A hidegháborúban miért adták le a holldraszállást a szovjetunióban mikor lehetett volna simán hírzárlat?
Figyelt kérdés
2015. jún. 12. 16:30
1/8 anonim válasza:
Akkor már enyhült a hidegháború, de nem is lehetett volna eltitkolni. Ha zavarták is, de lehetett fogni a nyugati adókat.
2/8 A kérdező kommentje:
1969 ben kőkeményen zajlott már elnézést másrészről semmilyen nyugati adót nem lehetett fognibmakszimum kockák elcsíphettek egykét hullámot. Az átlag embernek fogalma srm lett volna hogy volt ha meg valaki terjesztibakkor kigúnyolják mint manapság akár elviszik táborba.
2015. jún. 12. 16:40
3/8 A kérdező kommentje:
Most komolyan miért adták az egész szovjetúnióban élőben? Ez olyan mintha a csata közepén azt mondanánk hogy hát gyerekek az ellenség mennyire ügyes. Mi értelme volt élőben leadni. Meg sem próbálták titkolni vagy legalább szovjet zászlóra cserélni.
2015. jún. 12. 16:46
4/8 A kérdező kommentje:
Valaki valami értelmes válasz? A nagy ellenség élőben közvetíti az ellenség dicsőségét mikor az egész rendszer arra épül hogy hazudnak ezt meg mutatják.
2015. jún. 12. 16:49
5/8 anonim válasza:
1) a rendszer nem "arra épült" hogy hazudnak.
2) mert ez tudományos verseny volt
3) mert úgyis mindenki tudott róla
4) mert valódi jelentősége sose volt.
6/8 anonim válasza:
Nyilván nem az ellenség dicsőségeként tálalták, hanem mint az egész emberiség érdemét. De olyan sokat nem foglalkoztak vele, lement pár adás aztán kész, a saját űrprogramjuk eredményei (első ember az űrben, szputnyik, stb.) sokkal több műsoridőt kaptak.
Értelme nem lett volna eltitkolni, minden hírforrást nem tudtak volna lezárni és sokkal nagyobbat égtek volna, ha megpróbálják.
7/8 A kérdező kommentje:
Legallább azt próbálhatták volna hogy először a szovjetek szálltak le aztán az amerikaiak. Nem lett volna akkora hazugság legalább előnyben érzik magukat.
2015. jún. 12. 17:06
8/8 anonim válasza:
Minden hatalomnak jól jön egy ellenségkép, amivel ijesztgetheti az alattvalóit, hogy szívesebben álljanak be a zászlója alá. Nézz utána annak a pánikkeltésnek, ami a Szputnyik fellövése után indult az amerikai médiában. Nameg olvasd el az 1984-et.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!