Miért csak Oroszországot kezelik korrupt nagyhatalomként, az USA-t meg nem?
Lassan tényként kezeli mindenki, hogy Oroszország valami korrupt szeméttelep, USA meg tiszta, átlátható, minimálisan korrupt dicső ország. Viták gyakran fejeződnek be azzal, hogy az egyik a másikat elküldi a "korrupt, putri Oroszországba, s ő maga meg halad előre a dicső USA-ba". Sose tudtam megérteni, hogy hogy jutottak arra, hogy kettő hasonlóan kiterjedt szuperhatalom közül csak az egyik korrupt, másik meg tiszta.
Nem csak a hozzám hasonló, névtelen átlagember szerint dívik az USA-ban a korrupció, az oligarchia, hanem normálisabb elemzők is oligarchiának minősítették át a korábbi demokráciáról.
A korrupció törvényesítve van ott lobbizás néven.
Ha valaki poltikai pályára lép akkor természetesen a sikere a kampányától függ nagyrészt, ami pedig egyszerűen pénzbe kerül. Ezért teljesen publikus lista van arról, hogy ki "adományozott" neki pénzt a kampányba. És általában dollár milliókat kap mindenféle vállalattól, üzletembertől, és természetesen nem sokat az egyszeri Baltimore-i gyári munkástól. Mégis ki gondolja komolyan, hogy ez a politikus az össznépi érdeket fogja képviselni?
Aztán a csúcs a hivatalos lobbiszervezetek, aminek még a nevében is benne van, pl. "Gyógyszergyártók Országos Lobby Szövetsége", és ezeknek az alkalmazottai, akiknek a munkaköre is az, hogy "lobbista". Ezeknek meg a dolga / feladata, hogy a már aktív poltikusoknak egyszerűen pénzt adjon. És ez teljesen publikus és legális ha megkenik őket sok millió dollárral.
Szóval hagyományos értelemben ez sehogysem tekinthető demokratikusnak, népképviselet elve kizárt hogy érvényesüljön. Ugyanannyira demokratikus mint amennyire egy középkori királyság, csak az legalább átláthatóbb és őszintébb valami volt. Tudni lehetett, hogy mi a helyzet. Ez pedig egy hamis illúzióra épül.
A döntések mindig a nagyvállalatoknak és más NGO-knak kedvezően születtek, de ez érthető, mert ők pénzelik mindkét nagy párt elnökjelölteit. Támogatást pedig illik viszonozni ...
Az USA emiatt érdemelte ki az oligarchia jelzőt.
USA "demokratikus" Putyin meg "diktátor"
Az emberek a hírek alapján vannak megvezetve, mert minden MÉDIA zsidó(amcsi) kézben van.
1) A korrupció és a lobbi között sok különbség van. Pl az publikus, hogy ki adott lobbistaként pénzt valakinek. Az így kapott pénzzel el kell számolni, nem költheti a politikus egy újabb luxusvillára. És a lobbiszervezeteken keresztül szakszervezetek igenis befolyásolhatják a dolgokat. A szakszervezetek pedig a tényleges közembereket képviselik.
Nem mondom, hogy a lobbirendszer jó, de egyszerűen korrupciónak nevezni butaság. Nem érted a probléma lényegét. A gazdag mindig és mindenhol megszerzi amit akar. Kivétel nélkül. Nincs rendes megoldásunk erre a problémára. A lobbi lényege pontosan az, hogy ezt kicsit keretek közé szorítsa. Lehet támadni ezt a rendszert, de neked sincs megoldásod a problémára. Az oroszoknak sincs, az amcsiknak sincs, senkinek nincs, és soha nem is volt. És valószínűleg soha nem is lesz. Ez egy próbálkozás arra, hogy megakadályozzák a probléma túlburjánzását.
2) Az USA megítélése elég rossz az emberek között. Ennek az ellenkezőjét állítani egyszerűen hazugság.
pl: "Az iraki háborúban játszott amerikai szerepet 70 százalékuk, a guantánamói őrizetesekkel szembeni bánásmódot 69 százalékuk veti el. Az Egyesült Államok szerepét Izrael és a Hezbollah libanoni milícia konfliktusában a magyar válaszadók 57 százaléka értékeli kedvezőtlenül, és 58 százalékuk mondja azt, hogy a közel-keleti amerikai katonai jelenlét több konfliktust okoz, mint amennyinek elejét veszi."
Szóval azért az a mindenki akiről beszélsz az emberek harmada körül van.
3) Oroszország tényleg egy korrupt szeméttelep. Ha tfh elfogadjuk, hogy az USA is az, akkor sem változtattunk a tényen, hogy Oroszország egy korrupt szeméttelep. Akkor hogyan is következik a te kis írásodból, hogy hagyjuk békén Oroszországot?
4) Az USA kormánya békén hagyja az embereket. Lehet, hogy a politikusok befolyásolhatóak mindenféle nagyvállalati párharcokban, de ha összehasonlítjuk, milyen szinten avatkozik be az emberek életébe az orosz állam és az amcsi állam, akkor hatalmas különbségeket látunk. És ez az, ami miatt Oroszországot diktatúrának, az USÁ-t a demokráciának tartják. Lehet, hogy a politikusok mindenhol korruptak, sőt biztos is. De nagy különbségek vannak abban, hogy az emberek életébe milyen mélyen folyik bele ez a korrupció.
Az USA nagyon gazdag ország, köszönhetően annak, hogy az utóbbi 100 évben nem volt háború a területén és normálisan kialakult a piacgazdaság.
Sokan pénzügyi, ideológiai okok miatt nem merik kritikákkal illetni az USA-t.
Pedig, foglyokat is kínoz a titkosszolgálatuk.
A foglyok kínzása szükséges rossz, és minden titkosszolgálat él vele. Nem tudom, te milyen kis rózsaszín világban élsz, ha azt hiszed, hogy ezt gonoszságból csinálják.
Van egy terrorhelyzetre, merényletre, fenyegetettségre 10 gyanúsított, amiből mondjuk 2 a tényleges tettes. Mindegyik tagad persze, az idő sürget, mindenképp meg kell tudni, kiknek van szerepük, kiknek nincsen. Más módszert mondj, hogy derítsék ki, hogy ki az, akit keresnek, és ki az, aki nem? Ha megkínozzák őket, akkor előbb-utóbb vallani fognak (még az is, aki ártatlan), de bizonyos részletekkel csak a keresettek vannak tisztában.
Természetesen az ártatlanul megkínzott emberek nem tehetnek semmiről, de ha nem így járnának el a titkosszolgálatok, akkor az elhárítás jóval hatástalanabb lenne, ami megint csak ártatlan emberek életébe kerül. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!