Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japánban milyen gazdaságpoliti...

Japánban milyen gazdaságpolitika van a II. világháború óta?

Figyelt kérdés
Mennyire szociális? Mennyire kapitalista?
2015. febr. 12. 12:10
 1/3 Komplikato ***** válasza:

Nem vagyok szakértője a dolognak, de érdemes elolvasni ezt a könyvet:

Morita Akio: Made in Japan


Ő a Sony egyik alapítója volt és a könyvből a Sony alakítgatásán keresztül bele lehet látni picit mi történt a háború végétől a nyolcvanas évek közepéig.

Persze azóta sok minden változott, felgyorsult, Japán még inkább megerősödött gazdaságilag ...

Ami elég fura, hogy jenki nyomásra olyan adórendszert vezettek be senki NE lehessen gazdag. Persze manapság részben kijátszható a dolog, de ezzel pont a Jakukázának tettek jót. Viszont elég érdekes úgy vezetni nagy nemzetközi cégeket, hogy a vezérigazgató fizetése nem 20x vagy 50x annyi, mint pl. USA-ban.

2015. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A japán gazdasági csoda, az ország gazdasági fejlődése arra alapul, hogy a keleti kultúrákban a szorgalom és a munka, a kötelességtudat nagyon fontos értéknek, erénynek számítanak.

Ők nem siránkoznak, hogy "jaj de szar nekünk", hanem dolgoznak, mint az állat.Úgy Japánban, mint Kínában, Dél-Koreában, Vietnámban, Szingapúrban, stb.

Az más kérdés, hogy a világháború után az Egyesült Államok szorosra fűzte gazdasági kapcsolatait a vesztes államok egy részével (lásd: Németország), azok gazdasági fejlődését pedig nagyban elősegítette.

Japánt a világháború után részben amerikai mintára szervezték újjá, ez különösen igaz az ország gazdaságpolitikájára.

2015. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a keletiek nagyon szorgalmasak.

Másrészt olvastam egy olyat, hogy a vh után ugye kötelezték őket, hogy hagyjanak fel a hadiparral.

Így ennek köszönhetően indult be a gazdaság egyéb ágazata, mivel több forrás állt rendelkezésre.

2015. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!