Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a liberálisabb, ha Nagy-Bri...

Mi a liberálisabb, ha Nagy-Britannia korlátozza a bevándorlást, vagy ha az EU megtiltja ezt neki?

Figyelt kérdés

Az EU szabályai kötelezik a tagállamokat a szabad munkaerő áramlás betartására, ezért ha Nagy-Britannia korlátozni szeretné a bevándorlást, akkor ki kell lépnie az EU-ból.


A kettő közül melyik korlátozás a liberálisabb, az EU-é, vagy Nagy-Britanniáé?


Végül is az EU elveszi a tagállamaitól azt a jogot, hogy korlátozzák a bevándorlást, mert azt látja jónak.

Nagy-Britannia meg tervezi elvenni azt a jogot a külföldiektől, hogy szabadon munkát vállalhassanak ott, mert azt látják jónak.


Melyik a nagyobb jó? Melyik a liberálisabb?



2014. dec. 20. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
szeméyli jogokat nézve egyértelmű az EU......Hiszen GB tiltást hozna létre ezzel korlátozná a szabad munkavállalást míg az EU a szabad munkavállalás megtiltását tiltja meg.
2014. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

A liberalizmus mindig egyénekre vonatkozik, nem államokra. Az állam csak egy konstrukció, egy emberi találmány. Úgyhogy ebben az esetben az EU szabályozása Nagy-Britannia felett liberális, mert az egyén jogait védi. Nagy-Britannia szabályozása a bevándorlás ellen nem liberális, mert nem az egyének jogait védi.

Hogy melyik a nagyobb jó, az azért nem ilyen egyszerű kérdés.

2014. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Érdekes a szavak és jelentésük változása. Jelen kérdésbe egyáltalán nem illik ez a szó, mert köze nincs a kérdéshez, kérdező valamiért mégis beletette. Tudja vajon a szó jelentését, vagy csak fennhéjázni akar ???
2014. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi köze ennek a liberalizmushoz? Egy állam vagy társadalom lehet liberális szigorú bevándorlási törvények mellett is.


Az EU nem vesz el senkitől sem semmilyen jogot, a szabad bevándorlást az államok maguk vállalták az EU-szerződésekben. Az EU nem tud egy tagállamtól semmit sem elvenni, amit egy tagállam nem ruházott át az EU-ra. Nagy-Britannia pedig nem veheti el ezt a jogot az EU polgáraktól, kivéve ha kilép, vagy ha minden más tagállam ehhez hozzájárul és szerződésmódosításra kerül sor. Máskülönben egy ilyen brit törvény uniós jogba ütközne.

2014. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy teszem fel a kérdést. Van két lehetőség. Nagy-Britannia úgy dönt, hogy tag marad az EU-ban és akkor nem tudja korlátozni a bevándorlást, vagy pedig kilép, és akkor korlátozni fogja. Ez két teoretikus eset, és nem is állítom, hogy csak ez a kettő lehetséges eset létezik.


A kérdés, hogy e két eset közül, ha a liberalizmus szellemiségében kell eldöntenünk, hogy melyik a jobb, tehát melyik a liberálisabb, akkor melyik lenne az?

2014. dec. 20. 14:34
 6/18 A kérdező kommentje:

"szeméyli jogokat nézve egyértelmű az EU......Hiszen GB tiltást hozna létre ezzel korlátozná a szabad munkavállalást míg az EU a szabad munkavállalás megtiltását tiltja meg."


Ezt a logikát nem értem. Mi a kapcsolat az állításod és a bizonyítás között? Lehet, hogy van, de nekem nem egyértelmű. Ahogyan nekem kinéz a magyarázatod, az olyan, hogy azért jobb engedni valamit, mert korlátozni rosszabb. De ha egy sorozatgyilkosról van szó, akkor őt engedni jobb vagy korlátozni?

2014. dec. 20. 14:38
 7/18 A kérdező kommentje:

"Nagy-Britannia szabályozása a bevándorlás ellen nem liberális, mert nem az egyének jogait védi. "


Akik ellenzik a bevándorlást, azok a saját jogaikért küzdenek, mert szerintük nem lehet úgy megélni, és magas a bűnözés meg hasonlók, szóval vannak érvek, hogy a bevándorlás engedélyezése kinek árt. Vagy attól, hogy árt nekik, még lehet jogos?

2014. dec. 20. 14:39
 8/18 A kérdező kommentje:
Szóval valami olyasmi a kérdés lényege, hogy mi ad nagyobb szabadságot, ha meg van tiltva, hogy valaki elzárkózzon a többiektől, vagy ha rá van kényszerítve, hogy nem zárkózhat el a többiektől.
2014. dec. 20. 14:57
 9/18 A kérdező kommentje:

Az előző hozzászólásomat én magam sem értem ezért nekifutok még egyszer. Egyik esetben az van megtiltva, hogy valaki elzárkózzon. Másik esetben az van megtiltva, hogy elzárkózhasson.


Ui.: Ezt én már értem, de szerintem ennél kell legyen egyszerűbb megfogalmazás rá.

2014. dec. 20. 15:04
 10/18 A kérdező kommentje:

Most már egész közel vagyok ahhoz, hogy fel tudjam tenni a kérdést.


Szóval az egyik esetben a szabadság részének tekintik, hogy bárki mehessen bárhova, és ha valaki el akar zárkózni a többiektől, az csökkenti a szabadság mértékét.


A másik esetben a szabadság részének tekintik, hogy bárki mehessen bárhova, kivéve ha a másik fél ettől el akar zárkózni, mert az csökkentené a másik fél szabadságának mértékét.

2014. dec. 20. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!