Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti mit szólnátok, ha a politik...

Ti mit szólnátok, ha a politika kényszerítene a szabad ingatlanjaitok kiadására menekültek részére? Esetleg nagyobb háznál, szabad szobába való beköltöztetésre?

Figyelt kérdés

2015. szept. 12. 09:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
és a tulajdonosoknak ki fizeti meg a kárát mert ezek lelaknak mindent olyanok mint a cigányok külsőleg és viselkedési formára is
2015. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, rosszul tudod. A politika (kormány) már elég régen kényszerít embereket ingatlanjaik átadására a haverok számára. Már százezer hektárokban mérheted ezt.
2015. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12: Hallottam, de nem élek otthon, és a közvetlen ismerősök még nem meséltek ilyent, így nem élem olyan aktualitásként meg.
2015. szept. 12. 16:12
 14/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem rémhír. Kint élek, és kisvárosunk zsarolta meg a céget aki lakások bérbeadásából él. Azt már csak a rossznyelvek beszélik hogy a végén majd még a szobákba is be kell fogadni őket.
2015. szept. 12. 16:14
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Az üresen álló állami vagy önkormányzati lakásokkal megtehetik, az nem magántulajdonban van.

Ellenben ha mondjuk valakinek lenne 2 háza, és az egyikbe az állam beköltöztetne kötelező jelleggel embereket, azt már nem tudnák lenyomni a nép torkán. Így is vannak tüntetések Németországban, ha ezt meglépnék, garantáltan fellázadnának az emberek, Merkel pedig menne a süllyesztőbe, így is állandóan őt szidják.


Mellesleg azt ugye tudod kérdező, hogy a menekültek kb 48%-a a Balkánról érkezik? (Koszovó, Macedónia, Albánia, Bosznia, Szerbia) Így a menekültek felét a németek is ki fogják szórni, már régebben is kijelentették, hogy a koszovóiak sem kaphatnak menekültstátuszt.

2015. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: Persze, de eddig nem az a jellemző a bajorokon kívül, hogy annyira haza akarnák őket küldeni vagy határt lezárni.

Az meg hogy megtehetik, a korábbi belinkelt cikkben pontosan le van írva mint az is hogy nem csak az önkormányzatiakról van szó, hanem az üresen álló magántulajdonról. Az kérdés hogy tényleg mennek-e utcára, mert csomó olyan dolgot természetesnek vesznek miért a magyarok már rég utcára mentek volna. A merkel-kormányra már akkor fujjogtak, amikor 2010-ben megkapták a görögök az első csomagot. Aztán 2013-ra szépen elfelejtették.:S

2015. szept. 12. 18:59
 17/22 anonim ***** válasza:

Bocs, ha félreérthető volt az előző válaszom. Én a 8. válaszra reagáltam, tehát a magyarországi helyzetre. Itt nincs szó ilyesmiről.

A németországi helyzetet nem ismerem, a cikket pedig nem tudom elolvasni.

2015. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ebben én nem látom leírva, hogy az üresen álló önkormányzati és állami ingatlanokról lenne szó, de bizonyára csak megbújt valahol a sorok között. Egyébként semmi garancia nincs arra, hogy a súlyos helyzetre hivatkozva ne tennék meg a magánkézben lévő ingatlanok kisajátítását előbb-utóbb Bokrosék, hiszen volt már erre példa a történelem folyamán. Arra is lehetne hivatkozni, hogy "hát a németeknél is ez a helyzet, sajnos".

Egyébként szerintem még az állami és önkormányzati ingatlanok kiadása is problémákat okozhatna. Pl. egy árvíz esetén földönfutóvá válik egy csomó ember, lehetne nekik ideiglenesen állami lakásokat kiutalni, de hopp, már mindegyikben lakik egy 10-15 fős család. Ezen kívül van elég rászoruló itthon is, de őket le se kakkantja senki, mert most trendi lett bevándorlókat menteni.

