Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin most rossz ember vagy...

Putyin most rossz ember vagy nem rossz?

Figyelt kérdés

Olyan sok rosszat hallani róla.


Tegnap láttam az I Putin című dokumentumfilmet, amit egy német rendező készített róla.

A film alapján viszont szimpatikusnak tűnt.

Főleg az, amikor azt mondta Putyin, hogy "nekem a népemnek kell megfelelnem és nem a nyugatnak vagy bárkinek"


Azt is mondta, hogy ugyan ő a KGB-nél dolgozott, de azok között volt, akik a rendszerváltást támogatták.


Olvastam az orosz rendszerváltásról, mely talán még sikertelenebb, mint a magyar.

Az első választott vezetőjük, Jelcin igyekezett nyugatbarát politikát folytatni.

Viszont, a gyors, radikális liberalizációt hajtott végbe, emiatt gyorsan kialakult egy újgazdag oligarchikus réteg, részben ennek köszönhető ez a magas korrupciós ráta.


Normális esetben, több évtized, mire kialakul egy befektetőkből, mágnásokból álló felső osztály.

Oroszországban ez kialakult 10-15 év alatt, a minőség rovására.



2014. nov. 18. 19:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, kérdezd meg a maláj gép utasait. Ja várj...
2014. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%

Az ellenségem ellensége a barátom?


Szerintem egyszerűen ő a kevésbé rosszabb típus..

2014. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
35%

az oroszoknak biztos áldás a Putyin, pont mint nekünk Orbán Viktor!

Putyin megementette Oroszországot az illumintusoktól, Orbán Viktor meg Magyarországot menti meg az illuminátusoktól!

2014. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
En nem tudom de szerintem Putyin egy értelmes,határozott ember tudja mit akar es hogy mire képes es nem arulja el az orszagat es nem adja el!!!
2014. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%
Jelenleg számomra Putyin az egyetlen államfő, aki szimpatikus. A maláj gépet pedig nem oroszbarátok lőtték ki, de persze erről hallgat mindenki, még a sajtó is... :) Olyan világban élünk, ahol nem tudjuk ki az ellenségünk. A kommunizmusban meg a fasizmusban, legalább ezt tudták az akkoriak...
2014. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
11%
de tudjuk kik az ellenségek! az illuminátusok és a bábjaik, a libsik! meg az eu és az usa + az antant utódállamok.
2014. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

"A maláj gépet pedig nem oroszbarátok lőtték ki, de persze erről hallgat mindenki, még a sajtó is... :) Olyan világban élünk, ahol nem tudjuk ki az ellenségünk. A kommunizmusban meg a fasizmusban, legalább ezt tudták az akkoriak..."


Ugye nem a "képi" bizonyítékról beszélsz?



Kérdésre válaszolva:



-Kiemelkedő kritikus embereket egyszerűen elnyomja vagy börtönbe taszítja

-A nemzetközi korrupció érzékelési listáján Oroszország a 143. (egy szinten Nigériával, Azerbajdzsánnal és néhány országgal amikről még nem halottam) a 182 fős listából

-A korrupció nem igazán állhat tőle távol, hiszen riportok alapján több mint 40 milliárd dolláros vagyona lehet (40 milliárd dollár körülre tették 2011-ben és van néhány magán palotája is)

-Személyes dolgokat említsek meg? (Mint például, hogy közismertem asszony verő: keress rá google-n, hogy "Putin wife beater").

-Grúzia

-Ukrajna (és a belőle következő bonyodalmak)

-Folyamatos játszadozás a gázzal

-Egyértelmű diktatórikus módszerek (média irányítása, civil szervezetek ellehetetlenítése stb.)

-Mellesleg vannak érdekes összeesküvés elméletek (mint USA-ben 9 11 ről csak kisebb) az 1999-es panel robbanásokról, amik segítették Putyint hatalomra 53%-os szavazattal. Csak ezek nem annyira híresek az orosz "híres" sajtó szabadságában.


