Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "A szerbeknek majdnem a fele...

"A szerbeknek majdnem a fele támogatja a monarchia (királyságuk) visszaállítását" - ez Igaz?!

Figyelt kérdés
Gyakorin olvastam. A szerbek valóban ennyire monarchisták lennének?

2014. dec. 12. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Megosztanád a linket?
2014. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem link, Gyakorin olvastam, de már nem tudom melyik kérdésnél, nem tudom a kérdést belinkelni.
2014. dec. 12. 09:42
 3/10 anonim ***** válasza:
A monarchiát a Szerb Megújhodási Mozgalom képviseli. Nem tudom, hogy mennyi a támogatottsága, de ők csak parlamentáris monarchiát szeretnének.
2014. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"parlamentáris monarchiát szeretnének"


Nem mindegy hogy egy királynak nincs semmi kormányzati joga vagy egy közt. elnöknek? És kiket akarnak vissza, a Jugoszláv királyi családot?

2014. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem igen. II. (Karađorđević) Sándor szerb trónörököst.
2014. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Baromság. A szerbek ezt biztos nem támogatják. Meg minek? Olyan mindegy, hogy egy szegény ország királyság vagy köztársaság.

Ha Magyarországon visszaállítanák pl a Habsburg uralmat alkotmányos monarchiával, akkor se jönne rendbe hipp-hopp az ország.

Mellesleg a britek is egyre jobban feleslegesnek tartják a királyi intézményt, mert oké, hogy szimbólum, de egyre több embernek az a véleménye, hogy ez az intézmény csak "waste of money". Azaz pénzpazarlás.

2014. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, max. valami jugó monarchiát támogatnának azok.
2014. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen bizonyos politikai ismeret hiányra vall az egyszerű emberek körében.

Ugyanez volt a románoknál, ahol a királynak kellett beszólni, hogy nem akar újra irály lenni.

A rendszerváltás után...talán a kisgazda párt kezdeményezésére, jól megközvékeménykutatták a magyar népet és láss csodát nálunk is volt egy rakás aki királyságot akart.

2014. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köztársaságról alkotmányos monarchiára váltani olyan mint a sz@rnak adott pofon. Ilyen esetben tényleg tökmindegy, hogy az államfőnek, vagy az uralkodónak van-e beleszólása a politikába. Manapság egy király már egyáltalán nem nemzetösszetartó tényező, a királyság intézménye pedig már meglehetősen elavult.

Ahol nincs hagyománya az alkotmányos monarchiának (márpedig se Mo.n, se Szerbiában, se Romániában, stb NINCS), ott nem érdemes ezzel kísérletezni. A britek is panaszkodnak, hogy a királyi család hogyan szórja a pénzt, hát akkor itt még mi lenne.

Abszolút monarchia manapság is már csak pár darab van (pár arab ország meg pl Brunei, Bhután), azok is csak azért nem dőltek meg, mert a lakosság viszonylag jól él, vagy nem foglalkoznak vele.


Nepálban is "lemondott" a király, áttértek a köztársaság államformára.

2014. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 De az alkotmányos monarchia menőbb, és egyáltalán nem elavult!
2023. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!