Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország elleni szankciókat...

Oroszország elleni szankciókat nem kellene már enyhíteni? Ha bedől az orosz gazdaság, az a Nyugatnak sem jó!

Figyelt kérdés

Hiába fogadkoztak, meg állították, hogy rájuk nem hatnak a nyugati szankcióknak, a rubel elleni spekulációnak és az olajáresésnek hála gyakorlatilag az összeomlás szélére került az orosz gazdaság.

A szankciók célja elvileg az volt, hogy az oroszokat orron koppintsák az ukrajnai beavatkozásuk miatt (a Krím elcsatolását még lenyelte volna az EU meg az USA, de az oroszok által pénzelt hadurakat és műállamocskákat "népköztársaságok", már nem), és őszinte leszek, én is egyetértettem az oroszok elleni szankciókkal, ameddig azok szimplán csak ártottak putyinéknak. Azonban az, hogy Oroszország bedőljön, az már az EU-nak (és az USA-nak sem)lehet érdeke, konkrétan egy komoly gazdasági visszaesést hozhat regionális szinten. Ráadásul orosz elnökválasztás is csak négy év múlva lesz, tehát Putyint nem lehet belebuktatni a válságba, legalábbis még nem. Oroszország teljes gazdasági összeomlása azonban mindenkinek csak ártana, tehát szerintem ideje lenne tárgyalóasztalhoz ülni, az oroszoknak fel kellene adniuk "Novorosszija" támogatását, cserébe az EU-nak fel kellene oldania a szankciókat, mert ez már egy gazdasági Verdun lesz, tehát mindkét fél hatalmas veszteségeket fog elszenvedni, és nem lesz igazi győztes.


Nem fogok hazudni, abszolút nem vagyok oroszbarát, de a mi érdekünk sem lehet egy széteső, gyenge Oroszország, nekünk egy csendes közepes termetű maci kell, ami szépen pumpálja a gázt, és közben nem brummog bele Európa ügyeibe, hanem el van a kis barlangjában.


2014. dec. 16. 15:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az EBESZ szerint rendben voltak a választások. A mindenki ott csal ahol tud azért jobb polgárháborúnál, nem?
2014. dec. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
De az idei elnökválasztás azért mégiscsak megmutatta, hogy az ukrán lakosság többsége igenis üdvözölte Janukovics elzavarását. Attól, hogy 2010-ben valaki megnyer egy választást szűk többséggel (tételezzük fel, hogy demokratikus volt), még három évvel később nyugodtan el lehet küldeni melegebb éghajlatra tömegtüntetések útján.
2014. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
2000-től az egyes ciklusokban a nyugat- és oroszbarát erők váltogatták egymást a hatalmon. A mostani választásra az is jellemző volt, hogy az egyébként keletre húzó polgárok nem szavaztak vagy Porosenkora, mert Régiók pártja szétverése után még nem sikerült összetákolni egy semleges vagy oroszbarát pártot, ami még életképes is lett volna.
2014. dec. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként az euromajdant hajszál híján a lakosság fele sem támogatta, szóval a helyzet bonyolultabb. Az oroszok felé haló lakosság inkább kiszakadni akart az országból, mintsem szavazgatni az egyik maffiakormányról a másikra.
2014. dec. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!