Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország hogyan állt lábra...

Borzos Kutya kérdése:

Németország hogyan állt lábra a II. Világháború után?

Figyelt kérdés
70 év alatt hogyan érték el, hogy az egyik legfejletteb állam lett a világon? Tudom, hogy ott voltak az amcsik és az oroszok jó sokáig.
2015. febr. 3. 00:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Szerintem a Marshallterv segitségével és a német emberek kitartásával lettekújra nagyhatalommá.Swáb mondás,ha van krumplid és káposztád,akkor van reményed is.
2015. febr. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Németország (NDK) egyáltalán nem kapott olyan sok segélyt, mint Nagy-Britannia vagy Franciaország.


[link]


A fejlettségüknek a német mentalitás, a munka szeretete és a pénz ügyes beosztása az oka.

2015. febr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát mondhatjuk úgy is, hogy saját maguk építették fel saját hazájukat. Azért az nem semmi, hogy Hiter az ezer éves birodalom helyett rájukhagyott egy egész országnyi vért és törmeléket, aztán szinte a semmiből lettek azzá, amik most vannak. Zsidó kérdésről mi a véleményetek? Szerintetek nem túlzás ez egy kicsit, hogy mennyire kell őket sajnálni? Vagy én nem érzem át kellőképpen az akkori helyzetüket?
2015. febr. 3. 00:54
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem baromság, hogy kell vagy nem kell őket sajnálni. Nem lehet valakit kötelezni erre.


Én mindenesetre sajnálom őket. Nem lehetett túl fasza dolog ott lenni azokban a munkatáborokban.

2015. febr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az biztos...

Annyi kommentet látok neten hogy így szegények úgy szegények. Haltak meg emberek a gulágokban is, (szintén nemkevés), haltak meg magyarok is szépszámmal. Ezeről senki nem tesz semmilyen említést ezekben a kommentekben. Aki magyarnak érzi magát annak szerintem előtérbe kellene helyezni saját polgártársai sorsát, akik miattuk, miattunk haltak meg, bár lehet értelmetlenül. Engem ez nagyon zavar, hogy a zsidóságot cigányságot védik és az embert leordítják mikor ilyet ír, hogy kit érdekelnek a zsidók? Aztán mikor írom, hogy nézzetek utána a goj szónak mit is jelent mindenki hallgat.

2015. febr. 3. 01:10
 6/13 anonim ***** válasza:

Hitelekből és sok sok munkával és jó szervezettséggel.


A társadalom összefogott hogy kimásszanak a szarból

2015. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem a legfejlettebb a világon.Japán messze megelőzi Németországot.


A nyugati része a Marshall tervből, illetve az ún szociális piacgazdaságot alkalmazták.


[link]

2015. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Aki magyarnak érzi magát annak szerintem előtérbe kellene helyezni saját polgártársai sorsát, akik miattuk, miattunk haltak meg, bár lehet értelmetlenül."


Olvass többet, lehetőleg hiteles forrásból! Ezek az emberek magukat magyarnak vallották, magyar tudatuk volt, és egészen addig jogilag is azok voltak, amíg a Horthy adminisztráció fel nem rúgta az 1867-es egyezséget. A legkiválóbb íróink, színészeink, tudósaink, gyárosaink tartoztak a holokauszt áldozatai közé.

2015. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó kommentelő. Vajnyi keveset tudok az ilyesmiről, de nagyon érdekel a téma.

Ti láttok valamilyen összefüggést a ma zajló világpolitika és a II. Világháború között? Kihatna a mai helyzetre is? Zsidóság visszaélne a holokausztban elszenvedettek miatt?

2015. febr. 3. 09:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Az NSZK kapott egy Konrad Adenauert, mi meg kaptunk egy Rákosi Mátyást.

Hát, nem ugyanaz a kaliber, finoman szólva.

2015. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!