Milyen hatása lesz az orosz importtilalomnak?
(Lehet, hogy nem ez a legjobb kategória, amibe tettem a kérdést, mert a gazdasági oldala érdekel a történetnek.)
Oroszországban betiltották az EU-s élelmiszer importját, ami miatt megemelkedtek az élelmiszerárak. Ez milyen hatást fog gyakorolni az orosz gazdaságra?
Ha mondjuk így nincs elég élelmiszer, akkor abból többet kell nekik előállítani. Van olyan élelmiszer, amit nem tudnak maguknak gazdaságosan előállítani?
Ha maradnak a magas árak, akkor az orosz gazdaság hol fogja ezt megérezni? A GDP még nőhet is tőle, mivel több hazai élelmiszert fognak vásárolni az emberek. A drágább élelmiszer az élelmiszer előállítóinak jó, akik ugyancsak oroszok, és ha ők nem viszik külföldre a többletpénzüket, hanem belföldön tartják, akkor az orosz gazdaságban jól gondolom, hogy annyi változást fog előidőzni az importtilalom, hogy az ország GDP-jének nagyobb százalékát fogja kitenni az élelmiszeripar és nagyobb befolyása lesz az élelmiszerlobbinak az országra, mint előtte?
Ezen kívül okoz más változást?
Már van hatása, drágulnak az élelmiszerek.
EU-n belül viszont több áru marad, így árcsökkenés várható majd.
Oroszország mezőgazdasága képtelen eltartani a lakosságot.
Ez az import tilalom az oligarchák zsebét fogja megtömni.Az átlag Jóska Pistának viszont alaposan meg kell húznia az övét,de nem fognak tiltakozni,mert a Szovjet idők belenevelték a birka modort.Putyinnak elképesztő mértékű otthon a támogatottsága a lakosságot elkapta a régi szuperhatalmi érzés,hogy ők diktálnak és a többiek meghunyászkodnak persze,amikor ,mélyebbre kell nyúlni a kassza előtt a zsebbe és amikor munkahelyeket számolnak fel.
Kínából,hogyan pótolnák az élelmiszert például a húst,vajat,sajtokat,amikből még ő is importra szorul?Japán is rengeteg élelmiszert vesz fel.
Éhezni fognak egy csöppet, vagy meghunyászkodnak.
Csak a kérdés hogy a dél-amerikaiak fejik le őket jó alaposan és akkor néhány európai specifikumot leszámítva (pl. ehető sajt) el lesznek látva, csak a kiskereskedők tizedelődnek be és a hiperek fognak zsugorodni, miközben az állam gatyásodik. Vagy pedig az államnak marad több pénze más pótlására és a lakosság fog súlyosan éhezni.
Az orosz gazdaság egyedül van, míg a szankcionáló országok (USA, Brit Nemzetközösség, EU, Japán) a világgazdaság nagyobbik felét alkotják mindössze. Ráadásul a fejlett világ válsága elvonult, most megindult a növekedés, míg az orosz növekedés már a szankciók előtt is elfogyott.
Minél tovább zajlik annál jobban szív Oroszország, persze a szankcionáló felek is vesztenek rajta, de azt sokkal jobban viselik a méreteik és az esetleges kooperáció miatt mint a magányosan küzdő Oroszország.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!