Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Iszlám Állam miért öl...

Az Iszlám Állam miért öl embereket?

Figyelt kérdés
Miért pont Tunézia a cél? Engem felháborít, hogy ez ellen nem lehet tenni semmit. Miért nem lehet megakadályozni hogy egy állam embereket öljön? Jelen esetben Tunéziában turistákat akik lehet egész évben a nyaralásra kuporgattak...
2015. jún. 27. 13:21
1 2
 1/16 BlackSword ***** válasza:
89%

Ez nem állam, hanem egy terrorszervezet, csak ez a neve... És mivel nem hordanak egyenruhát, meg semmilyen megkülönböztető jelet, így nagyon nehéz rájuk vadászni...


És azért ölnek embereket, mert terroristák... Több logikát ebbe ne keress...

2015. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elég szerencsétlen neve van. Kb olyan mintha Magyarországon kialakulna egy csoport amelyik embereket öl és elneveznék Magyar államnak... Amúgy én nem csak egyszerűen megolnem az ilyen embert hanem nyilvánosság előtt kinoznam az ilyen terroristákat... Ez így nagyon nem igazságos.
2015. jún. 27. 13:51
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Mert az emberek rosszak. Elfordultak isteneiktől, környezetüket rombolják, pusztítják profitért, azonos neműek egymással fajtalankodnak, állatokat mészárolnak le tömegesen, erdőket irtanak ki. Az embereknek semmi keresnivalójuk a Földön nincsen. Le kell őket takarítani innen.
2015. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor neked sincs itt semmi keresni valód? Meg nekem sem? Azért én akarok élni. És szerintem te is.
2015. jún. 27. 13:57
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek az erdőirtás meg állat irtás dolgok más téma. Én elismerem és belatom hogy miattam is ölik az állatokat hiszen húst eszek. Miattam irtanak erdőket mivel van hogy fával futok télen. Miattam kell a több profit bármi áron mert onnan van pénzem. Igen én is egy mocskos szemét vagyok. De nem ölök embereket! Semmi köze ehhez.
2015. jún. 27. 14:02
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Mert Isten megmondta hogy a hitetleneket meg kell ölni:


" Ha testvéred, ... lelki-testi barátod titkon csalogat, mondván: Nosza menjünk és tiszteljünk idegen isteneket, akiket nem ismertetek sem te, sem atyáid.

...

Ne engedj néki, és ne hallgass reá, ne nézz reá szánalommal, ne kíméld és ne rejtegesd őt;

Hanem megölvén megöljed őt; a te kezed legyen először rajta az ő megölésére, azután pedig az egész népnek keze."


[link]

2015. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocsi de ebbe sem hiszek. Én igaz Istenben hiszek. Igaz Isten pedig nem akarja más halálát és másnak rosszat sem akar. Ezek a firkak meg a biblia pont nem érdekel. Ott hamisitjak ahol tudják. És undorító hogy az egész vallás a pénzről meg a politikáról szól.
2015. jún. 27. 14:06
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Mert a történelmük során úgy alakult, hogy nem olyan értékes az emberi élet. Még a saját életük sem (lásd: öngyilkos merénylők). Különösen igaz ez az iszlám fanatikusokra. A más vallásuak élete miért lenne értékesebb?

Egyébként a nagyszámú kivégzések leginkább a médiának szólnak, elrettentésre...

Nemrég láttam egy riportműsort, ami arról szólt, hogy valójában milyen békés vallás az iszlám. Az előtérben a riporter beszélt a madarakól, virágokról, művészetről, stb. A háttérben gyerekeket oktatott egy tanár. Egy mondatot tudtam kivenni: "hitedért, ha kell, életedet kell áldoznod...". Mit mondjak.. Nekem valahogy ellentétesnek tűnt a két szöveg.

2015. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező

Hiszel, vagy nem hiszel, 6-os a Koránból idézett.

2015. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szép és szeretetteljes, igazi tiszta szívből szerető elfogado vallásos dolog. Aki mást gondol oljuk le... Hihetetlen hogy ennek a felfogasnak ennyi híve van. Számomra.
2015. jún. 27. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!