Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államokban meg...

Az Egyesült Államokban meg Dél-Amerikában azért erős a kereszténység, mert ott képes volt megújulni?

Figyelt kérdés

Arra fele a keresztényég teljesen más, mint Európában.

Európában a magukat kereszténynek vallók nem is járnak templomba,és nem élnek keresztényi életet, csak arra használják a kereszténységüket, hogy másokat utálhassanak, mint például Lengyelországban, Oroszországban vagy nálunk.


Az USA-ban, Dél-Amerikában viszont a kereszténység képes volt megújulni.

Például Dél-Amerika a katolicizmus fellegvára, az emberek többsége mélyen vallásos és templomba is jár.Ennek ellenére engedélyezték a melegházasságot, örökbefogadást is már évekkel ezelőtt.


Az Egyesült Államokban szintén, a "keresztényliberalizmus" a fő irányvonal.



2015. ápr. 13. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom rengeteg európai országban éltél vagy voltál, hogy tudod nem járnak templomba, nem élnek keresztény életet. Nos Angliában is elég erős a kereszténység. Sokan járnak templomba, sokan élnek keresztényi életet, akárcsak Amerikában. AZ oroszok is eléggé vallásosak. Németországban is volt alkalmam megtapasztalni, hogy vasárnaponként milyen sokan mennek misére. Én amit leírtam nap mint nap tapasztalom (kint élek Angliában) és voltam több hónapot Németországban, Oroszországban is..
2015. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem volt a nyakukon kommunizmus,az azért eléggé számít.
2015. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja de az oroszoknál volt nyilván.Akkor passz.
2015. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Honnan veszed azt ,hogy a kereszténység "meggyengült" EU-ban.....

Szerintem ez nem így van.

2015. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lengyeleknél, balti népeknél (főleg a litvánoknál) erős a kereszténység.
2015. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Dél-Amerika...Ennek ellenére engedélyezték a melegházasságot..." Ha utananezel latni fogod, hogy Del-Amerika nem csak egy orszag, hanem legalabb 12, es nem mindegyik engedelyezi.


Templomba jaras?

En pl. az USAban elek es rengeteg emberrel talalkoztam es eddig 2 olyan csaladot ismerek (kozvetlen kozelrol) akik meg jarnak templomba, de a tobbiek magasrol tesznek a vallasra.


Ezzel szemben viszont most lattam, hogy Spanyolorszagban Husvet alkalmaval milyen maskaraba oltozott, szobrot cipelo karnivalszeru megmozdulasok voltak orszagszerte. Mi ez, ha nem fanatikus vallasossag? Ilyet az USAban ritkan latsz, legalabbis New Yorkban vagy Los Angelesben nem sokat.


Raadasul "keresztenyseg megujulas" ez olyan osszetett es komplex, hogy hacsak nem vagyunk vallaskutatok, nincs ralatasunk a temara, ugyhogy csak irogatunk ossze vissza az alapjan amit latunk a sajat kornyezetunkben, de ez egyaltalan nem tukrozi a nagy atlagot es nem lehet altalanositani.


Menj es elj egy kicsit Europa mas orszagaiban, majd latogass el az USAba ha teheted es nezz korul es latni fogod ki mennyire vallasos.

2015. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyház megújulásával nincsen gond. Én azt nem értem, hogy a keresztény politikusok nálunk miért nem beszélnek többet a hitről. Miért van az, hogy az amerikai elnököktől nemegyszer halljuk, hogy Isten áldja Amerikát, meg imádkozzatok ezért vagy azért, de magyar politikusoktól én ilyenre nem emlékszem. Pedig állítólag keresztény ország vagyunk, a tetejébe a KDNP az egyik kormánypárt. Lehet hogy sok volt a 40 év materialista szocializmus, de most már valakinek példát kellene mutatnia.
2015. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az a helyzet, hogy nem trendkövető megújulások követik egymást, hanem ragaszkodni tud a fontos hagyományokhoz.
2015. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ragaszkodni tud a fontos hagyományokhoz." - Kicsoda? Az USA meg Del-Amerika??


Te lattal mar ilyet vagy ehhez hasonlot az USAban?

[link]


Mert en 10 eve elek itt (USA) es meg ehhez icipicit hasonlot sem lattam, szoval nem tudom te szerinted milyen hagyomanyokhoz ragaszkodnak az Allamokban?

2015. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!