Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehetne Kínát visszaszo...

Hogyan lehetne Kínát visszaszorítani?

Figyelt kérdés

Kína eszetlen felfejlesztésével az európai és amerikai embereknek az ottani bérszínvonallal kell versenyezni. (Igaz a szállítási költségek tompítják ezt a hatást)


Kína nagyon büszke arra hogy mennyire felfejlődött, pedig sikereit alapvetően a gazdasági rabszolgák kihasználására odaáramló tőkének és technológiának köszönheti.


Kérdés az hogy nem lennénk e boldogabbak Kína nélkül még akkor is, ha nem 3500 forintba kerülne a farmer, de bővebbek lennének a vállalkozási lehetőségek, és magasabb az átlag jövedelem?



2015. márc. 2. 12:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Emlékszel rá, vagy olvastál róla, hogy mennyibe kerültek a normálisabb ruhák meg a műszaki cikkek a Kádár-rendszerben, milyen környezetszennyezés volt akkoriban? Kb. most is ott tartanánk Kína nélkül.
2015. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide a szocializmus? Nyugaton akkoriban is megoldották a környezetvédelmet.


Azon kívül lehetne ésszel is csinálni. Úgy hogy a kínaiak csak a piszkos munkát csinálják meg a többi könnyűipar meg itt marad.

2015. márc. 2. 12:07
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
A Nyugat már akkoriban is Kelet-Ázsiában gyártatott, Kína felemelkedése előtt Taiwan és Japán töltött be hasonló szerepet.
2015. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#3


Na és akkor mivan?

2015. márc. 2. 12:10
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy amiben a Nyugat jobb volt, mint nálunk az önellátásra törekvő Kádár-rendszer, (könnyűipari termékárakban, tisztább környezetben) az annak köszönhető, hogy Kelet-Ázsiával végeztették el a piszkos munkát.


Ha visszakerülne a termelés Nyugatra, akkor az lenne, hogy kimész reggel az utcára, zöldes-szürke az ég és mindenhol gyárkémények pöfögnek, ugyan könnyű lenne gyári munkát találni, amiért nem kínai, hanem európai minimálbért fizetnének, és nem 12 órázni csak 8 órázni kéne, viszont bemennél egy boltba, és még a gagyi ruhák is többezres tételek lennének, egy normálisabb okostelefon, számítógép akár egymillió forint is lenne, az utcán pormaszk nélkül meg fél óra kintlét után bevérezne az orrod a füsttől.


Sajnos ez van, ahhoz, hogy mi itt Nyugaton játszhassuk a kis sci-fi utópia világunkat, valakiknek egy távoli országban el kell végeznie a piszkos munkát, viszont így legalább mi itt tudunk kutatással, fejlesztéssel foglalkozni, ami idővel az egész Földön emelni fogja a körülményeket.

2015. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

"Azon kívül lehetne ésszel is csinálni. Úgy hogy a kínaiak csak a piszkos munkát csinálják meg a többi könnyűipar meg itt marad."


Na látod ezzel a mentalitással van a gond.

Ezzel a fajelmélettel.

A kínai ember nem alsóbbrendű, hogy a nyugati ember helyett végezze a "piszkos munkát", a nyugati embernek meg büdös a munka.


Az európai és amerikai könnyűipart 100%-ban hazai pályán kell tartani, és ezzel visszaszorulna a kínai is.


Csak ugye a multinacionális vállaltoknak semmi se szent, ők a profitban gondolkodnak, nem hosszú távra terveznek.

Országok gazdaságát döntik romba, emberek millióinak munkahelyét veszik el.


Az olcsóbb munkaerő reményében folyamatosan keletebbre költöztették a gyárakat, így jutottak el Kínába.


Az USA tele van szellemvárosokkal, olyan vidéki kisvárosokkal, ahol a megélhetést a könnyűipar adta, de a gyárakat bezárták és Kínába vitték, ezzel komplett városok váltak munkanélkülivé és szegénnyé.

2015. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

A kínai ember örül, hogy végezheti a "piszkos munkát" mivel ezzel még mindig jobban él, mint Mao vagy a császár alatt.


Kínában nem kötelező dolgozni, nincs KMK, mint nálunk volt a szocializmusban. Ha nem tetszik neki a gyári munka, akkor kisétál a gyár kapuján azt csá.

De valamiért mégis inkább megéri a gyárban robotolni és kb. úgy élni, mint egy csóróbb román, mint lelépni vissza vidékre és éhenhalni a jak meg az udvari budi mellett.

2015. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
56%

Ha lenne itt ész, akkor fejlesztésre törekednénk mi is. A másik: kínából aki rendelt, az tudja, hogy olcsóbb mint amikor a szomszéd városba küldesz egy levelet. Mert a kínai kormány támogatja a kereskedelmet (azaz egy forintot sem kell fizetni a postáért).


A fejlődésért pedig a "rabszolgák" egyáltalán nem felelősek. Adok neked 10 8 osztályt elvégzett embert, tervezz meg egy hordozható hifit, bármit felhasználhatsz.

A kínai utánzatoknál is kell szakértelem (de ha nem haragszol ennél bővebben már nem fejtem ki).


Nem lennénk boldogabbak Kína nélkül, mert:

- rengeteg fejlesztés onnan származik

- sok termékük minőségibb mint a magyar

- nem lenne több munkahely itthon

- drágább lenne jó pár termék (kenyértől a ferráriig minden)

2015. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ez is egy önszabályozó folyamat. Már a kínaiak sem dolgoznak egy dollárért naponta. Itt is érvényesül a kereslet-kínálat. Egy gyári munkás már kb 200 dollárért dolgozik. Az már annyira nem olcsó hogy mindent megérjen odavinni. És akkor még jönnek a szegényebb régiók, mint pl Banglades, akik Kína elől szívják el a munkát. A ruhaipar pl már nem Kínával számol. Ezek hatásai miatt a kínai gazdasági növekedés csökkenőben van évek óta.


Persze nem vigasztaló hogy nem a kínai hanem a bangladesi bérekkel kell versenyezni, de van egy jó hírem. Minden mutató azt jelzi hogy ott jobb élni ahol a tőke van, nem pedig ott ahol a gazdasági fejlődés. Úgyhogy örülj hogy itt vagy. :)

2015. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#5


ezzel vitatkozni sem érdemes...

2015. márc. 2. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!