Miért nem engedik el a görögök tartozásának legalább a felét, úgy, mint ahogy 1953-ban a londoni konferencián a németekét?
Németországnak manapság erős a lobbija, érvényesítőképessége és nem érdeke, hogy lazítsanak.
Pedig, sztárközgazdászok is azt javasolják, hogy engedni kell a görögöknek, mert különben bajok lesznek az eurozónában.
Felajánlottak nekik részleges elengedést, de nem kellett nekik (reménykedtek még nagyobb engedményben).
Addig pattogtak, míg a többiek azt mondták, nem éri meg vesződni velük.
A bank a gazdaság motorja. Meglepő, de a bankban nincs pénz. Legalábbis ahhoz képest ami fölött rendelkeznek. Annak még az ezreléke sincs a bankban. Amikor te beteszed bankba, akkor nem zárják egy széfbe, majd adnak belőle, amikor kell, hanem egyből forog tovább a pénzpiacon. (egy kis kitérő sztori: nagyanyám a 80-as években mindig kivette a pénzét a takarékból, megszámolta, hogy megvan-e, és visszatette :) ) Szóval bankok továbbadják a pénzkezelő alapoknak, hogy kamatoztassák nekik, azok pedig portfóliókat állítanak össze a kockázat függvényében. Tőzsdére viszik, befektetik, ingatlankezelő alapok, eszközkezelőalapok forgatják, hogy több legyen belőle. Ez egy nagyon hosszú lánc tud lenni. Ki az aki úgy dönthet hogy ez a pénz semmis mostantól? Ki fog bukni? Ha visszafejtjük a láncot, akkor te. Aki a kuporgatott pénzét betette a bankba. Persze vannak nagyobb hitelezők mint Magyarországnak a Tempelton (www.franklintempleton.hu), ahol úgy néz ki hogy egy cégnek tartozunk, de valójában az is többmillió ember, akinek kezelik a pénzét. Akár te magad is lehetsz a bankodon keresztül.
Nem tudom világosabb lett-e...?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!