Szerintem vannak ma Magyarországon és Európában olyanok, akik sokkal de sokkal rosszabb körülmények között élnek, mint akik menekülnek a török táborokból, ők viszont senkit nem érdekelnek.


(Ez pedig egy igen súlyos probléma, mert rengeteg pénz elmegy erre a migrációs válságra, aminek máshol is meglenne a helye, miközben az, aki ezért az egészért felelős, és akinek elsősorban meg kellene oldania a helyzetet, azaz az USA csak röhög a markába, és a tengeren túlról osztja az észt, meg befogad néhány bevándorlót.)

2015. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez mind akkor lenne aggodalomra okot adó, ha Magyarország lenne a célország Németország helyett.

Egy darab menekült nem akar Magyarországon maradni, nem is fog maradni. Itt az én városomban is létesítettek nekik egy kisebb tábort, megérkeztek, már másnap el is ment az összes.

Ráadásul Magyarországon nagyon kevesen kapnak menekültstátuszt, ha jól tudom most 33.000 benyújtott kérelemből kb 120-at fogadtak el.

2015. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Ebben én nem látom leírva, hogy az üresen álló önkormányzati és állami ingatlanokról lenne szó, de bizonyára csak megbújt valahol a sorok között."


Nem ott olvastam, egy másik cikken. Próbáltam megkeresni az Előzményekben, de nem találtam. (Többszáz oldalt nyitottam meg az elmúlt napokban, sajnos nem emlékszem a címre.) De konkrétan az önkormányzati, állami tulajdonú ingatlanokról volt szó benne.


"Egyébként semmi garancia nincs arra, hogy a súlyos helyzetre hivatkozva ne tennék meg a magánkézben lévő ingatlanok kisajátítását előbb-utóbb Bokrosék, hiszen volt már erre példa a történelem folyamán."


Igen, volt, pl. a 2. vh. idején kisajátították szinte az összes zsidó származású magyar állampolgár lakását (meg elkobozták szinte az összes vagyonukat ezen felül is); de az az eszmerendszer, ideológia szerencsére nagyon távol áll Bokrostól.


"Pl. egy árvíz esetén földönfutóvá válik egy csomó ember, lehetne nekik ideiglenesen állami lakásokat kiutalni"


Alapból nem rossz ötlet, de pusztán ezért nem éri meg évekig fenntartani üres lakásokat. És nézzük a realitásokat: Mikor volt utoljára Magyarországon akkora árvíz, hogy erre szükség lett volna? Hány ember "vált földönfutóvá" árvíz miatt? Hogyan oldották meg az ideiglenes elhelyezésüket?


"Ezen kívül van elég rászoruló itthon is, de őket le se kakkantja senki, mert most trendi lett bevándorlókat menteni."


Először inkább tájékozódj. Mert igenis foglalkoznak a témával. Pl.:

[link]


Nem mellesleg nem kis számú lakásról van szó:

[link]

(A cikkből egyszerű számolással megtudható, hogy kb. mennyi az üres önkormányzati lakások száma.)


"Szerintem vannak ma Magyarországon és Európában olyanok, akik sokkal de sokkal rosszabb körülmények között élnek, mint akik menekülnek a török táborokból, ők viszont senkit nem érdekelnek."


Pontosan kikre gondolsz? Miben rosszabbak a körülményeik?


"Ez pedig egy igen súlyos probléma, mert rengeteg pénz elmegy erre a migrációs válságra, aminek máshol is meglenne a helye"


A "rengeteg pénz" legnagyobb részét az EU állja (kb. 85%-ot). Tízmilliókat meg az önkéntesek saját pénztárcából és adományokból.

Amit Magyarország erre költ, az meg a töredéke azoknak a tíz- és százmilliárdoknak, amik stadionokra, kisvasútra, operaházi raktárbérlésre meg egyéb ilyen "hasznos" dolgokra folytak el.

2015. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!