteket arról nem kívánt közölni, mondván, ha felfedné a titkosított részeket, az ártana a két országnak és a kapcsolatuknak.


Azért hogy Szaúd-Arábia királyát David Cameron megnyugtassa arról, hogy ők nem közölték a részleteket, levelet írt a szaúdi királynak, Szalman bin Abdul Aziznak, melyet a brit külügyminiszter személyesen juttatott el hozzá.


További információk:

[link]


[link]

[link]


[link]



2015. dec. 27. 16:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

# 3


Nincs olyan, hogy „ezek”! „Ezek” a vahabita kegyetlen barbárok (szaúdiak), akik az egyik fő támogatójuk az Iszlám Államnak (és egyéb kártékony dzsihadista bűnbandáknak). „Ezek” azok akik a legtöbb „ellenzéket” (értsd fejlevágós vadállatok) pénzeltek a számukra antipatikus vezetők ellen (mint pl. Asszad, Kadhafi stb.)


# 9


Ha csakugyan nem akarunk terrorista-barát kormányokkal szövetkezni akkor egyértelműen Iránnal és a Szír kormánnyal kellene szövetkezni (pl).

2015. dec. 27. 16:48
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
"Ha csakugyan nem akarunk terrorista-barát kormányokkal szövetkezni akkor egyértelműen Iránnal és a Szír kormánnyal kellene szövetkezni (pl)." Ezek a szövetségek nem most kezdődtek, hanem évtizedekkel ezelőtt. Mikor Szaúd-Arábiával szövetséget kötöttek, még teljesen más volt a helyzet.
2015. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezen kívül nem fognak olyat csinálni, hogy a barátom ellensége lesz az én barátom, ez által kizárva, hogy Irán szövetségese legyen a nyugatnak, amúgy az volt, amikor még a sah uralkodott.
2015. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#11


Szaúd-Arábiában van a mostani kormány, amelyik szimpatizál a NATO-val és a nyugati világgal és van az ellenzék, amelyik teljes mellszélességgel és nyíltsággal az Iszlám Állam mellett van és a királyi család egyik pártütő tagja vezeti, aki át akarja venni a hatalmat a mostani királytól és nyíltan nyugatellenessé akarja tenni az országot, valamint szövetségre akar lépni az ISIS-szel.


Na, most akkor szerinted melyiket támogassa a nyugati világ? A jelenlegi kormányt vagy a vele ellenséges ellenzéket?


"Ha csakugyan nem akarunk terrorista-barát kormányokkal szövetkezni akkor egyértelműen Iránnal és a Szír kormánnyal kellene szövetkezni (pl)"


Ja, csak az a probléma, hogy ezek az államok rohadtul nem akarnak velünk szövetkezni.

2015. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

# 14


Csak az a gond, hogy Szaúd-Arábia is az Iszlám Államot támogatja.

Nekik is céljuk megbuktatni az Irán-barát szír rendszert.

2015. dec. 27. 17:02
 16/21 anonim ***** válasza:
#14 Szíria mindig is egy nagy kérdés volt a Közel-Keleten. Igaz, hogy Háfez el-Aszad idején teljesen más volt, mint most, de igazából még mindig fenntartásokkal fogták őket. Talán változás állhatott volna be hosszútávon, de a mostani helyzet már igazából senki sem tudja, ki lenne az alkalmasabb vezetőnek. Kiderült, hogy egyik fél se jobb, mint a másik.
2015. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk a szaúdi király ellenségeknek nyilvánította a Iszlám Államot, valószínűleg azért, mert fenyegetésnek érzi a saját hatalmára.
2015. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

"Csak az a gond, hogy Szaúd-Arábia is az Iszlám Államot támogatja."


Nem, a jelenlegi szaúdi vezetés a NATO-nak köszönheti a létét. A kezdeti időszakban valóban próbálták támogatni az Iszlám Államot, de aztán oda lett nekik szólva, hogy nyugodjanak le, aztán visszább vettek magukból, mert rájöttek, hogy figyelik őket a nyugatiak, akik a Szabad Szír Hadsereget támogatják leginkább.

Aszad és az oroszok pedig konkrétan 20-ból 19 esetben nem az iszlám milíciákat támadják, hanem a SzSzH erőit, mert ha őket kiirtják, akkor már teljes mellszélességgel lehet mondani, hogy az egész ellenzék szélsőséges iszlamista és nyíltan tudnak harcolni.


Azonban, mint már mondtam, a szaúdi ellenzék sokkal radikálisabb vonalat képvisel az iszlámban, így jelenleg a mostani kormány a legjobb, amit el lehet érni Szaúd-Arábiával kapcsolatban. Vagy ez, vagy a nyíltan nyugatellenes vezetés.

Szerintem nem kérdés, hogy melyik az értelmesebb választás.

2015. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Persze, a legjobb lehetőség az lett volna, ha nem hagyjuk felbomlani a gyarmatbirodalmat és akkor most az egész térség Nagy-Britannia és Franciaország gyarmata volna, béke és nyugalom lenne és az EU rendelkezne egy csomó olajjal.

De hát ezt 60-70 éve elrontottuk.

2015. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!