Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet tudni mennyi volt a...

Lehet tudni mennyi volt a valós veszteség a 93as mogadishu-i csatában?

Figyelt kérdés

amit találtam 18 amerikai halott és 3000 szomáliai.ki az a marha aki ezt elhiszi? az amcsik 18 halott után összepakoltak és menekültek hazáig?a világháboruban vagy vietnámban valahogy nem zavarta őket a hatalmas veszteség.de közben 3ezer terroristát öltek meg? na jó ezt elhiszem hogy ennyit megöltek de abból 2990 ártatlan civil volt az tuti.mellesleg mikor volt idejük számolgatni?valami semleges forrás? jóhogynem puszta kézzel likvidálták a teljes országot majd gyalog mentek haza az atlanti óceánt megátuszták...

akkor most mi az igazság?


2014. dec. 22. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan !
2014. dec. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Rubicon87 ***** válasza:
53%

Miből gondolod hogy ártatlan civil volt mind? Egyáltalán miért gondolják az emberek hogy egy amerikai katona csak lő halomra mindenkit akit lát csak azért mert amerikai.


Az igazság pedig ez. Ha ezt az adatot adták közre akkor ezt kell elfogadni mivel ez a hivatalos adat. Persze meglehet kérdőjelezni a hivatalos dolgokat, de azt hitelt érdemlően bizonyítani is kell és akkor nyertél.

Mese vége.

2014. dec. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy durva becslés. Egyébként a szomáliai áldozatok számát 1500 és 3000 közé teszik, (nem tudom hogy honnan szedted ezt a stabil 3000-et) és ebbe elég sok civil is beletartozik. Valamint azt se felejtsd ki hogy az amerikaiaknál 73 sérült is volt.


Hogy ez hogy lehetséges? Marha egyszerű. Egyrészt az amerikaiak igen csak technikai fölényben voltak. Pl. egy helikopterről végrehajtott tűzcsapásnál 10-esével szoktak meghalni. Másrészt pedig azt se felejtsd el hogy képzett katonák voltak (sőt, nem is akárkik, Rangerek és Delta Forceosok)


Ezzel szemben a szomáliaiak végső soron nem voltak jobban képezve mint egy sima civil. (attól hogy el tudja valaki sütni a fegyvert nem azt jelenti hogy lőni is tud) Technikailag sem voltak a toppon és azon sem csodálkoznék hogy ha a veszteségük egy része a képzetlenségből fakadó baráti tűzből eredt volna.

2014. dec. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

"Egyáltalán miért gondolják az emberek hogy egy amerikai katona csak lő halomra mindenkit akit lát csak azért mert amerikai. "


Azért mert azok egy undorító népség nem is emberek, ezeket nem anya szülte.

2014. dec. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

17 amerikai halott es 70 koruli sebesült

A szomaliai aldozatok kb 1000-15000-an voltak.

Az amerikai katonak elit Delta Force-osok voltak,jól felszerlve,es kaptak legi valamint pancelostamogatast kesőbb.

A szomaliaiak nagy resze felbőszült civil akinek a kezebe nyomtak egy AK-t. Hullamokban meneteltek az utcan amíg az amerikaiak egy hazat vedtek.

2014. dec. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez így sem kerek.én bizonyítsam be?abban az évben születtem...bizonyítsák ők hogy igaz amit mondanak akkor.

amit én látok: alig van fent róla bármilyen videó a neten.azon is ami van amerikai hullákat rugdosnak és vonszolnak az utcákon.kilőtt ensz járművek és lelőtt amcsi repülők.ha egy black hawkot leszednek akkor nehogymár a gyalogsággal ne bírjanak el.

tegyük fel valóban 18an haltak meg.akkor mért mentek el dolgavégezetlenül 18 halott után?jóhogynem beleállt egy tüske joe ujjába és ezért lefújták az akciót.

a képzettség nyilván számít,de nem ekkora mértékben.ha igen akkor azok nagyrésze bizony civil volt.légi támadásnál pedig főként nem lehet válogatni.

ki ne találjátok már hogy egy amerikai halottra 50-100 felfegyverzett terrorista jutott mitn halott.azt se felejtsük el hogy szomáliában akkor már évek óta polgárháború,anarchia volt.nyilván azok az emberek nem először láttak puskát életükben.

2014. dec. 22. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Azert mentek el mert gyors behatolast akartak,nem tizensok oras allohaborut.


Hogy valoban igy volt-e vagy nem,azt nem tudjuk meg.

2014. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mellesleg pártatlanságról hallottatok már?érintett fél adatai ezért sem érdekelnek.valószínű egy szomáliai terrorista 3000 amcsi halottról beszélne 18 sajáttal.ez sem igaz. semleges adatot sehol nem találtam.pedig ez mutatná meg,mivel nem áll érdekében hazudni. de nehogymár az legyen a hivatalos adat amit egy érintett fél bekiabál.
2014. dec. 22. 16:43
 9/9 A kérdező kommentje:
16:41 értem.hát kár hogy nem derül ki sosem.
2014. dec. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!