Lehet e a globalizációra pozitív szemmel tekinteni?
Gondoljatok bele, hogy az egész Földön egy nagy ország lesz, és nem lesznek különbségek. Bármikor elmehetsz majd dolgozni 4000 km-re, mert ugyanaz lesz ott is mint itt.
A közlekedés is fejlettebb, gyorsabb és univerzálisabb lenne, például Japánban már tervezik a 600 km/h vasutat rendszeresíteni.
Ez azt jelenti hogy lehetséges lesz egy Amerika-Ázsia-Európa-Afrika vasút megépítése, mert ha a jövőben 1000 km/ óra sebességgel megy a vonat, akkor globálisan sem lesznek nagy távolságok még vonattal sem. A vonatra pl autót is fel lehetne tenni.
A nyelvi különbségek is már régóta eltűnőben vannak, és ez egyre csak fokozódik.
Tehát a kérdés az lenne, ha mindenféle különbség eltűnik a Földön, az miért nem áldásos folyamat, miért ne tudnánk az előnyeit nézni?
Akartam írni hogy gazdasági és tudományi előnyei vannak, de csak a kuktúrára vonatkozik a kérdés?
Arra gondoltam hogy Magyarországon is lehet Kínában gyártott, amerikaiak által fejlesztett laptopon megnézni hogy a japán orvosok mit fedeztek fel például... (Persze gazdaságilag hátrányai is vannak, a multiknak jobban kedvez.)
Kultúrálisan szerintem jó mondjuk szinte mindenki beszél angolul is meg tudom értetni magamat. A saját nyelv elvesztése viszont nem jó. Magyart talán nem érinti annyira, de mondjuk németül egy ilyen mondat is teljesen helyes: Das Song ist ein Hit, es ist super cool! (Aki tud angolul, az meg is érti szerintem.)
igazi globalizáció sosem lesz mert az egyik nép mindig a másik fölébe akar majd kerekedni.
A jelenlegi globalizálás is erről szól. Akik behódolnak nagy valószínűséggel vesztesek lesznek.
Vannak előnyei, természetesen vannak. A Föld túl kicsi ahhoz, hogy sok ilyen erős ellenséges ország elférjen rajta, pláne, ha háborúskodnak is egymással. Ha egy ország lenne a Föld, nem lenne értelme a háborúknak, és a fegyvergyártásnak sem.
Bár vannak pozitívumai, mégis ellene vagyok. Ha megtörténne a globalizáció lassan felszívódnának a hagyományok, a szokások és a nyelvek is, és valljuk be, ezekért kár lenne (legalább is szerintem).
Azt még megjegyezném, hogy a globalizáció nem lehetséges a Földön. Az embereknek ahhoz, hogy jól érezzék magukat szükségük van egy ellenségképre, mivel az emberek szeretik a konfliktusokat. Legfeljebb akkor globalizálódna az emberiség, ha szembetalálná magát idegen fajokkal, aminek valljuk be nagyon kicsi a valószínűsége.
Bárhogy is fejlődjön a technika, a háborúk soha nem fognak megszűnni. Főleg a fegyvergyártók miatt, akik az utcára kerülnének, ha nem lenne szükség fegyverekre.
Vannak előnyei, igen.
Én inkább csak a mérsékelt globalizációt támogatom.Tehát a tudomány , nyersanyagok áramlását.
Annak viszont nagyon nem örülök/örülnék, hogyha a határok még nyitottabbak lennének, nem szeretnék ISIS harcosokat vagy afrikai törzseket a szomszédomba.
Lehet. Majd a jövőben lesz mikor 1 társadalommá válik a Földi lakosság.
Lesz olyan is, mikor 2 lesz.
De ehhez erkölcsileg is fejlődni kell. Elsősorban arra van itt szükség...
Vannak előnyei is, persze. (A transzkontinentális gyorsvasút megépítése egyébként nem függ attól, hogy vannak-e országhatárok.) Hátrányai:
- A világ elveszíti a színességét, kulturális, vallási, szokásbeli sokféleségét. A helyi népviselet, népszokások, stb. mindenhol eltűnnek. Összességében sokkal szegényebb lesz az emberiség, mint volt.
- Ha egyetlen globális társadalom él a Földön, ha az dekadens, elsorvad, elpusztul, összeomlik, mi lesz az emberiség jövője? A múltban mindig volt valaki más, új, életerős, aki továbbvitte a civilizációt.
- A jelenlegi világegyesítési folyamatok mögött hatalommániás, lelkiismeret nélküli pszichopaták vannak, ők áhítoznak a világ feletti nyílt teljhatalomra.
Ez a fajta globalizáció, amit te vázolsz fel, már utópisztikus, keverve egy kis zeitgeist-ideológiával.
Olyan, hogy a Föld összes országa egyesül, sohasem lesz.
Én fehér európaiként nem akarok összeolvadni sem az ázsiaiakkal, (akiknek egyébként mélységesen tisztelem a kultúrájukat), sem a semmirevaló, mindehová csak a bomlasztást magukkal hurcoló feketékkel, sem az arabokkal.
Én így, köszönöm szépen, jól megvagyok.Úgyhogy személy szerint nem tekintek pozitívan a túlzott globalizációra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!