Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában miért hátrány...

Ausztriában miért hátrány ennyire egy állásnál a túlképzettség?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen felsőfokú végzettséggel rendelkezem, de ez olyan végzettség, hogy csak az angol, német tárgyalóképes tudásával lehet benne elhelyezkedni.

Saját lustaságom miatt, nem rendelkezem ekkora nyelvtudással.Amit nagyon bánok.


Ezért,úgy döntöttem, hogy átinházok Ausztriába, nincs olyan messze.

És gyűjtök egy kis pénzt, nyelvtanfolyamokra , új kocsira.



Amikor először kerestem kint állást,(takarító állások) mindig elutasítottak.Az önéletrajzomban minden bent volt, pályakezdő, felsőfokúval rendelkező...stb


A sokadik elutasításnál, tanácsot kértem egy ismerősömtől.Azt mondta, hogy tagadjam le a felsőfokú végzettségemet és hazudjak be munkatapasztalatot, mert úgy is betanítanak.


Így is tettem, új önéletrajzot írtam és befüllentettem 1 éves munkatapasztalatot.

Ezután, hamar fel is vettek, dolgoztam Bécsújhelyen , most Bécsben vagyok.



Napi, 200 kilométert autózok, de akárhogy szorzok, osztok, sokkal jobban jövök ki így, mintha kint laknék albérletben.

Sokkal többet tudok félretenni.


1400 eurót keresek most.


Ha kint laknék, nem sokat tudnék félretenni.



2014. nov. 7. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

ha kint laksz számoljunk egy kicsit:

450 euró lakás+rezsi

120 euró kaja

ennyiből ki lehet jönni + nem kell több órát autózni egy nap, nem vagy a forgalomhoz kötve stb. több előnye van ha ott élsz, de ez off.

2014. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Végül is, autópályán haladok nagyrészt, így nem olyan vészes.
2014. nov. 7. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hátrány. Sem Ausztriában, sem sehol máshol.
2014. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Takarító és hasonló szintű állásnál persze, hogy hátrány a túlképezettség. Sőt, megsúgom, hogy még Magyarországon is így van (legalábbis az volt még nem sokkal ezelőttig) .


Az oka nagyon egyszerű. Beleírod, hogy rendelkezel egy xy diplomával, de takarítani szeretnél. A vállalkozó sem hülye, tudja, hogy amint találsz egy neked való állást, egyből lépsz is meg, ami viszont neki veszteség, mert új embert kell keresni és azt újra be is kell tanítani.


Így inkább nem vesz fel téged, mert alacsony végzettséget igénylő munkára mindig van jelentkező.


Egyébként ha valóban mellette már elkezdtél németül/angolul tanulni akkor nagyon jól csinálod. Viszont arra figyelj, hogy ha majd a diplomás állásra jelentkezel, ne írd bele ezt a munkatapasztalatot, mert körberöhögnek állásinterjún. Még az is jobb, ha azt írod, hogy állást kerestél. Ezért nem árt csipkedni is kicsit magadat.

2014. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Napi, 200 kilométert autózok, de akárhogy szorzok, osztok, sokkal jobban jövök ki így, mintha kint laknék albérletben. "

Ha 6 litert eszik az autód, akkor 365 eurót, ha 8 litert akkor 460 eurót tankolsz el egy hónapban. Gondolom rezsit itthon is fizetsz.. Fentebb már írták ennyiből már kijön egy lakás is és megspórolsz napi 3 óra kocsikázást. Bár ez még mindig OFF :D


Egyik ismerősöm első körben a mekiből hajtották el. Igaz neki szakápolói végzettsége van pár év gyakorlattal, de simán közölték vele, hogy menjen kórházba melózni :D


Talán azért sem vesznek fel bizonyos munkakörökbe túlképzett embereket, hogy fennmaradjon a hierarchia. Ha a magasabban képzettek betöltik az alacsony képzettségűek munkahelyét, akkor mi a pélót fognak csinálni az alacsony képzettségűek?

2014. nov. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is, mint te voltál, kedves kérdező. A határ mellett élek, a nemrég megszerzett diplomámmal nem sok esélyem van olyan munkát találni, amiből fenn tudnám tartani magam. Ezért próbáltam Ausztriában elhelyezkedni, eddig (5 hónapja) sikertelenül. Még házaltam is, hogy munkát találjak, de gondolom ahogy betipegtem a magassarkú csizmámban meg a szövetkabátomban, nem épp egy mekis munkás képét festettem le. Ezért eldöntöttem, hogy most, hogy hamarosan költözünk a párommal Bécsbe, le fogom tagadni az önéletrajzom, és direkt rosszul fogok felöltözni az interjúra is vagy a házalós keresésre. Azt hittem, a jó megjelenés előny, de csalódnom kellett (gazdagabb családból származom, így eszembe sem jutott, míg a párom nem szólt, hogy szegényebbnek kellene öltöznöm egy ilyen "aljább" helyre, nem pedig elegánsan).

Remélem, így több sikerrel járok. A bejárással pedig nincs semmi gond, mi is csak azért megyünk Bécsbe lakni, mert Sopronban borzasztó nehéz albérletet találni és nem is annyival olcsóbb, hogy megérje bejárnunk 2 kocsival.

2014. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!