Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezért tényleg ellehet valaki...

Ezért tényleg ellehet valaki akármennyi időre is ítélni?

Figyelt kérdés

[link]

Én úgy tudtam, ilyenkor csak kirugják a tanár meg a diákot is. Ilyenkor hol van a nagy liberalizmus, ami szerint jogukban áll szeretni egymást?

Elolvastam angolul is, de ezért 1 nap börtönbüntetést is soknak tartok. A másik ami zavar, hogy úgy fogalmaznak "áldozat". A cikk nem írt arról, hogy erőszak történt volna. Meg ez nem is pedofília.

Valaki elmagyarázná ezt, mert számomra érthetetlen?



2015. jún. 22. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2015. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezért tényleg ellehet valakit ítélni. Tisztában vagy a liberalizmus fogalmával? Általában a függöségben levök szexuális kapcsolatát keményebben itéli meg a jog. (Az más kérdés, hogy a 15 éves f csak jot kaphatott a kapcsolatban. Szerintem a haverjai sárgultak az irigységtöl.)
2015. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ó istenem. Én mennyire vágytam volna 15 évesen egy 30 éves csinos tanárnőre...


Meg kellene jutalmazni inkább, a srác élete egy szép emléke lesz a dolog. Megjegyzem, az a gyanúm, ha a viszony homoszexuális lett volna, nem lenne ekkora felhajtás.

2015. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok, és pont ezért nem értem, hogyan akadályozhatják meg 2 embernek, hogy szeressék egymást.

Olyat hallottam már, hogy kirúgják a tanárt emiatt, de hogy lecsukják az, abnormális.

Hisz ha házirendet szeg de törvényt nem, akkor csak szimplán kirúgják.


Az egyetlen logikus magyarázat az az lenne, ha az USAba a 15 éves fiúkra úgy tekintenének mint a 8 évesekre, és még nem lennének fiatalkorúak.


Annak örültem volna, ha valaki megtudja magyarázni igaz e a cikk.

2015. jún. 22. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Általában ez van: az igazi bűnösök megússzák, míg a kisembert bármiért elítélhetik...

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Bppx5xOCjeo

2015. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor hol van a női egyenjogúság?

Ha egy 30 éves férfi tanár kavart volna a 15 éves diáklánnyal, akkor élve elégetné a társadalom. De fordítva, a "molesztálót" meg kell dicsérni. Ez azért kicsit nevetséges.


Egyébként ugyanez Magyarországon nem járna büntetőjogi következménnyel, és valóban max. annyi lenne, hogy elbocsátják őket.


"A másik ami zavar, hogy úgy fogalmaznak "áldozat"."

Áldozatnak tekintik, nem azért, mert erőszak történt, hanem mert megrontották, mint fiatalkorút. Ez a jogszabály.


"Meg ez nem is pedofília."

De az USA-ban igen.

2015. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt a tanár nénit én is lekúrtam volna.
2015. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kerdezo, ha ismerned az amerikai torvenyeket, akkor nem is jutna eszedbe ilyen felhaborodott kerdest kiirni.


Az USAban az "age of consent" 16 es 18 eves kor kozott van, allamonkent valtozik. Tessek itt egy link:


[link]


Vagyis torveny szerint 15 evessel sexelni buncselekmeny. Aki buncselekmenyt kovet el, annak dutyiban a helye. Mit kell ezen felhaborodni? Az mindegy, hogy a felnott az no vagy ferfi a gyerek meg lany vagy fiu.


Kicsit nyugodjatok le es kepzeljetek magatokat a szulo helyebe: van egy pici gyermeked aki meg csak 15 eves, persze a gyerek mar "nagynak" kepzeli magat, o akkor is a ti kis kicsi csemetetek es egy 30! HARMINC eves no/ferfi sexel vele. Ti elismeressel tekintenetek a dologra? Ugye hogy nem.


Mas az, amikor egy 16 eves meg egy 17 eves langolo szerelembe bonyolodik es kiserleteznek a testukkel es becsuszik a sex, de egy 30 eves no nehogymar raizguljon egy 15 eves gyerekre. Mennyire beteg az mar??!!

2015. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-osnak és 8-asnak nagyon köszönöm!

Gondolom mindenki hallott már ilyenről a hétköznapokban, ezért én ugyanúgy nem tartanám jogosnak, ha egy tanárbácsi kapná ezt mert kapcsolata volt egy diáklánnyal.


Egy pubertás előtt álló gyerekes testű 15 évessel tényleg az lenne (nem tudom, hogy történt). Nem is egy olyan 15 évest láttam aki kivolt gyúrva és megvolt minimum 180cm. Meg már robogóval jártak iskolába. Egyesek annyira fejlettek ebben a korban, hogy focisták vagy olimpikonok.

Szóval az USA ostoba jogszabályai miatt történt ez. Mert ugye a srác az "áldozat" szóval vagy ő tenne feljelentést vagy nem történne semmi. Csak a szülők képesek tönkretenni egy ember életét és ilyet tenni a fiukkal. Gondolom a gyereknek nincs semmi beleszólása az ügybe.

2015. jún. 23. 20:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Nezd, nem szamit, hogy hany kilo, milyen magas, eladhatna magat siman 18nak stb. A kiskoru az kiskoru. Ezen nincs miert pattogni. Aki kiskoruval sexel az buncselekmenyt kovet el.


Ha a gyerek kinez 18nak attol meg az agya, a gondolatai, a viselkedese maradhat egy 15eves szintjen. Ne azert ne sexeljen a 15 eves mert nem fejlett meg ki az izma, nem eleg vastag a farka, hanem azert mert a lelkivilaga meg nem erett meg ra! A tinik kovetik el a hibat, hogy azt hiszik ha mar eleg nagyra nott a cicijuk es a nemiszervuk kiszorosodott, akkor mar mehet a dugas fuvel faval. NEM! A felelossegerzetukkel van a problema nem a testuk fejlettsegi szintjevel! Egy gyerek meg nem fogja fel mi az a szeretkezes, milyen lelki seruleseket lehet a tul korai sexel szerezni, ezert kell oket tavol tartani tole.


Raadasul a no 30 eves! Egy 17nek kinezo 15 eves fiu meg egy 18 eves fiatal holgy kozott elhiszem ha szerelem bimbozik de egy harminc eves no (vagy ferfi) BETEG ha kiskoru gyerekekre izgul ra. Ennyi.

2015. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!