Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában legális heti 6 nap...

Angliában legális heti 6 nap 12 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, hogy Angliában, de Magyarországon sem.
2015. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak magyaroknak!
2015. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon ezt a legtöbb szemét munkáltató megcsinálja veled simán.


Egyébként jogszabályban megnéztem, Angliában nem tudom, de Magyarországon ez teljesen legális.

2015. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Komplikato ***** válasza:

Itthon elvileg 12 órás munkanap után járna egy pihenőnap, ez úgy néz ki, hogy legtöbb helyen 3-3 nap váltásban van munka és pihenőnap. Meg elvileg két műszak kezdete között 11 óra időnek el kell telnie. Más kérdés itt betartják e?

Ausztriában ha ilyesmit nem tart be valaki vagy csak 10 perccel túllépik a munkaidőt, csak úgy potyognak a 40-80.000 eurós büntetések. Nem hiszem briteknél a világ legbürokratikusabb országában ne figyelnének erre.

2015. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem ütközik jogszabályba a 6 nap egymás utáni 12 óra, ha 2 műszak között megvan a 12 óra pihenőidő, ugyanis arra fognak hivatkozni, hogy a munka jellege megköveteli a folyamatos műszakot (és erre a legutolsó sz.ros gyár is hivatkozhat, ami csak wc-papírt gyárt pl.). Szóval hiába ellenőriznék, teljesen legális.


Ettől függetlenül embertelen.

2015. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne legális?
2015. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért tettem fel a kérdést, mert olvastam egy cikket, amiben autószerelőt keresnek heti 6 napra 12 órában, de minden mást meg kell csinálni, takarítani, autót mosni, szórólapozni, kötelező a főnök házában lakni ahol hihetetlen szabályok vannak... és még sorolhatnám. Ez annyira felháborított, hogy kíváncsi voltam legális e.
2015. febr. 4. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!