Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országban jobb élni,...

Melyik országban jobb élni, Svájc vagy Norvégia?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy kicsit talán Svájcban, de nincs sok különbség.
2015. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyenek az igényeid és milyen a viselkedésed. No meg a tudásod.
2015. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor leírom a paramétereimet:


Mérnökinformatikus hallgató vagyok, valószínűleg robotika és mesterséges intelligencia mérnök vagy hálózati mérnök leszek, de még nem döntöttem el, hogy pontosan mire szeretnék szakosodni, minden szakiránynak megvan a maga varázsa!


Angolul középfokon beszélek, de folyamatosan képzem magam. Emellett németül minimálisan beszélek, de bele szeretnék kezdeni egy új nyelv elsajátításába és célszerű lenne olyan nyelvet tanulni, melyet használni tudnék a későbbiekben ott, ahol élnék és ez a két hely Norvégia, vagy Svájc. Azért ez a két ország, mert nem EU tagok, bár Svájc abból a szempontból jobban tetszik, hogy nem engednek be minden jött mentet.

2015. máj. 21. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Svájc mindenképpen jobb, már az éghajlata miatt is!

Norvégiában megfagysz meg alig süt a Nap.

2015. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénfüggő. Van akinek Norvégia paradicsom, van aki Svájcban érezné jobban magát - na meg az sem mindegy hogy országon belül hol.


Olyan válaszolót nem hiszem hogy nagyon találsz aki mindkét országban élt, de még ha találsz is az sem lesz szentírás.

2015. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Én Svájcba mennék (ha csak ez a kettő játszik), mert hajlamos vagyok a depresszióra (Norvégia sötét és borús ország, írták is fentebb) és beszélek németül.


Egyébként életszínvonalban is magasabban van Svájc szerintem.

2015. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Robotika és mesterséges intelligencia - ez valami idegen Norvégiától, ezzel sehol sem alkalmaznak. Ennek a szakterülete Németország és Svájc. Norvégiában főleg az egyedülálló anyák segélyezésében bajnok, ezzel lett első az ENSZ listáján. Ami az u.n. "vásárlói kosár" alapján készült listát illeti (kétgyermekes átlagjövedelmű család éves igénye), ott Norvégia Európában a 16. helyen áll.
2015. máj. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os nagyon köszönöm. Igen a mesterséges intelligencia és robotika mérnök inkább Svájc, Németország és ilyen országokhoz áll közel, ahol sok gyár van és szükség van az automatizált gyártás felügyeletére, programozására, stb. Ha viszont hálózati mérnöknek szakosodnák, akkor Norvégia is jó lehet, mert a népesség egyre nő és nagy terület, a hálózatot folyamatosan fejleszteniük, bővíteniük kell.



Amúgy én is Svájc felé hajazok, már csak azért is, mert Európán belül nagyon jó szomszédos országok veszik körül + 9-10 óra alatt haza tudok jönni kocsival látogatóba

2015. máj. 22. 00:01
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Norvégia - bármilyen hihetetlen - gazdagabb, mint Svájc, sőt, megkockáztatom, hogy a világ leggazdagabb országa, még a svédeket is fényévekkel hagyják le.

Ettől függetlenül Svájc barátságosabb éghajlatú, és közelebb is van.

2015. máj. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%
Igazad van, hihetetlenül gazdag. Az ország. Nem az emberek. Az olajjövedelen (Oljefondet) külön számlára megy, ahhoz senki sem nyúlhat, abból amerikai vezető elektronikai és hadiipari cégek részvényeit vásárolják. Így lehet az, hogy egy-egy háborúban norvég segélyszervezetek sátrakat, takarót, élelmiszert, sőt összeszerelhető kórházat juttatnak el - miközben a bombázógépek norvég pénzen vásárolt bombái pusztítanak.
2015. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!