Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bezárhatja kapuit Anglia?

Bezárhatja kapuit Anglia?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok hír terjeng arról, hogy az Egyesült Királyság bezárja kapuit a bevándorlók előtt. Éltem ott de a tanulás miatt haza kellett jönnöm, szeretnék vissza menni nemsokára. Vannak akik azt mondják, hogy gyorsan kell döntsek mert hamarosan, akár 1-2 hónapon belül Anglia azt mondhatja hogy "rendben, elég volt, befejeztük" és nem fogad több külföldi munkavállalót. Nekem elég fontos lenne ez, mert szerettem az ottani életet, természetesen nem élősködni szeretnék az országon, ahogy azt sok más ember teszi aki oda megy, hanem dolgozni. Kérem, aki ért ehhez és tud a helyzetről valamit írjon.
2015. jún. 20. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg EU-tag nem zárhatja be. Két éven belül szavaznak a tagságról, ha a kilépés mellett döntenek, akkor is még utána két évig tagok maradnak. Utána akik már kint vannak és dolgoznak valószínűleg megkapják a munkavállalási engedélyt, akinek nincs munkájuk azoknak kell hazamenni. De nagyon valószínű az is, hogy bár az EU-ból kilépnek, Norvégiához hasonlóan az Európai Gazdasági Térség tagjai maradnak, ez esetben pedig semmi változás nem lesz a munkavállalásban. Szóval nyugi, még pár éved mindenképp van.
2015. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját magával baszna ki Anglia, hogyha kilépne az EUból. Úgy beszél, mintha nem lenne rohadt nagy vámmentes áruforgalma (pl Tesco).
2015. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, Anglia és az Egyesült Királyság nem ugyanaz, tévesen használod őket egymás szinonimájaként. Ha ennyire szereted az országot, ráadásul éltél is ott, akkor ezzel igazán tisztában lehetnél.

Másodszor, ahogy fölöttem is írták, az EU-ból nem lehet csak úgy egyik napról a másikra kilépni, még minimum 3-4 évig biztosan tag marad az Egyesült Királyság. Amúgy már évek óta fokozatosan próbálják csökkenteni a bevándorlók számát, mert rengetegen mennek ki nulla nyelvtudással segédmunkára. Pl. állami támogatást külföldiként már nem is kaphatsz, csak ha átmész egy nyelvtani teszten. Ha folyékonyan beszélsz angolul, és keresett szakmád van, akkor nyugodtan menj ki, nem fognak hazaküldeni.

2015. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem egy és ugyanaz Anglia és UK, azért írtam így, mert én Angliába szeretnék menni, viszont Anglia az UK része, tehát ha egyik kilép akkor a másik is. Köszönöm egyébként a válaszokat.
2015. jún. 20. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Angliába ma már nem érdemes menni, tényleg dugig van bevándorlókkal. Ellenben pl. Skóciában nagyon sok szakmában hiány van.
2015. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy tegnap kijött közvéleménykutatás, 66% szavazna a bentmaradásra.

2015. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!