Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szerbek miért utálják a...

A szerbek miért utálják a magyarokat?

Figyelt kérdés

2015. jún. 13. 08:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi évtizedekben van akikkel foglalkozzanak, a magyarellenességük apadóban van.

Néztem a múltkor interjút szerb fociultrával, aki szidta a horvátokat, a bosnyákokat, és leginkább az albánokat, de a magyarokról azt mondta, hogy jó szomszédok, és csak jót tud mondani ő személy szerint rólunk.


Egyébként meg azért, amiért a románok is a magyarokat.Van egy terület, ebben az esetben a Délvidék, amelyet mindkét nép a magáénak tekint.Ahogy a románok is, a szerbek is úgy tekintenek a terület 1920 előtti történelmére, amikor a gonosz magyarok gaz módon elnyomták, szolgasági sorsban tartották a szerb őseiket.Függetlenül, ha ez nem is igaz, a történelem-oktatásuk ezt súlykolja beléjük, ahogy a román iskolákban is ezt nyomják a diákok fejébe.

2015. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
20%
Biccs plíz. Itt elek Szerbiaban, es en nagyon joba vagyok minden szerbbel. Ti nem tudjatok ezt elkepzelni, de itt a fiatalok egyutt vannak mindig, lakodalmakban olyan jo szerb szamokra kolozunk..A magyarorszagiakat utaljak. En is utalom a magyarorszagiakat.Mi itt nagyon joba vagyunk veluk. Ajde, lehet lepontozni.
2015. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerbek utálnak mindenkit,és a szerbeket is utálja mindenki...Horvátországban nyaraltunk,benzinkúton meglátták a rendszámot,alig szóltak hozzánk,fintorgott a férfi,bementünk fizetni és kérni kávét,meghallották,hogy magyarul beszélünk,és hirtelen tök kedves lett...

De amúgy utolsó,ez attól is függ melyik térségben élsz..illetve emberfüggő,van aki elvan,van,aki nem...Szabadkát meg mondjuk egy Kishegyest hasonlíts össze,van különbség,és éppen a határ közeli helyen utálják jobban egymást a népek...amúgy meg a magyarországiak(magyar oldalon vagy,szóval nem tudom mit kell itt utálkodni miattuk) pont az ilyen miatt utálnak főleg,a hozzáállás miatt,meg,mert miért ne..sokak szemében szerbek vagyunk,bár nekem főleg pozitív tapasztalataim vannak a magyarországiakkal!

2015. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi ellentétek.

A XX. században Magyarország mindig Szerbia ellen volt.

Az első és második világháborúban is megtámadtuk Szerbiát, majd a század végén az első délszláv háborúban Magyarország kalasnyikovokat és lőszert szállított Horvátországnak, a második délszláv háborúban, 1999-ben pedig átadtuk a légterünket, repülőtereinket az USA-nak, hogy az bombázza Szerbiát. Magyarország az USA kérésére elismerte Koszovó függetlenségét, amelyet a szerbek ősi földjüknek tartanak és nem hajlandók lemondani róla.

Aktuálpolitikában pedig ellentéteket okozhat a magyar kisebbség és Vajdaság kérdése.

2015. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mert nem szlávok vunk.
2015. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
Azért azon is el lehetne gondolkodni, hogy miért van az, hogy bármerre nézel az országból, mindenütt utálnak bennünket. Kis önvizsgálat nem ártana...
2015. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%

12. Biccs pliz :p én is Szerbiában élek és viszonylag jól megvagyok, de hogy utáljam a magyarországiakat???!!! Nem fogok hátat fordítani a saját népemnek azért hogy... Miért is?!

Természetesen megy a lepontozás. Biccs pliz. OMG.

2015. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
21%
Utolsó: ami igaz az igaz, én éltem kint szerbiában 4 évig, az egész családom mai napig ott él, és az ottani magyarság nagyobb része tényleg nem bírja a magyarországiakat. De minden ember más, nem lehet az alapján elítélni valakit h milyen nemzeti identitása van, és az aki azt mondja a szerbekre h mocskos népség, mindenkit utálnak stb. nézzenek mélyen magukba... a magyarság nem utálja a szlovákokat, románokat, ukránokat és még bárkit akit lehet? vagy nem valjuk magunkat az "ősnépnek" a sumérek őseinek? a magyarság túlságosan el van szálva magátol, és válaszolok a kérdező kérdésére is: a szerbek nem utálják a magyarokat, hanem a szerbek között is vannak ilyen undorító, nacionalista, elvakult emberek mint a magyarok között...
2016. márc. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!