Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok erről a franciao...

Mit gondoltok erről a franciaországi terrormerényletről?

Figyelt kérdés

Én elítélem a gyilkolást. De azért ez a "szatirikus" lap ahogy néztem eléggé keményen rajta volt a gyűlöletkeltésen, a "szabad sajtó" leple alatt.

Véleményem szerint amit ez a lap művel az nagyon durva, mert hozzájárult a Franciaországban meglévő bevándorló-muzulmán és a francia csoportok közötti társadalmi feszültséghez.


2015. jan. 9. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Azzal a kemény 60.000-s példányszámmal egy 60 milliós országban aztán keményen hozzá lehet járulni sokmindenhez. Hozzájárultak mondjuk az olvasóik rekeszizmának megtornásztatásához, ugyanis hiszed vagy sem, elsősorban ez a műfaj célja. Borat megvan? Ő is gyűlöletkeltő a szólásszabadság leple alatt, kedves Bástya elvtárs?
2015. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan így látom én is, sőt még ennél durvább dolgokat is mondtam.
2015. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es.


Mondtam ennél én is keményebb dolgokat....

Szánalmas ez az egész. Áder bácsi is odaszólt a francia elnöknek hogy a sajtószabadság mellett ki kell állni... nevetséges. Kíváncsi vagyok, ha holnap egy jobbikos nekiállna a cigányokról ilyeneket firkálgatni, az mennyire lenne sajtószabadság. Mert mindkettő ugyanolyan gyűlöletkeltés sajtó által.

Nevetséges Európa és betegek a lakói.

2015. jan. 9. 20:59
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Mar nem azert, de egy szatirikus lapnak a "gorbe tukor" allitasa a feladata,ezert gyilkolni maximum Afganisztanba szoktak, bar ott azt Is megmondjak milyen ruhat vehetsz fel az utcan. Ez itt Europa, jo reggelt.
2015. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Sajtószabadság, szólásszabadság. Nincs mit bonyolítani ezen. Az embereknek joguk van kimondani amit akarnak. Joguk van lerajzolni is. Aki emiatt öl, az őrült. Aki egyetért vele, az ostoba. Én is találok sértőnek egy csomó mindent, aztán túlteszem magam rajta. Nem ölök meg senkit. Mert nem vagyok őrült. Baromi egyszerű.

És amúgy láthatólag nem vagy tisztában azzal, hogy mi gyűlöletkeltés.


"A pontos meghatározás országról országra változik, de a gyűlöletbeszéd általában olyan közösség előtti szóbeli vagy írásos megnyilvánulás, amelynek során valaki egy adott társadalmi csoportot igyekszik lebecsmérelni, megfélemlíteni, illetve kiközösítő vagy erőszakos fellépésre szólít fel ellenük."


Ez nem történt meg azzal, hogy vicces képeket rajzoltak mohamedről. Általában a gyűlöletbeszéd körébe az olyan dolgokat kategorizálják, amik nyilvánosan gyilkosságra, népirtásra vagy diszkriminációra szólítanak fel. Pl egy olyan rajz készítése, ahol a muszlimok rabszolgasorba hajtását vagy kiirtását pozitívan tünteti fel a rajzoló. Ilyesmiről szó sincs ebben az esetben.

2015. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
A támadás egyfelől nagyon elitélendő szerintem. Úgy gondolom jobb lett a világ ma, hogy megölték őket. Nem megoldás az öldöklés és nem elfogadható az sem, hogy más kultúra idegen helyen a sajátjaként viselkedjen. Vuszont ez egy reakció volt. Nem ártatlanok voltak a célpontok. Számomra bizonyíték ez a dolog arra, hogy a multikultúra és a liberalizmus egy szélsőséges ember és emberiségellenes dolog.
2015. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os!

Ment a zöld pacsi, örülök, hogy vannak ilyen emberek.


5-ös... ment a piros pacsi.

2015. jan. 9. 22:26
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem mondok semmit. Itt már leírtam a véleményemet: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__6..
2015. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, hadd gratuláljak eme hatalmas teljesítményhez. Nem is vártam tőled jobbat.
2015. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Vajon ez már elég szatirikus volt? :D


Szerintem fel van fújva az egész. Volt egy nagyképű szerkesztőség, ami nem vette komolyan a fenyegetéseket, és már robbantottak is náluk, ha jól tudom. Most kaptak egy nyomatékosabb figyelmeztetést arra, hogy nem kéne ennyire szatirikusnak lenni.

Nem tudom pontosan hány áldozattal járt, de szerintem anno a madridi vonat robbantások azért komolyabb dolgok voltak. Most meghalt 12 ember párizsban, erre gyurcsány nyilatkozik, hogy ez európa szeptember 11.-éje. Vicc az egész! Ennyi erővel az ukrajnai háború európa halála?! Akinek meghalt ott valakije, annak biztos rossz, de szerintem nagyobb a füstje, mint a lángja.

2015. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!