Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában miért és mikor...

Ausztriában miért és mikor vezették be a vasárnapi zárva tartást?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem kint lakik és gyakran meghív.

Volt, amikor vasárnap átakartam menni a boltba és zárva volt, elég dühítő volt.


Magyarországon is beakarják zárni.De miért?

Mire lenne jó?


Például vasárnapi ebédnél elfogy a liszt, vagy elfogy a zsemlemorzsa akkor átlehet ugrani a boltba.

Miért akarják ezt megszüntetni?


Ausztriában miért vannak zárva vasárnap?



2014. dec. 10. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, tradicionális(vallási) okai vannak a vasárnapi zárva tartásnak. Most próbálnak ezen változtatni.
2014. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Miért fogynak el a dolgok a vasárnapi ebédhez? Ha tudod hogy jönnek hozzád, felkészülsz, és bevásárolsz. A saját feledékenységed miatt hadd ne legyen már nyitva egy bolt sem.
2014. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ausztriában erős a katolicizmus és hát vasárnap bizony a templomban van az emberek helye.
2014. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem véletlen hogy itthon is a KDNP adta be a törvényjavaslatot. A társadalom elenyésző hányada jár templomba.
2014. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Ettől tutti hogy nemfognak többen templomba járni, legfeljebb a kocsmába mert az nyitva lesz.
2014. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
2: Miért az a kérdés hogy ő mikor akar vásárolni menni, miért nem az hogy mi jogon korlátozzák a nyitvatartást vallási okokra hivatkozva?
2014. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha drága kormányunk nem lenne tele alkoholistákkal és kinyitnák a szemük (és nem lennének tolvajok stb...) a kocsmákat záratnák be vasárnap. 3. legtöbb alkoholista országa vagyunk, ezek meg játsszák a szentet.

Azzal érvelnek hogy "az embereknek ne kelljen vasárnap a boltba robotolni". És aki ellenkezik az "kérdezze meg őket is". Én megkérdeztem és örülnek hogy van munkájuk, és kevesebb munkanapra kevesebb dolgozó kell, szóval ez az egész egy csomó új boldog munanélkülit adna az országnak, akik megvárhatnák otthon hogy elárverezzék a fejük felől a lakást. Nagyszerű.

2014. dec. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Mert épelméjű ember vasárnap nem nyit ki és nem vásárol. Aki hat nap alatt nem tudja megvenni amit akar azt én még tarkón is lőném nyilvánosan.
2014. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

" Miért fogynak el a dolgok a vasárnapi ebédhez? Ha tudod hogy jönnek hozzád, felkészülsz, és bevásárolsz. A saját feledékenységed miatt hadd ne legyen már nyitva egy bolt sem."


Ennyi. Én a saját boltja kirakatában akasztanám fel amelyik kinyit.

2014. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

"Ettől tutti hogy nemfognak többen templomba járni, legfeljebb a kocsmába mert az nyitva lesz."


Ki a fenét érdekli hová jár? Lényeg hogy ne dolgozzon meg ne vásároljon. Ezenkívül én leszarom mit csinál. Menjen horgászni vagy kirándulni.

2014. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!