Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért nem kezd valamit...

Az EU miért nem kezd valamit Bulgáriával?

Figyelt kérdés

Jártam már ott, egész kedves kis ország, kedves néppel.Sajnálom őket, amiért ez történik velük.


Sorra követik egymást a rosszabbnál rosszabb kormányok.Kiharcolnak egy előrehozott választást, aztán a jelenleginél is rosszabb kormányt szavaznak meg.Aztán az egész kezdődik elölről.


Pedig, jelenleg is egy proeurópéer párt vezeti, sőt elég régóta ilyen pártok vezetik.


Magyarország még csak-csak elvegetál, na de Bulgária, egy katasztrófa.


Egyes városrészek, sőt megyék vannak elgettósodva, némelyik olyan, hogy Avas hozzá képest steril.



2015. máj. 17. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azért, amiért az ENSZ nem tesz semmit Észak-Koreával; Alapokmányban rögzítve van a belügyekbe való be nem avatkozás elve. Akármennyire is szarul megy valami, nem avatkozhatnak be.
2015. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Bulgária sajnos már menthetetlen. A politikusok sem a fáról jönnek le, hanem a népből kerülnek ki. Ők csak ilyen politikusokat tudnak (sajnos velünk együtt) kitermelni. Arról nem is beszélve, hogy Bulgáriában egyrészt iszonyatos a korrupció, másrészt a 7 millió lakosból kb 2 millió dolgozik, harmadrészt pedig a bolgárok száma rohamosan csökken, főleg a kivándorlás miatt, a cigányok viszont szaporodnak. Most kb 1 millióan lehetnek, míg a bolgárok 5-6 millióan.

Olvastam, hogy valami bolgár egyetemi professzor mondta, hogy a legvalószínűbb az, hogy 2020 vagy 2030 körül már nem lesz egy épkézláb adófizető, és a cigányok elérik a lakosság 50%-át is. (demográfiai előrejelzések szerint ilyen tendenciával Bulgária lakossága 2050-re 5 millióra csökken. Hogy ebből mennyi lesz a cigány, azt nem tudni, mert ők is azért vándorolnak ki, de még így is több cigány születik, mint bolgár)


Az EU ez ellen nem tud semmit tenni. Azzal, hogy Bulgáriát (meg Romániát) nem engedik be a Schengenbe, próbálják rávenni az országot, hogy kezdjen valamit a súlyos demográfiai és gazdasági helyzettel. Láttam egy német riportot, melyben frissen végzett orvostanhallgatókat kérdeztek meg Szófiában. 100 emberből 1 nyilatkozta, hogy marad (még) Bulgáriában. Magyarországon ehhez képest nagyon enyhe a kivándorlás mértéke.

Szóval Bulgária már tényleg reménytelen, csak a csoda tudná azt az iszonyatos demográfiát visszafordítani, de valószínűleg Bulgáriából lesz a cigányoknak az első állama. (már ha államot szerveznek)



Ami még esedékes: a cigányok ellen polgárháború. Már majdnem lett egy polgárháború ellenük, és ha így folytatódik, biztos, hogy lesz.

2015. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább összeszorul a gyomrom, ha arra a bűzlő trágyadombra nézek, mert ha mi nemlépünk valamit, akkor mi is Bulgária sorsára jutunk.

Most le leszek pontozva: nem vagyok fideszes, de Orbánnak azt az ötletét, hogy ne legyen segély, helyette munka (még ha közmunka is) támogatom, mert olvastam, hogy pl a szír menekülteket Bulgáriában elüldözik a cigányok, nehogy elvegyék előlük a segélyeket.


Az EU nem szólhat bele (ennyire) egy ország belügyébe. De én amondó vagyok, hogy ki fog törni ott egy nagy polgárháború a bolgárok meg a cigányok között, ami át fog terjedni Romániára, majd Magyarországra. Nem is baj, legalább rájönnek a cigányok, hogy nem tűr a többségi társadalom sem mindent a végletekig.


Ha nem alakul ki polgárháború, akkor esélyes, hogy a bolgárok fognak asszimilálódni a cigányságba. (ez ma is létező jelenség)

Egy felelős, teljesen korrekt és céltudatos kormánynak 5 kétharmados ciklus sem lenne elég, hogy Bulgáriát visszafordítsák a mélyrepülésből, főleg ami a demográfiát illeti. Így hát marad a szép lassú elsorvadás és elcigányosodás, aztán olyan lesz az az ország, mint mondjuk Banglades vagy Pakisztán.


A demográfiai helyzetet az is súlyosbítja, hogy míg Magyarországon nagyon kevés cigány van már, aki beszéli a cigány nyelvet (a többség már magyar anyanyelvű, max a cigányság kb 10%-a tudja valamilyen szinten a nyelvét), addig Bulgáriában a cigány lakosság 92%-a cigány anyanyelvű.

2015. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg át akarnák venni az ország irányítását, akkor egyből rinyálna a sok értelem, hogy már épül is az Európai Egyesült Államok és ehhez hasonló okosságok...
2015. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem az EU, hanem inkább a szófiai kormány kompetenciája lenne.


A legtöbb párt a cigányság nagymértékű szaporodásával, munkanélküliségével és általános demográfiai veszélyforrásával szemben azért nem tesz semmit, mert könnyen beszerezhető voksokkal rendelkeznek.Ez nemcsak Bulgáriában van így, Romániában a szocdemek, Magyarországon az MSZP volt az a formáció, akik ennek a helyzetnek az élvezői voltak.

2015. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!