Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy ilyen reklám sérti a...

Egy ilyen reklám sérti a versenyjogokat, vagy nem?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=2zXULP--Xys&x-yt-ts=14218280..


Az asztalon egy iPhone 6-os készülés látható először.

A Xiaomi (kínai kütyücég) mérnökei elkezdik serpenyővel verni és átváltozik az a Xiaomi jelenlegi csúcskategóriás készülékévé.


Bár, a Xiaominak igaza van, tényleg ronda az a kidudorodó kamera, Steve is lehet forog a sírjában miatta.De, ilyen dolog nem sérti a versenyjogokat?


Ugyanis, egy ilyen reklám a versenytárs besározása.


Voltak ebből nálunk is botrányok, például mosóporreklámnál.



#Kína #Apple #okostelefon #versenyjogok
2015. jan. 21. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem fér bele az ilyesmi, máshol igen..


Az amerikai reklámokban egy csomószor ekézik a rivális céget, nincs belőle semmi.. Kínában nem tudom mi a helyzet, de úgy tűnik ott is elmegy.

2015. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk én csodálkoztam, mikor nálunk az Auchan reklámban azt mondták, hogy olcsóbbak, mint a Tesco és az Interspar. Így, név szerint. Ez nálunk szerintem nem működik, konkrétan anyagi hátrányt (vagy kárt) okoz egy másik cégnek. Van egy olyan gyanúm, hogy nálunk és az USA-ban is ebből per lesz, csak ennek a költségét belekalkulálják a reklám árába, és még így is megéri nekik.

Kína egy más világ, ott ilyenekre nem adnak. A fél gazdaság az üzleti lopásra épül, szóval ez ott természetes.

2015. jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bár én az Apple-lel szimpatizálok, őket sem kell sajnálni. A "Get a Mac" kampányuk durván 'besározta' a Microsoftot (rengeteg reklám van példának itt egy: https://www.youtube.com/watch?v=NdiSI-6m44U)
2015. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!