Az EU-ban miért nem vezetnek be születésszabályozást?
Kínában évtizedekig alkalmazták, mivel nem akarták, hogy túlnépesedjen az országok.
A születésszabályozással gyakorlatilag elhárítottak egy válságot.
Európában viszont hasonló válsághelyzet van, mint Kínában, csak annak a kifordított változata.Itt több csecsemőre van szükség.Ez különösen az államok fenntarthatósága miatt fontos.
A népességcsökkenés nem olyan nagy baj, viszont a társadalom öregedése, komoly probléma.
Emiatt, termékenységnövelő szabályozásra lenne szükség.
Persze, olyan emberekre, akik meddők, nemzőképtelenek, vagy túl szegények,túl öregek, túl fiatalok, rájuk nem vonatkozna.
De, akik ezek a csoportokon kívül van, azokra igen.
Parancsra nem lehet gyermeket nemzetni, sehol
Viszont, rásegítő törvényekkel, igen.
Az embereket manapság, a pénztárcájukon keresztül lehet megfogni.
Emiatt, például a nyugdíj mennyisége függhetne a gyermekek számától.
Akinek 3 gyermeke van az több nyugdíjat kaphatna, mint akiknek egy sincs.
Megérdemli, ugyanis, hozzájárul az állam fenntarthatóságához.Akinek meg nincs gyereke az nem érdemel magasabbat, mivel nem járul hozzá.
Ezután, a fizetéseknél olyan adórendszert kialakítani, hogy nem pályakezdő szingli, gyermektelen 33 éven felüli nőket és férfiak fizetését jobban megadóztatni.
A karrierista rétegnek így eszébe jutna a család is.
Európa nyugati részében nincs gond az életszínvonal.Ott a karrierizmus, hedonista életvitel, ami a család útjában van.
Ez nem úgy megy, hogy mostantól beszabályozod, hogy kötelező mától mindenkinek minimum 2 gyereket szülni.
Kínában ez a politika mit oldott meg szerinted? Azt, hogy tömegesen elszaporodtak a lány csecsemők ellen elkövetett bűntettek, mert ha már csak 1 gyerek lehet, akkor az legyen fiú.
Tudatos politikával, családbarát munkahelyekkel és munkáltatókkal, jó fizetéssel és a család támogatásával (persze úgy, hogy ne jöjjenek létre megélhetési gyerekgyártók) meg lehetne állítani a demográfiai hanyatlást. Csak hát ez ugye nem 1-2 év.
Mellesleg Közép-, és Kelet-Európa, meg a Balkán kivételével minden országban növekszik a népesség a világon, ezt ugye tudod?
A szocialista gazdaságpolitika, majd annak a hanyatlásával jövő erős gazdasági válság és visszaesés miatt csökken a volt szocialista és jugó országok népessége.
Nyugaton a népességcsökkenésre találták ki a "bevándorlást", ami szintén megbukott, mert már nagyon az élvonalban vannak a szélsőséges, bevándorlásellenes pártok.
És egy alap emberi dolog: hadd döntsem már ÉN el, mennyi gyereket akarok, vagy akarok-e gyereket egyáltalán. A rossz példát láthatod a szeretett kisebbségünkön. 8 gyerek, nevelés nuku, effektíve bűnözőket hoznak létre.
"Mellesleg Közép-, és Kelet-Európa, meg a Balkán kivételével minden országban növekszik a népesség a világon, ezt ugye tudod?"
Ami azt illeti, ez nagyon nem igaz, a népességcsökkenés a társadalmi fejlődés egyik velejárója, inkább az a furcsa, ha egy gazdaságilag fejlett országban nem csökken a születésszám pl. Malájzia ilyen, gazdaságilag fejlett távol-keleti ország magas születésszámmal, de nézd meg Japán, Korea Taiwan vagy Szingapúr születésszámait, nem, hogy a növekedéshez a stagnáláshoz sem elég.
Ez a trend a világ minden részén jelen van, pl. hosszabb távon a legliberálisabb államok és a legdiktatórikusabbak is népességcsökkenéssel néznek szembe egy-két kivétellel.
Afrika országaiban jelenleg is növekszik a népesség, de egyre lassuló ütemben, ahogy fejlődik a gazdaságuk.
Ironikus módon kijelenthető, hogy a jó életszínvonal és a gazdasági fejlettség okozza a születésszám csökkenést! Ezt hívják demografikus paradoxonnak.
Amúgy Magyarországon a születészám csökkenése már a 20. század elején elkezdődött, és leszámítva a Ratkó-korszakot érdemi fellendülés nem is volt, 1980-óta pedig csökken a népesség, tehát nem a szocializmus összomlása váltotta ki a demográfiai hanyatlást, sokkal inkább a gulyáskommunizmus a maga életszínvonalnövelő politikájával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!