Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit akar elérni Kadhafi...

Mit akar elérni Kadhafi azzal, dzsihádot hirdetett Svájc ellen?

Figyelt kérdés
Meg különben is,mi az a dzsihád?
2010. febr. 26. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
nem bírják elviselni, hogy nem építhetnek minaret-eket. nem fogják fel, hogy ők vendégek svájcban. megrontják a kereskedelmi kapcsolatokat meg hasonlók, szal nem terror támadás, valszeg. érdekes is lenne.
2010. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Kadhafi egy korlátolt buta ember. Nála ilyet hogy mit miért csinál nem lehet megindokolni. A cselekedeteiben nincs ész és logika.Akiket vezet azokban se teng túl az ész.
2010. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A dzsihád az iszlám vallás szerint a szent háború. A vallás elméletileg elítéli a háborút, a dzsihád ez alól kivétel, mert az iszlamizmus terjesztését szolgálja.
2010. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

"Mit akar elérni Kadhafi azzal, dzsihádot hirdetett Svájc ellen?"


Nyilván belpolitikai problémái vannak Líbiában, és el akarja terelni ezekről a figyelmet. Ősi módszer ilyenkor külső konfliktusokat szítani.


"Meg különben is,mi az a dzsihád?"


Szent háború a hitetlenség vagy a hitetlenek ellen.

2010. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Azért az figyelemre méltó, hogy a szuperdemokratikus Svájc népszavazáson mecsetépítési tilalmat fogadott el. Lehet, hogy ez önmagában apróság, és a világot nem rengeti meg, de szerintem most nagyon új idők jönnek a világtörténelemben, és ez ennek az előszele. Vége a liberális, multikultis vircsaftnak. Ezzel a svájciak tulajdonképpen arra mondtak igent, hogy Svájc a svájciaké, és nem akarnak ott hozzájárulni idegen kultúrák virágzásához. Pár éve ennek még a gondolata is szégyellni való botrány lett volna Svájcban is, és Magyarországon is.
2010. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

"Azért az figyelemre méltó, hogy a szuperdemokratikus Svájc népszavazáson mecsetépítési tilalmat fogadott el."


Ettől demokratikus. Népszavazással dönt.


"szerintem most nagyon új idők jönnek a világtörténelemben, és ez ennek az előszele. Vége a liberális, multikultis vircsaftnak."


Új idők vagy régi idők jönnek? A multikulti Európában 3-4 évtizedig volt divat. Máshol meg évszázadok óta működik valamilyen formában. Európában az 1960-as évek előtt nem volt divat, és ezután se lesz az. A multikulturalizmus egyébként nagyon nem egyenlő a liberalizmussal, sőt, a kettő szembekerülhet és szembe is kerül egymással. A multikulti pluralista, a liberalizmus univerzalista. A kettő gyakran nem illeszkedik.


"Ezzel a svájciak tulajdonképpen arra mondtak igent, hogy Svájc a svájciaké"


Azért nagyon ne lovald bele magad abba, hogy a svájciak eszement jobbikosok. Nem azok.


Amúgy Svájc konzervatív ország, van olyan kantonja, ahol a 70-es évekig nem volt a nőknek választójoguk.

2010. febr. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
02.04: Kösz a kiegészítést. Én nem ismerem Svájcot közelebbről. Abban azért nem vagyok egészen biztos, hogy ez a dolog semmilyen összefüggésben nem áll a magyar jobbik jelenséggel. Ha Svájcból nem is, de Ausztriából van némi tapasztalatom, nemzetközi találkozókon beszéltem pár emberrel, és bizony előjött bőven az idegenellenesség, aminek a hazai megfelelője a cigányellenesség.
2010. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

én voltam svájcban. Bátyám svájci csajjal házasodott el. a csaj apja kifejezetten nemzeti. sokkal keményebb mint egy jobbikos. Hiába mondtok bármit, svájc a svájciaké, ezt ők meg is mondják bármikor.


ez nem azt jelenti, hogy nem engednek be külföldit, hanem azt, hogy csak bizonyos korlétok között, illetve egy külföldi mindig le van nézve ott, persze van joga bizonyítani, időbe telik.

2010. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Előző kettő: MINDEN nyugateurópai nacionalista és idegenellenes, ezt nem kell külön újságolnotok, ezt mindenki tudja, aki ismeri Európát, tehát én is tudom.


Nézzük, mi a különbség egy átlagos (átlagosan idegengyűlölő) svájci vagy német vagy angol és egy magyar jobbikos között. Az, hogy:


- egy svájci vagy német tudja az illemet, és sohasem zsidózik, cigányozik, négerezik stb. nyíltan. Németek csakis egymás között zsidóznak, sosem nyilvánosan. Ezért van az, hogy amikor Magyarországon egy politikus zsidózik, akkor Európa felhördül, hogy a magyarok barbár, fasiszta népség. Ugyanis ők mindig csak egymás között zsidóznak, sose nyilvánosan. Olyan ez, mint hogy nem közösülünk az utcán, meg nem fújjuk az orrunkat az asztalterítőbe, amikor ünnepi vacsorán vagyunk, és nem köpködünk a padlóra a színházban. A jobbikos az, aki az utóbbiakat csinálja: nyíltan (fórumon, politikai gyűlésen, újságban stb.) zsidózik és cigányozik, ami Európában nem illik. A jobbikos a nagy európai díszvacsorán nagyokat fingik, és azt hiszi, hogy ettől az asztalszomszédjai nem bunkónak, hanem hősnek tartják ("Mer' kimonta az igasssságot!"). A jobbikosok öltönybe bújtatott majmok európai szemmel nézve, akik ügyetlenül mozognak a nekik idegen közegben, Európában.


Képmutató Európa? Mindig is az volt. Aki viszont nem tiszteli a tényeket, az, kérem szépen, hülye. Nem pedig hős.


- Az osztrák, német, svájci, francia stb. nacionalisták rendszerint nem szajkóznak olyan avíttas kommunista jellegű eszmefoszlányokat, mint a magyar jobbiknyikok.

2010. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

tévedsz.


a többi ország szimpatizánsai ugyanúgy zsidóznak négereznek, stb.. de kérlek bizonyítsad be, hogy nem így van, gondolom sokszor jártál svájcban meg a többi helyen.


a jobbik párt nem szokott zsidózni. izrael-ről bezsél max, a nagytőkéről. fórumokon elő szokott fordulni zsidózás, de kicsit más szitu. nem faji meg vallási témáról van szó.


cigányozni meg már ma az is "cigányozásnak" számít, ha azt mondom, hogy sok a cigányok között a bűnöző.


Hiába próbálod itt magyarázni a dolgokat, nézz jobban körbe.


Jah és a "jobbiknyikos" beszólásoddal mutattad meg főleg,hogy gyűlöletből nyomatod a témát. Fúrcsa mód én nem gúnyolódom senki mással, nem zsideszezek, nem maszopozok, nem büdös cigányozom zsidózom, stb, pedig jobbikos vagyok.

2010. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!