Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy Ausztria miért lett akkora szent és Magyarország miért surmó? (menekülttéma)

Figyelt kérdés

Ment a hiszti, hogy Magyarország embertelenül bánik a menekültekkel, de azok nem voltak hajlandóak együttműködni semmiben. Németország többször is elmondta, hogy regisztrálni kell őket, mert ez a törvény.

Most, hogy mégis átjutottak a menekültek Ausztriába, ott semmilyen regisztráció nincs, hanem buszokkal viszik őket a Münchenbe tartó vonatokhoz. Ausztria kancellárja azt nyilatkozta, hogy bezzeg ők tudják kezelni a helyzetet. Most akkor rájuk nem vonatkozik a regisztráció végrehajtása? Nyíltan felvállalták, hogy ők nem regisztrálják őket, mehetnek tovább. Őket miért nem szólítja fel az EU?

Nem vagyok híve annak, ami itthon folyik, de valaki világosítson fel, hogy miért kell nekünk máshogy eljárnunk, mint az osztrákoknak...


2015. szept. 6. 14:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
8-as! Pont hogy azt a több ezer menekültet nálunk sem regisztrálták, mert erőszakot nem akartak alkalmazni, önként meg nem mentek a migránsok. Éppen ezért kérdés, ha Ausztria sem regisztrál, Németország hová fogja őket visszaküldeni?
2015. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Borzalmasan rossz példát mondtál ezzel az elhagyott telefon dumával... Nem megyek bele a vitába, mert nincs igazad, és már most tudom, hogy nem tágítasz akkor sem, ha magadban belátod, hogy nincs igazad.

Én sem értem egyébként, hogy miért nem viszik utánuk a menekülttáborokat, amerre csak mennek. Miért nem tartanak sátrakat a rendőrök a fejük fölött? Az autópályán mozgó táborokat kéne felállítani, és a törvényeket átformálni, hogy megfeleljenek a menekültek igényeiknek.

Mert ugye nekik csak jogaik vannak, a törvényeket nem kell betartaniuk. Mehetnek az autópályán, a síneken, követelőzhetnek, fenyegetőzhetnek és szemetelhetnek. Most akkor próbáld meg, hogy neked is szó nélkül tűrik-e ezt a viselkedést az EU-ban. Ja nem, te nem vagy menekült. Esetleg menekültként próbálj szerencsét egy Közel-Keleti országban, és nézd meg, milyen jogaid lesznek :D

Na, mégis belementem a vitába...

2015. szept. 6. 15:17
 13/22 tetro ***** válasza:
11%

15.17

"Nem megyek bele a vitába, mert nincs igazad, és már most tudom, hogy nem tágítasz akkor sem, ha magadban belátod, hogy nincs igazad. "

nincs igazad de nem mondom el miért, micsoda érv :D

2015. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Jéézusom :D Tovább nem is olvastál?
2015. szept. 6. 15:30
 15/22 tetro ***** válasza:
11%

15.30

de. semmit sem reagáltál arra amit írtam.

miért rossz a példám? :)

és abból ha valaki elhagy valamit, abból hogyan következik az, hogy azt az államtól kapta?

2015. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem az államtól kapták, hanem segélyszervezetektől és civilektől. Ez pedig megmagyarázza, hogy miért hagyták ott, nem?

A példád azért rendkívül rossz, mert a telefonodat te vetted és véletlen hagyod el, míg a takarókat nem ők vették és nem elhagyták, hanem otthagyták. Mert a következő állomáson kapnak újat. Nem érted a különbséget? Ha nem, akkor az már a te bajod.

Ezek az emberek elvileg a háború elől menekülnek, mégsem állnak meg a békés országokban. Mennek dzsörmenibe, mert ott van juttatás - vagyis azt hiszik, mert egyébként több, mint a felük vissza lesz toloncolva. Ennyi a lényeg.

2015. szept. 6. 15:37
 17/22 anonim ***** válasza:
70%

7es.Magyarország semmit nem ad?Most készült el Röszkén a befogadóhely,fütött sátak állitólag,akkor ott van Pesten a tranzitzóna...az osztrákok mit is csinálnak?,továbbpasszolják a menekülteket.

Könnyü lenne ha lehetne szállitani őket hogy Röszkétől Hegyeshalomig.

2015. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

1. Magyarország schengeni határ, Ausztria nem. Ez különbség.

2. Mindkét országnak van előélete, politikusai éveken át tartó hozzáállása európai kérdésekhez. Az egyiké a kapcsolatok keresése, a másiké a kapcsolatok felrúgása. Ez különbség.

3. Az Unióban is vannak ostoba elfogult politikusok, nemcsak errefelé. És ezek sem tudják a dolgokat szétválasztani és helyesen látni.

4. Az utóbbi hónapok eseményei alapvetően mások, mint akárcsak az egy évvel ezelőttié. És ezt nem egyformán kezelte a két ország.


Íme négy egyszerű ok. A sokkal több összetettebb okot már meg sem említem.

2015. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
68%
Amilyen féreg módon bánik velünk a külpolitika, most már tényleg el kéne kezdeni ezerszámra hordani nekik a menekülteket, hadd örömködjenek. Tapasztalják meg a saját kárukon, meglátjuk, náluk milyen emberségesek lesznek a körülmények, ha minden egyes nap érkezik 3000 új jövevény.
2015. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
32%

Nem ide jön egy migráns sem, hanem Dzsörmenibe mennek. Innentől kezdve a magyar állam dolga az lett volna, hogy a déli határnál összefogdossa őket, különbuszokba pakolja fel az összeset (ezzel sem a vasúti, sem a közúti közlekedést nem akadályoznák) és vigye őket Hegyeshalomba, ahonnan mehetnek tovább Bécs majd Merkel asszonyság karjai felé.


De persze Magyarország nyilvánvalóan súlyosan zavarodott elmeállapotú miniszterelnöke ezt a szitut is belpolitikai kampánycélokra akarta kihasználni kezdettől fogva, őőőő a nagy és kemény hős, aki megvédi szegény kis hazánkat és egész Európát a muzulmán hordáktól. Ennek érdekében hadszíntérré változtatta Budapestet, ellehetetlenítette az ország vasúti majd közúti közlekedését.


Nem a mi ügyünk az egész, a török határon kellene az EU-nak egy az USA-mexikói határhoz hasonló fal-szögesdrót-katonaság védvonalat felhúznia, más megoldás nincs.

2015. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!