Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerika fizetett kártérítést...

Nincsmásiknevem kérdése:

Amerika fizetett kártérítést japánnak, amiért ledobott rájuk 2 atombombát?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 12:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, hogyan lehet az atomtámadásokat a Holokauszthoz hasonlítani.

1) A Japánok támadták meg az USA-t, ellenben a zsidók nem támadták meg Németországot

2) Az atomtámadások egy háborúban az ellenséges ország ellen irányultak, ellentétben a Holokauszttal.

3) Az atomtámadások célja az volt, hogy hamarabb befejezzék a háborút. Ha nem dobják le a bombákat, szerinted milyen mértékű mészárlást kellett volna rendezni? Előtte gyújtóbombákkal bombázták Japánt, több mint 100.000 halottat produkálva, majd megfenyegették őket a teljes pusztulással, és Japán nem reagált semmit. Egyáltalán nem állt szándékukban megadni magukat. A Holokauszt hogyan is szolgálta a háború gyorsabb befejezését? Sehogy.

4) A bombázások stratégiai célpontok ellen irányultak, a Holokauszt meg nem.

5) Az áldozatok száma is összehasonlíthatatlan, 25-30-szor annyi ember halt meg a Holokausztban. És ez csak a zsidó Holokausztban meghalt 6.000.000, ha a többi kb 5.000.000-t is belevesszük, akkor még durvább.


És még sorolhatnám. Két teljesen más jellegű esetről van szó. A hasonlóság csak abban áll, hogy időben közel voltak egymáshoz, és mindkettőben haltak meg emberek. Kb mint a Mount St Helens kitörése és a vele egy évben történt török katonai puccs, ilyen baromi erős a két eset közti hasonlóság.

2015. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
91%
Amellett egyáltalán nem szükséges atombomba ahhoz, hogy civilek százezreit mészárold le néhány óra alatt. Drezda esete kiváló példa erre.
2015. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
43%

# 16


Kár, hogy hülyeségeket beszélsz. Még formailag se létezik hadsereg, egy valójában komolytalan, önvédelmi erők nevű valami van. Nincs haditengerészet, nincs légierő, és GDP arányosan is a japánok költik a legkevesebbet a katonaságra.


# 21


1. Japánnak, és Németországnak sem állt érdekében a háború az USA-val. Mivel az amerikaiak gazdasági embargót vezettek be, az USÁ-ban élő japánokat deportálták, és mivel nem voltak hajlandóak bárminemű békés rendezésre, Japánnak nem volt más választása, egyszerűen belerángatták a háborúba.


2-3. Japán már megadni készült magát, de az USA mindenáron emberéleteket akart. Valójában csak erről van szó. Semmi szükség nem lett volna az atombombára, akármit is mondanak itt az USA mosdatók a szovjetek hadüzenete pontot a háborúra. Ami ezután következett az egy undorító, embertelen, és barbár tett.


4. A bombázások ártatlan, civil célpontok ellen irányultak. Szándékosan. A holokauszt esetében történt felelősségre vonás, míg az atomtámadások után nem.


5. Valójában, pont hogy inkább kétséges az a 6 millió. Az amerikaiak viszont a mai napig sem hajlandóak elismerni a felelősségüket.

2015. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%

Jókor néztem vissza én is, történelemről nem vitatkozom a 14%-ossal, de a Japán Hadseregről ellenben igen.

Kisfiam azt már írtam, hogy a történelemhez nem értesz, ez világos, de, hogy ahhoz is lusta legyél, hogy beverd a google-be, hogy "army of Japan" vagy valami hasonlót, hát azért ahhoz már tehetség kell!


A valóságban Japán egy katonai nagyhatalom!

A haditengerészetüknél 26 romboló, 11 fregatt, több kisebb korvett, 16 tengeralattjáró, összesen mintegy 125 hajó alkotja a világ ötödik legnagyobb haditengerészetét!


A japán légierő 12 légiflottába van szervezve, amiben 260 vadászgép szolgál, ezen kívül fenntartanak utántöltő gépeket, szállítógépeket, egy rendkívül komoly felderítő és légvédelmi rendszert.


Japán a GDP-jének több mint 3%-át költi a hadseregére, és a kínai nyomás hatására ezt az arányt (ami sokáig 1% volt) egyre feljebb és feljebb tornázzák!

2015. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
83%

#23

1) Japán a náci Németország szövetségese volt, még jó hogy embargót vezettek be ellene. A dolgot megelőzték olyan apróságok, mint Francia Indokína megszállása. Ettől még nem kényszerítette őket senki semmire, tudod akár ki is lehetett volna szállni a háborúból. Sőt, 1940-ben még nagyon jó feltételekkel is ki lehetett volna szállni, nem igaz, hogy az USA ne lett volna hajlandó semmiféle rendezésre (bizonyíték?). De ők inkább úgy döntöttek, hogy megtámadják a világ egyik legerősebb országát. Így jártak. A zsidók kit támadtak meg? Vagy a többi meggyilkolt lengyel? Ja, tudom a hatalmas lengyel agresszió miatt támadt Hitler is, ugye?

