Miért akar mindenki nagyobb összegű fizetést? (többi lent)
Mert a többségnek elég lenne az, hogy csak nekik legyen nagyobb fizuja :) Meg mégis ki ne akarna legalább 1-2 milliót hazahozni havonta? Mert azzal a család/maga jól élne. Telne utazásokra,kajára,nem kell a számlákkal törődni,bármikor kipróbálhat valami újat :)
De a többség ezt külföldön szerzi meg, de h a itt is lehetne nagyon jól élni és nem lennének hülye törvények, hülye adózási rendszerünk maradnának sokan. Mert viszonylag kevesen mennek el, csak azért, hogy mert imádom Angliát és a helyi kultúrát :)
"És minél többen kapnak több pénzt annál több pénz van forgalomban ,ami csak az inflációt segíti elő."
Ez így nem igaz. Pont, hogy azért gyengül egyre inkább a pénz, mert egyre kevesebb van forgalomban. Van az a bizonyos "1%" akik már elkölteni sem tudják, és nem is akarják, csak tartogatják. ami pénz tartogatva van, az kikerül a körforgásból emiatt pótolni kell.
Tegyük azt! :)
Nehogy már azért keljen félnünk, hogy a kórházban mikor megy el az áram miközben azt olvassuk az újságban, hogy milyen új stadiont építsenek :)
Magyar vagyok, de ők meg elárúlták a magyarságot. Az ilyeneknek halálbünetetés járna, de mégsem kapnak. Ottkint is ehetünk lángost, gulyáslevest,hortobágyi palacsintát :)
Kérdező!
A gazdaságban minél több pénz van, és minél gyorsabban forog a pénz a termelés-áruk-szolgáltatás-fogyasztó között, annál gazdagabb egy ország, és annak állampolgárai is!
Hogy a pénz mennyiségét növelni lehessen az országban, erre találták ki az Erzsébet utalványt, vagy a helyipénzeket, amelyek úgy növelik a pénzmennyiséget az országban, hogy nincs rajta kamat, ezért nem inflálódik, viszont a pénzforgalmat meggyorsítja.
Mert Magyarországon igen nagy a pénzügyi analfabétizmus.
Jó példa erre, hogy sokan méltatlankodnak, egyes magukat pénzügyi újságírónak gondoló egyének (pl. a Privátbankáron vagy az Origo Pénzügyi rovatában) még hergelik is, hogy alacsonyak a bankbetétek kamatai, mert manapság 1-3%-ot fizetnek a bankok, szemben például azzal, hogy 5 éve 8-10% volt a kamat, 20 évvel ezelőtt pedig 25-30%. Azt azonban nem fejtik ki, hogy a bankbetéteknek soha nem volt komoly hozama, csak jobban nézett ki 8%-os inflációnál a 9%-os kamat, 25%-os inflációnál a 26%-os kamat.
De például arra is emlékszem, amikor elkezdtem dolgozni és nem értettem a többkulcsos adórendszer idején az adójóváírás számítását, és segítséget kértem, sokan csak néztek rám, hogy miféle adójóváírásról beszélek, hiszen ők sosem kaptak. Mindezt minimálbért vagy papíron minimálbért keresők, akik ma leghangosabban csapkodják az asztalt, hogy legyen többkulcsos adórendszer.
És akkor még nem beszéltünk a devizahitelesekről, akiket átvert a bank, a Quaestorosokról, akiket átvert a bróker.
3# ez mondjuk igaz köszönöm az értelmes választ :)
4# én már megtettem és 1 havonta szívesen megyek haza elverni a pénzem és boldogan élnem. Szavazni pedig bármikor haza jöhetek.
5#-ös és az Erzsébet utalványt azért nem nagyon osztogatják és megnézzük elégé le van korlátozva
6# igen ma már szinte meg sem éri befektetni a pénzünket.
Én őszintén euróban tartom így úgy kamatozik hogy nem a bank felel érte ,hanem az infláció. Legjobb átváltani más pénznembe és várni míg becsődöl a forint
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!