Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hongkong Kína kirakatállama?

Hongkong Kína kirakatállama?

Figyelt kérdés

#Kína #ország #gyarmat #Hongkong #kirakatállam #mintagyarmat #Különleges Közigazgatású Terület #Különleges Közigazgatású Régió #Hongkong kínai kirakatállam #Hongkong-Kína viszony
2015. márc. 6. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Hongkong, Kína nagy autonómiával rendelkező városállama vagy tartománya.A rendszer, politikai berendezkedés is egészen más.


Kínában a "kommunista" részen levő nagyvárosok is úgy néznek ki, mint Hongkong.

2015. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Egy időben a britek kezén volt Hongkong. Nem hiszem, hogy Kína kirakatállamnak tartja Hongkongot. Szerintem Hongkong és Makaó erősen zavarja Kína szemét.
2015. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem. Hong Kong kvázi független állam, viszont Kína nem ismeri el függetlennek, ők egy autonóm tartományként kezelik még ma is.

Teljesen más világ a kettő, például nem használják az egyszerűsített írásrendszert, saját dialektusa van, jóval kisebb a Párt befolyása, sokkal gazdagabb terület, más a kultúrája (erős nyugati befolyás), az egész társ/gazd. rendszerük jelentősen különbözik az anyaországétól.


Azért van gazdasági kapcsolat kínával (főleg kereskedelmi), de annyira kirakatállama Kínának, mint Dél-Korea Észak-Koreának (vagy mondjuk az USA-nak). Ha engem kérdezel, inkább Kína függ gazdaságilag Honk Kongtól.

2015. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, pont azért gondolom azt, hogy Kína kirakatállama Hongkong, mert az a terület jóval fejlettebb, így a kínaiak elmondhatják, hogy országuk milyen fejlett, stb. De szerintem Kína sokkal nagyobb gazdasággal rendelkezik, mint Hongkong, így a harmadik válaszoló utolsó mondatával nem értek egyet, mivel az szerintem pont fordítva van (bár Hongkong független országként lehet, hogy többre vinné, mint így, hogy a kommunisták nevezik ki a vezetőjét).
2015. márc. 6. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom. Igaz van még pár nagy metropolisz Hong Kongon kívül is, de ott zajlik a pénzforgalom, az áruforgalom egy igen jelentős része, rengeteg a befektető, stb. Amit Kínában legyártanak, annak a jelentős része átmegy Hong Kongon.

Ha most azt mondaná a kis állam, hogy Kína felé se ki se be, azt igaz hogy ő is nagyon megszenvedné, viszont egész Kína is.


Biztosan benne van a dologban, hogy nézzen rá a Nyugat, ez Kína, viszont kirakatállamnak én akkor mondanám, ha csak egy mesterségesen kreált félig-meddig működő kamu állam lenne Hongkong, de én nem látom hogy így lenne.

2015. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!