2-3) Japán nem készült megadni magát. Júli 26.-án felszólították őket a megadásra, Júli 28.-án már meg is volt a válasz (Mokusatsu, nézz utána), egészen Augusztus 15.-ig vártak. Az USA előtt két út állt, vagy teljes szárazföldi invázió, aminek az áldozatait kb 1.000.000-ra becsülték, vagy az atombombák, amiknek kb 250.000 áldozatuk lett.

4) [link]

Hát olvass utána. Olyan városokat választottak, amik fontos gazdasági és kereskedelmi centrumok. Még arra is figyeltek, hogy ne fontos kulturális központokat válasszanak, ezért távolították el pl Kiotót a listáról. Te melyik várost javasoltad volna?

5) Az a 6.000.000 nem kétséges, és mint mondtam +5.000.000 nem zsidó van még azon a listán. Akármilyen elvakult fanatikus vagy, nem tudod ledolgozni azt a 11.000.000-t 250.000 alá. Egyszerűen túl nagy a különbség a kettő között.


Nem, még mindig nem összehasonlítható a két eset.

2015. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
14%

Nincsmásiknevem


"Vagy a japánok nem olyan alja népség, mint a zsidók?"


Kapsz tőlem egy másikat: Zsidógyűlölő barom!

2015. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
79%

# 24


Az a 3 százalék még mindig 1 százalék hiába ferdítesz, ami világviszonylatban a legalacsonyabbak közé tartozik. [link]

[link]

[link]


Való igaz az utóbbi néhány évben egyre inkább előtérbe került a "hadsereg" fejlesztése, de nem is ez volt a lényege a mondandómnak, hanem hogy az USA szándékosan provokálta ki Pearl Harbort, hogy a németek ellen beléphessen a háborúba. És ma már ezt számtalan forrás is bizonyítja.


A mokusatsu szó meg nem jelent semmit. Egyesek ma félrefordításnak értelmezik, de ne legyen kétségünk róla, hogy az USA tudta, hogy mit csinál, és mindenáron beakarta vetni az atombombát. A japánok készek voltak a kapitulációra, egyedül azt a feltétel szabták, hogy a császár a pozíciójában maradhasson. De mint mondtam, egyrészt az szovjeteknek kellett üzenni, másrészt megkellet alázniuk egy már amúgy vesztes népet.

2015. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Az atombombák bevetése elkerülhető lett volna, de az amerikai vezetés úgy látta, hogy ha már rászánták a rengeteg pénzt, energiát, akkor ki kell próbálni élesben is.

A háború lerövidítése mellett fontos szempont volt a Szovjetunió elrettentése is.

Túlzók, hamisak azok az állítások, hogy a Japán elleni atomtámadás több százezer, egymillió amerikai katona életét mentette meg, ezért szükséges, indokolt, jogos volt a bevetése, egyébként további milliók haltak volna meg a háborúban.

1945 nyarán Japán már bukásra állt, készült békét kötni az USA-val, csak a feltétel nélküli kapitulációt nem tartották elfogadhatónak és szerettek volna jobb békefeltételeket elérni (elkerülni az amerikai megszállást).

1945 augusztus 6-án dobták le az atombombát Hirosimára. Ez nagy pusztítást végzett, de igazából nem volt rendkívüli esemény Japán és a háború szempontjából, a szövetségesek a legtöbb japán várost már hasonlóan elpusztították a "hagyományos" szőnyegbombázások során.

Augusztus 8-án a Szovjetunió hadat üzent Japánnak. A japán vezérkart ennek hatására hívták össze, hogy tárgyaljanak a kapitulációról Amerikával, mivel a Szovjetuniótól még jobban féltek. A szovjet fenyegetést jól jellemzi Japán háborús miniszterelnöke, Szudzuki Kantaró szavai: „Ha elszalasztjuk a lehetőséget, a Szovjetunió nemcsak Koreát, Mandzsúriát és Szahalint, hanem Hokkaidót is elfoglalja. Addig kell befejeznünk a háborút, amíg tudunk az Egyesült Államokkal tárgyalni”.

Ez alatt, augusztus 9-én dobták le a második atombombát, Nagaszakira. A folyamatosan beérkező hírek alapján a japán hadvezetés már látta, hogy az ellenségnek milyen új tömegpusztító fegyvere van.

A szovjetek három irányból támadva gyorsan nyomultak előre Mandzsúriában, legyőzték a Kvantung-hadsereget. Japán erről a területről szerezte be a háborúhoz szükséges nyersanyagokat és ide települt az ipari kapacitás nagy része, így a terület elvesztése kilátástalanná tette Japán helyzetét.

A szovjet inváziónak és az amerikai atombombáknak is döntő szerepe volt abban, hogy augusztus 14-én Hirohito császár bejelentette a kapitulációt. A szovjetekkel néhol még folytatódtak harcok szeptemberig (pl. Szahalin, Kuril-szigetek). A feltétel nélküli kapitulációt szeptember 2-án írták alá a Missouri csatahajó fedélzetén, ezzel ért véget a második világháború.

2015. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!