Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mire gondolhatott Putyin,...

Mire gondolhatott Putyin, amikor azt mondta a minap: "Nem találok semmi kivetnivalót a Molotov-Ribentropp paktumban, az egy jó irányú lépés volt". Valójában milyen jövőnk van nekünk Kelet-Európában ennek fényében?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 23:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi.Látom vannak akik értik a lényeget.
2014. nov. 19. 23:30
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
És szerinted az orosz átlagember akar háborúzgatni, vagy ez a felső körök politikai döntése?
2014. nov. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Vagy talán az USA vagy Kína kevesebb háborúzik?
2014. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Is-is. Csak dolgozniuk ne kelljen.Inkább fegyverben tartanak 2-3 millió embert,hogy "közmunkásként" legalább

legyen feladatuk.A vezetés is akarja a feszültséget,deaz átlagember is,hogy kapjon zsoldot és meg tudjon élni,mert ott dolgozni senki nem akar.Most sem,és régebben sem.

Az autógyárban Togliattiban...csak asszonyok dolgoznak,férfiak nem..mert "tiltja a vallásuk". Inkább a puskával vonulnak mindíg valahova.

2014. nov. 19. 23:35
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Te sem vagy normális öcsém.
2014. nov. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy tökmindegy, hogy mi tetszik neki meg mi nem, a Balti államok NATO és EU tagok, nem tud velük kezdeni semmit.


Még Ukrajnát sem merte nyíltan megtámadni, sőt még a keleti, oroszok lakta területekre is csak sunnyogva mertek katonákat küldeni.

2014. nov. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Putyin minden alkalmat kihasznál hogy hergelje a lengyeleket és a balti államokat, meg amúgy csak kimondta azt amit az oroszok többsége gondol a történelem ezen időszakáról.
2014. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azt, hogy Putyin úgy gondolja, az orosz érdekszféria kiterjesztése Kelet-Európára (tehát Ukrajna területétől nyugatra) egy teljesen legitim dolog lenne orosz részről.


Hogy a már érkezett válaszokra is reagáljak, Németország szerintem egyáltalán nem akar háborút sem Oroszországgal, sem senkivel ezen a kontinensen.A németek már rég lemondtak a nagy terveikről, hogy irányítás alá vegyék Kelet-közép-Európát.A németek számára ez a térség egy gazdasági hátország, egy hatalmas felvevőpiac, és mindaddig, amíg ez így van, nekik pont jó.Már nem akarják bekebelezni Csehországot, a sziléziai németek felszívódtak, Ausztriát sem annektálhatják, a korábbi porosz területek, amik Lengyelországhoz tartoznak ma, egyetlen német vezető sem szeretné Németországhoz csatolva látni.Továbbá a németek számára energetikai szempontból nagyon fontos a jó viszony megőrzése a ruszkikkal, szóval ha lesz is háború, a németek csak a NATO-tagságuk miatt fognak abban részt venni.

2014. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Azt gondolja a Molotov-Ribentropp paktumról, amit az orosz történetírás, és amely nem is teljesen alaptalan:


- A Szovjetuniót kényszerhelyzetbe hozták a nyugati hatalmak (és elsősorban Lengyelország), mert nem voltak hajlandóak vele szövetkezni a németek ellen, sem 1938-ban, sem 1939-ben.

- Mivel nyilvánvaló volt, hogy Hitler nem Nyugaton, hanem Keleten szándékozik terjeszkedni, ezért Sztálinnak lépnie kellett.

- Megegyezett Hitlerrel, ezzel időt nyert, hogy felkészüljön az elkerülhetetlen háborúra.

- A számítása bevált: 1941-ben mire a németek elérték Moszkvát teljesen kimerültek, a támadás kifulladt, a személyi állomány jelentős részét elvesztették. Ez azért (is) volt lehetséges, mert azokat a területeket is el kellett foglalniuk, amelyeket Sztálin a paktum értelmében bekebelezett. Ha ez nincs, akkor több száz kilométerrel kevesebb utat kell megtenni a német csapatoknak.


Azaz, Putyin is úgy fogja fel, hogy erre önvédelemből volt szükség. Hogy utána mi történt az más kérdés.

Azt pedig irreális volt elvárni Sztálintól, hogy győzelme teljes dicsőségében, miután elfoglalta Kelet-Európát, Bécset, Prágát, Berlint, hogy ezekre azt mondja, bocsánat, jogtalanul szereztem, visszaadom.

A diplomáciában mindig az adott erőviszonyok a döntőek, ezért az a művészet, hogy azok között a keretek között kihozni a legtöbbet. A Szovjetunió akaratát nem lehetett semmibe venni akkor. Ezzel tisztában voltak a nyugati szövetségesek.

Mint ahogy most Oroszország érdekét sem lett volna szabad figyelmen kívül hagyni Ukrajna esetében, de ezt most elfelejtették a nyugati szövetségesek. Ez a konfliktus fő forrása. Nem vették észre, hogy megváltoztak az erőviszonyok, Oroszország már nem a 90-es évek jelcini Oroszországa. Ők nem törnek szuperhatalmi szerepre, de a nyugat expanzióját a szomszédukban, évszázados érdekszférájukban már nem fogják harc nélkül feladni.

2014. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!