Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet e a globalizációra...

Lehet e a globalizációra pozitív szemmel tekinteni?

Figyelt kérdés

Gondoljatok bele, hogy az egész Földön egy nagy ország lesz, és nem lesznek különbségek. Bármikor elmehetsz majd dolgozni 4000 km-re, mert ugyanaz lesz ott is mint itt.


A közlekedés is fejlettebb, gyorsabb és univerzálisabb lenne, például Japánban már tervezik a 600 km/h vasutat rendszeresíteni.

Ez azt jelenti hogy lehetséges lesz egy Amerika-Ázsia-Európa-Afrika vasút megépítése, mert ha a jövőben 1000 km/ óra sebességgel megy a vonat, akkor globálisan sem lesznek nagy távolságok még vonattal sem. A vonatra pl autót is fel lehetne tenni.

A nyelvi különbségek is már régóta eltűnőben vannak, és ez egyre csak fokozódik.

Tehát a kérdés az lenne, ha mindenféle különbség eltűnik a Földön, az miért nem áldásos folyamat, miért ne tudnánk az előnyeit nézni?


2015. ápr. 22. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akartam írni hogy gazdasági és tudományi előnyei vannak, de csak a kuktúrára vonatkozik a kérdés?

Arra gondoltam hogy Magyarországon is lehet Kínában gyártott, amerikaiak által fejlesztett laptopon megnézni hogy a japán orvosok mit fedeztek fel például... (Persze gazdaságilag hátrányai is vannak, a multiknak jobban kedvez.)


Kultúrálisan szerintem jó mondjuk szinte mindenki beszél angolul is meg tudom értetni magamat. A saját nyelv elvesztése viszont nem jó. Magyart talán nem érinti annyira, de mondjuk németül egy ilyen mondat is teljesen helyes: Das Song ist ein Hit, es ist super cool! (Aki tud angolul, az meg is érti szerintem.)

2015. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

igazi globalizáció sosem lesz mert az egyik nép mindig a másik fölébe akar majd kerekedni.


A jelenlegi globalizálás is erről szól. Akik behódolnak nagy valószínűséggel vesztesek lesznek.

2015. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vannak előnyei, természetesen vannak. A Föld túl kicsi ahhoz, hogy sok ilyen erős ellenséges ország elférjen rajta, pláne, ha háborúskodnak is egymással. Ha egy ország lenne a Föld, nem lenne értelme a háborúknak, és a fegyvergyártásnak sem.


Bár vannak pozitívumai, mégis ellene vagyok. Ha megtörténne a globalizáció lassan felszívódnának a hagyományok, a szokások és a nyelvek is, és valljuk be, ezekért kár lenne (legalább is szerintem).


Azt még megjegyezném, hogy a globalizáció nem lehetséges a Földön. Az embereknek ahhoz, hogy jól érezzék magukat szükségük van egy ellenségképre, mivel az emberek szeretik a konfliktusokat. Legfeljebb akkor globalizálódna az emberiség, ha szembetalálná magát idegen fajokkal, aminek valljuk be nagyon kicsi a valószínűsége.


Bárhogy is fejlődjön a technika, a háborúk soha nem fognak megszűnni. Főleg a fegyvergyártók miatt, akik az utcára kerülnének, ha nem lenne szükség fegyverekre.

2015. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak előnyei, igen.

Én inkább csak a mérsékelt globalizációt támogatom.Tehát a tudomány , nyersanyagok áramlását.


Annak viszont nagyon nem örülök/örülnék, hogyha a határok még nyitottabbak lennének, nem szeretnék ISIS harcosokat vagy afrikai törzseket a szomszédomba.

2015. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Előző kettőnek üzenem, (tényleg nem kötekedésből) hogy a globalizáció egy folyamatot jelent ami már rég elkezdődött, de a XX. században lett annyira gyors hogy feltűnjön. Tehát ez nem egy végállotot jelent mint az anarchia vagy egyesek szerint a kommunizmus.
2015. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem előző kettőnek hanem másodiknak és harmadiknak.
2015. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én az egyes ember szempontjából gondoltam.
2015. ápr. 22. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet. Majd a jövőben lesz mikor 1 társadalommá válik a Földi lakosság.

Lesz olyan is, mikor 2 lesz.

De ehhez erkölcsileg is fejlődni kell. Elsősorban arra van itt szükség...

2015. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vannak előnyei is, persze. (A transzkontinentális gyorsvasút megépítése egyébként nem függ attól, hogy vannak-e országhatárok.) Hátrányai:

- A világ elveszíti a színességét, kulturális, vallási, szokásbeli sokféleségét. A helyi népviselet, népszokások, stb. mindenhol eltűnnek. Összességében sokkal szegényebb lesz az emberiség, mint volt.

- Ha egyetlen globális társadalom él a Földön, ha az dekadens, elsorvad, elpusztul, összeomlik, mi lesz az emberiség jövője? A múltban mindig volt valaki más, új, életerős, aki továbbvitte a civilizációt.

- A jelenlegi világegyesítési folyamatok mögött hatalommániás, lelkiismeret nélküli pszichopaták vannak, ők áhítoznak a világ feletti nyílt teljhatalomra.

2015. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez a fajta globalizáció, amit te vázolsz fel, már utópisztikus, keverve egy kis zeitgeist-ideológiával.


Olyan, hogy a Föld összes országa egyesül, sohasem lesz.

Én fehér európaiként nem akarok összeolvadni sem az ázsiaiakkal, (akiknek egyébként mélységesen tisztelem a kultúrájukat), sem a semmirevaló, mindehová csak a bomlasztást magukkal hurcoló feketékkel, sem az arabokkal.

Én így, köszönöm szépen, jól megvagyok.Úgyhogy személy szerint nem tekintek pozitívan a túlzott globalizációra.

2015. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!