- Putyinnak (Oroszországnak) érdekes szokása az ENSZ-ben, szinte folyamatosan megvétóznia szankciókat, beavatkozásokat bizonyos közel-keleti diktatúráknál. Például, ha hagyják, hogy erősebb nyomás, beavatkozás legyen a Szíriai diktatúra ellen (még 2012 környékén) akkor lehet nem nőtt volna ki az ottani polgárháborúból az ISIS, mint ahogy tette.

2014. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
34%

Alapvetően okos dolgokat írsz, utolsó, de még szép, hogy Putyin közbeavatkozott Szíriánál!! "Diktatúra", igen, az 51 %-kal kormányzó Obama nem diktátor, a 80 %-kal kormányzó Asszad az... persze, tudom, erre is megvan a magyarázat, a szavazás érvénytelen volt (mindig érvénytelen, ha nekünk nem tetsző nyer)...


az ISIS-t meg pont Putyin számlájára írni... nem tudom, hallottál-e a szíria terroristákról, jajj, bocsánat, akarom mondani, szabadságharcos felkelőkről, akiket a Nyugat támogat (és akiknek az oldalán véleményed szerint be kellett volna avatkozni Asszad ellen), na, most szépen egyenlőségjelet tehetsz az ISIS és a felkelők közé, semmiben sem különböznek... érdekes módon három erő harcol az ISIS ellen jelenleg (az amerikai bombázásokat nem számítva): Assad Szíriai Szabad Hadserege, az Új Iraki Hadsereg és a kurdok... (ja, és a NATO-tag Törökország harckocsikat ad át az ISIS-nek, meg a kommandósai áthaverkodnak, stb, ugye, ellenségem ellensége a barátom, és hát a törökök és a kurdok nem pont baráti viszonyban vannak... a mainstream-média is lehozta a hírt, aminek elvileg nem szabadna ilyet)

2014. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

""Diktatúra", igen, az 51 %-kal kormányzó Obama nem diktátor, a 80 %-kal kormányzó Asszad az"


Ha nem tetszik szó, akkor rezsim. Asszad rezsimje alatt eléggé egyértelműek voltak a "rémtettek" és ezt tagadni hülyeség...


"az ISIS-t meg pont Putyin számlájára írni."


Azt írtam, hogy Putyin folyamatosan megvétózta a szankciókat és hogy, "lehet nem nőtt volna ki az ottani polgárháborúból az ISIS, mint ahogy tette.".

Értsd: Szerintem, ha a "békésebb" szankciók miatt nem durvult volna el ennyire a polgárháború, akkor az ISIS sem nyert volna ennyire teret.



"szabadságharcos felkelőkről, akiket a Nyugat támogat (és akiknek az oldalán véleményed szerint be kellett volna avatkozni Asszad ellen), na, most szépen egyenlőségjelet tehetsz az ISIS"


Elég egyértelmű, hogy a nyugat nem akarja támogatni az ISIS-t, sem Asszadot, hanem a felkelőket, akik nem csatlakoztak az ISIS-hez.



"most szépen egyenlőségjelet tehetsz az ISIS és a felkelők közé, semmiben sem különböznek"


Kurdok. És azok a felkelők akik nem kurdok és még nem csatlakoztak az ISIS-hez (főleg Szíria észak-nyugati részén).


"ja, és a NATO-tag Törökország harckocsikat ad át az ISIS-nek, meg a kommandósai áthaverkodnak, stb, ugye, ellenségem ellensége a barátom, és hát a törökök és a kurdok nem pont baráti viszonyban vannak"


A jelenlegi török vezetést csak az érdekli, hogy a kurdok függetlenségi törekvéseit meggátolják. Nem igazán érdeklik őket, hogy kiket mészárolnak le a szomszédban, ha kurdok is köztük lehetnek. (tudod ez az egyik számunkra követendő illiberális állam)

Mellesleg elég egyértelmű szerintem, hogy a "nyugatnak" ez nem tetszik.

[link]

2014. nov. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%

Oroszország 90%-a mélyszegénységben él.


Szerinted?


Neki ez az állapot tökéletes.

2014. nov. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!