Mi a liberálisabb, ha Nagy-Britannia korlátozza a bevándorlást, vagy ha az EU megtiltja ezt neki?
Az EU szabályai kötelezik a tagállamokat a szabad munkaerő áramlás betartására, ezért ha Nagy-Britannia korlátozni szeretné a bevándorlást, akkor ki kell lépnie az EU-ból.
A kettő közül melyik korlátozás a liberálisabb, az EU-é, vagy Nagy-Britanniáé?
Végül is az EU elveszi a tagállamaitól azt a jogot, hogy korlátozzák a bevándorlást, mert azt látja jónak.
Nagy-Britannia meg tervezi elvenni azt a jogot a külföldiektől, hogy szabadon munkát vállalhassanak ott, mert azt látják jónak.
Melyik a nagyobb jó? Melyik a liberálisabb?
A liberalizmus mindig egyénekre vonatkozik, nem államokra. Az állam csak egy konstrukció, egy emberi találmány. Úgyhogy ebben az esetben az EU szabályozása Nagy-Britannia felett liberális, mert az egyén jogait védi. Nagy-Britannia szabályozása a bevándorlás ellen nem liberális, mert nem az egyének jogait védi.
Hogy melyik a nagyobb jó, az azért nem ilyen egyszerű kérdés.
Mi köze ennek a liberalizmushoz? Egy állam vagy társadalom lehet liberális szigorú bevándorlási törvények mellett is.
Az EU nem vesz el senkitől sem semmilyen jogot, a szabad bevándorlást az államok maguk vállalták az EU-szerződésekben. Az EU nem tud egy tagállamtól semmit sem elvenni, amit egy tagállam nem ruházott át az EU-ra. Nagy-Britannia pedig nem veheti el ezt a jogot az EU polgáraktól, kivéve ha kilép, vagy ha minden más tagállam ehhez hozzájárul és szerződésmódosításra kerül sor. Máskülönben egy ilyen brit törvény uniós jogba ütközne.
Akkor máshogy teszem fel a kérdést. Van két lehetőség. Nagy-Britannia úgy dönt, hogy tag marad az EU-ban és akkor nem tudja korlátozni a bevándorlást, vagy pedig kilép, és akkor korlátozni fogja. Ez két teoretikus eset, és nem is állítom, hogy csak ez a kettő lehetséges eset létezik.
A kérdés, hogy e két eset közül, ha a liberalizmus szellemiségében kell eldöntenünk, hogy melyik a jobb, tehát melyik a liberálisabb, akkor melyik lenne az?
"szeméyli jogokat nézve egyértelmű az EU......Hiszen GB tiltást hozna létre ezzel korlátozná a szabad munkavállalást míg az EU a szabad munkavállalás megtiltását tiltja meg."
Ezt a logikát nem értem. Mi a kapcsolat az állításod és a bizonyítás között? Lehet, hogy van, de nekem nem egyértelmű. Ahogyan nekem kinéz a magyarázatod, az olyan, hogy azért jobb engedni valamit, mert korlátozni rosszabb. De ha egy sorozatgyilkosról van szó, akkor őt engedni jobb vagy korlátozni?
"Nagy-Britannia szabályozása a bevándorlás ellen nem liberális, mert nem az egyének jogait védi. "
Akik ellenzik a bevándorlást, azok a saját jogaikért küzdenek, mert szerintük nem lehet úgy megélni, és magas a bűnözés meg hasonlók, szóval vannak érvek, hogy a bevándorlás engedélyezése kinek árt. Vagy attól, hogy árt nekik, még lehet jogos?
Az előző hozzászólásomat én magam sem értem ezért nekifutok még egyszer. Egyik esetben az van megtiltva, hogy valaki elzárkózzon. Másik esetben az van megtiltva, hogy elzárkózhasson.
Ui.: Ezt én már értem, de szerintem ennél kell legyen egyszerűbb megfogalmazás rá.
Most már egész közel vagyok ahhoz, hogy fel tudjam tenni a kérdést.
Szóval az egyik esetben a szabadság részének tekintik, hogy bárki mehessen bárhova, és ha valaki el akar zárkózni a többiektől, az csökkenti a szabadság mértékét.
A másik esetben a szabadság részének tekintik, hogy bárki mehessen bárhova, kivéve ha a másik fél ettől el akar zárkózni, mert az csökkentené a másik fél szabadságának mértékét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!