Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afganisztánban megértik az...

Afganisztánban megértik az oroszt? Mert úgy hallottam hogy igen .

Figyelt kérdés
2015. márc. 5. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem értik meg.
2015. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, csak ne lepődj meg, ha gépkarabéllyal válaszolnak! :-)

Esetleg olvass utána, hogy az oroszok mennyi ideig próbálkoztak a saját bábkormányuk hatalmon tartásával.

2015. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BlackSword ***** válasza:
100%
Én a helyedben Afganisztánban inkább nem szólalnék meg oroszul... Nekik az kellemetlen emlék, neked meg veszélyes...
2015. márc. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont azért értenéjék meg mert ott voltak a szovjetek . Meg az orosz volt akkor a hivatalos nyelv náluk.
2015. márc. 6. 07:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Dandi, Dani nem először kérdezel meg írsz akkora ostobaságokat, hogy jobban fáj mint egy vesekő...


Az orosz Afganisztánban SOSEM volt hivatalos nyelv! Afganisztán SOSEM volt a Szovjetunió része! 1978-ban kikiáltották az afgán népköztársaságot, ami azonban politikailag és katonailag is ingatag lábakon állt, mert az ország nem volt egységes (hozzáteszem Afganisztánban szinte sosem volt olyan kormány, amit minden hadúr meg törzs elismert volna, lényegében abban az országban lassan ötven éve állandó polgárháborúban van), ezért a szovjetek kezdetben csak tanácsadókkal, fegyverekkel, később csapatokkal is támogatták Karmal kormányát. Ettől még végig a pastu meg az urdu volt az ország két hivatalos nyelve!

2015. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem értik meg az oroszt.Viszont a közép-ázsiai ex-SZU tagállamokban (a kazah, kirgiz, türkmén, tádzsik és üzbék államokban) használják lingua francaként, az ottani lakosság tud oroszul.

Viszont Afganisztánban sosem oktatták az oroszt, és nem is beszélnek oroszul.

2015. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5.


Már legalább 2 hónapja nem írtam ki kérdést . Csak valamit kérdeztem és ha nem értesz egyet a válaszaimmal azt ne így próbáld közölni velem , légy szíves !

2015. márc. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!