Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy Ausztria miért lett akkora szent és Magyarország miért surmó? (menekülttéma)

Figyelt kérdés

Ment a hiszti, hogy Magyarország embertelenül bánik a menekültekkel, de azok nem voltak hajlandóak együttműködni semmiben. Németország többször is elmondta, hogy regisztrálni kell őket, mert ez a törvény.

Most, hogy mégis átjutottak a menekültek Ausztriába, ott semmilyen regisztráció nincs, hanem buszokkal viszik őket a Münchenbe tartó vonatokhoz. Ausztria kancellárja azt nyilatkozta, hogy bezzeg ők tudják kezelni a helyzetet. Most akkor rájuk nem vonatkozik a regisztráció végrehajtása? Nyíltan felvállalták, hogy ők nem regisztrálják őket, mehetnek tovább. Őket miért nem szólítja fel az EU?

Nem vagyok híve annak, ami itthon folyik, de valaki világosítson fel, hogy miért kell nekünk máshogy eljárnunk, mint az osztrákoknak...


2015. szept. 6. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Nekünk se kellett volna regisztrálni őket. Ennyi. Fogjátok már fel!
2015. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Ezt már én is megkérdeztem a múltkor. Igazából senki nem válaszol rá a médiában. Ma feltették a kérdést az ORFK tájékoztatón, de hárították, hogy nem a mi kompetenciánk, ami igaz is. Csak kissé "érdekes" az EU-nak a hozzáállása az egyes tagállamokhoz.
2015. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 tetro ***** válasza:
15%
Ausztria emberségesen bánik a menekültekkel, mi meg mint valami közép-afrikai rezsim. Hát ezért.
2015. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó! Eddig emberségesen bánt, mert alig mentek. A nagy emberségesség eddig tartott, az éjjel már több száz menekültet altattak a hidegben a szabad ég alatt mindenféle ellátás nélkül.
2015. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha senki nem regisztrálta őket, mióta eljöttek otthonról, akkor Németország kötelessége és költsége lesz visszatoloncolni őket? Számomra ez is kérdés.
2015. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Érdemes rákeresni, hogy éjjel mi történt az osztrák határon. 700 menekült aludt betonon, mert elfogytak a buszok. A takarókon és kaján kívül nem tudtak mást biztosítani (valami kis rögtönzött táborra gondolok, sátrakra).

Nekem úgy tűnt, hogy ezek az emberek addig nagyon bűbájosak, míg azt tehetnek, amit akarnak. Amikor le KÉNE szállni a vonatról, fel KÉNE szállni a buszra, már nem olyan elragadóak.

2015. szept. 6. 14:24
 7/22 tetro ***** válasza:
9%

14.24

"A takarókon és kaján kívül nem tudtak mást biztosítani"

ne ez pont a takarókkal és a kajákkal több, mint amivel a magyar állam segítette őket az elmúlt hetekben.

2015. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%

Mert Magyarorszag van az Unio szelen, ezert nekunk kell ellenorizni a menekulteket, az osztraknak me ugy is mindegy, mert ha majd a nemet visszadobja a menekulteket, akkor azt ugy is Magyarorszagra teszi es nem az osztrakokhoz.

Magyarul, ha Roszkenel mar egyszer elkertek valakitol az utiokmanyait, akkor az Unio teruleten mar nincs ellenorzes, hiszen szabad atjaras van az orszagok kozott, de ha kitoloncolasra kerul a sor barhonnan, akkor majd annak az orszagnak kell ezt megoldania, aki beengedte az Unio teruletere.

2015. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7-es, ugye viccelsz? Nézd meg mit hagytak maguk után a Keletiben. Vadiúj ikeás takarókat, sátrakat, bontatlan pelenkát, vécépapírt és ételt. Képeket szeretnél? Keressek? Ezeket a cuccokat tuti otthonról hozták, nem? Most meg megy a kukába...
2015. szept. 6. 15:05
 10/22 tetro ***** válasza:
11%

15.05

én volt többször a keletinél. te hányszor voltál?

amúgy vagy az értőolvasással van gondod, vagy a logikai kapcsolatokkal.

én azt írtam, hogy az államtól semmilyen segítséget nem kaptak. neked meg erre az az ellenérved, hogy takarókat hagytak ott? szóval ha én az utcán elhagyom mondjuk a telefonom, akkor azt az állam vette nekem?

2015. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!