Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszoknál a szankcióknak...

Az oroszoknál a szankcióknak nem várt hatása lett?

Figyelt kérdés

[link]


A szankcionálók arra számítottak, hogy az oroszok elkergetik Putyint és nyugathoz hű kormány alakul.

De, éppen ellenkezője történt.

AZ oroszok többsége nagyon rossz véleménnyel van a nyugatról.


Egyes elemzők szerint, ha Putyin bukna, akkor Oroszország egy ultrajobboldali katonai diktatúrává változna.



2015. febr. 9. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Amikor ilyet olvasol, egyetlen kérdést tegyél fel magadnak.


Az oroszok elűzték Rettegett Ivánt, aki kiirtotta a lakosság felét? Vagy elűzték Nagy Pétert, a reformert, aki bár reformer volt egyharmadával csökkentette a lakosság számát? Vagy elűzték a Sztálint a maga 80 vagy 100 millió halottjával?


Putyin nem bukik. Egy orosz diktátor sem bukik. Nemes egyszerűséggel azért, mert az oroszoknak diktátor kell. Hogy az cár, főtitkár vagy elnök, az nekik édesmindegy. Mert gazdagabbak nem lesznek soha. Az oroszok mindig is szegények voltak. És minél jobban szekálják őket annál jobban beállnak éppen aktuális diktátoruk mögé. Ők egy olyan nép, akinek egy diktátor kell, aki kijelöli nekik az utat. Ennyi. Putyin nem fog bukni.

2015. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

"A szankcionálók arra számítottak, hogy az oroszok elkergetik Putyint és nyugathoz hű kormány alakul."


Hát ehhez nagyon nagy fantázia kellett volna bárkitől, ha belegondolunk, hogy az Egységes Oroszország után a legnépszerűbb párt a kommunistáké...

A szankciókat nem azért hozták, mert meg akarták buktatni Putyint, azért hozták, hogy Oroszország orrára koppintsanak egy kicsit, hogy éreztessék, hogy akármit nem tehet meg következmények nélkül. Oroszország ugyanis megszegett egy többoldalú nemzetközi szerződést a Krím annektálásával. A Szovjetunió szétesésekor az oroszok garantálták, hogy a Krím Ukrajna része maradhat, cserébe ők megtarthatták a katonai bázisokat és autonómiát kapott Ukrajnán belül a Krími köztársaság. Amikor tavaly márciusban az oroszok annektálták a Krímet, akkor ezt az általuk is aláírt egyezmény sértették meg igen csúnyán. A szankciók emiatt kezdődtek, a Donbasszban kitört és Oroszország által támogatott szakadár mozgalom csak a hab volt a tortán.

Putyin bukása esetén nincs "nyugatbarát" jelölt, aki népszerű is lenne az oroszok körében, tehát Putyint csak egy ugyanilyen rosszra vagy rosszabbra lehetne cserélni nyugati szempontból.

2015. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves kettes. Szavaid igazak, azonban van egy nagy DE. Ez a "DE" pedig az a megállapodás, hogy a NATO nem vonz be a szövetségbe volt szovjet tagköztársaságokat. Mivel a három balti ország tudomásom szerint az volt, a szerződések megszegését nyugaton kezdték. Amúgy meg a Krím az Oroszországé volt, amikor 1954-ben az ukrán Hruscsov a két nép barátsága jegyében ukrajnához csatolta. Mivel akkor ugye Szovjetunió volt, ez nem is jelentett semmit és nem is érdekelt senkit. De attól még a Krím sosem volt Ukrajna. Amikor ezt a szerződést kötötték a káoszban és gazdasági csődben lévő Oroszország persze hogy aláírta, hogy garantálja mi mást tehetett volna. Most pedig eljött az idő és visszakérték azt ami lényegében az övéké.
2015. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nézd van egy olyan dolog, amit érdekérvényesítő képességnek neveznek, Oroszország nem tudta megakadályozni a Baltikum államainak NATO csatlakozását, -ami azt illeti egyébként idősebb Bush azt ígérte, hogy egyetlen korábban a Varsói Szerződés Szervezetéhez tartozó ország sem lesz NATO tag, ezt ugye 99-ben Lengyelország, Csehország és mi felvételünkkel meg is szegték-, de Oroszország nem volt képes ezt sem megakadályozni, a nemzetközi politikában is igaz a mondás az erősebb kutyáról. A nyugati államok számára fontos lenne, hogy Ukrajna inkább Európához húzzon és ne az oroszokhoz, így a Krím elcsatolásával lehetőség volt a helyzet kiélezésére, mondjuk ennyire élesnek senki sem akarta.

Az meg, hogy a Krím korábban hová tartozott ebben a kérdésben szerintem irreleváns, mert ez nem változtat azon, hogy az oroszok megszegték az egyezményt, ami elég indok volt a nyugati országoknak a szankciókra.

2015. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De azt sem szabad elfelejteni, hogy senki nem akarja a saját holdudvarát másnak adni. Ukrajna így is Európában van, csak nem az EU-ban és nem is lesz ott sosem.


Ennek két oka van. Ukrajna 600K négyzetkilométer jó minőségű termőföld, ahol nagyon nagyon olcsón termelnek. Egy Eu-ba való belépéssel ezek kiáramlanának nyugatra és a belga, holland, francia, dán stb mezőgazdászok tönkremennének, mert azzal az olcsósággal nem versenyezhetnének.


2. 60 millióan vannak, ha leveszed az oroszt meg a többit, akkor i van legalább 40 millió ukrán, akik szépen ellepnék a nyugati országokat, és háborogna a belga a dán a holland meg a többi, hogy nincs munkájuk mert az olcsóbban dolgozó ukránok elveszik tőlük. És ezt az EU is tudja.


Az egy más világ. Egy olyan világ, ahol Barack Obama ő maga egy TV interjúban elismerte hogy ők robbantották ki ezt az egészet. Utána meg Joe Biden amerikai alelnök fia vezérigazgató lett egy olyan ukrán gázvállaltnál, amelyik a keleti palagázmezőket akarja birtokolni.


Ukrajna soha nem lesz az Eu tagja.

2015. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Meg még annyit, hogy a nyugat semmit ne akarjon keleten. Azon a keleten, amit a nyugat 25 év alatt kifosztott. Van ahol mai napig nyögik ezt. Én éltem Oroszországban, beloruszban és egy kicsit Kazahsztánban is és lehet hogy nekik nem volt olyan jó a szovjet akolban, de utána sokkal rosszabb lett, mert nemcsak hogy még jobban elszegényedtek az emberek de a nemzeti vagyonukat is kiárusították a politikusaik.
2015. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%

1,


"Mert gazdagabbak nem lesznek soha. ..."


Ez nem egészen így van.

Csak a németek évi 150 000 autót adnak el Oroszországban.

Ez már nem csak egy szűk oligarha elit. Azért lehet sejteni, hogy egy komoly rétegnek van európai szintű élete.

Moszkva a világ egyik legdrágább városa.

Nyilván a vidékre később ér le a pénz, de ekkora fejlődés ilyen rövid idő alatt Oroszországban (és tán sehol) nem volt.

Oroszországot tényleg a nulláról kell felhozni... Yelcin szinte mindent odaadott a külföldieknek...


Szóval igaz, hogy az oroszok nem túl igényesek, de ebben rejlik az erejük.

És tisztelik előljáróikat... különösen, ha valóban pozitív hatást tudnak elérni.

2015. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!