Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin most rossz ember vagy...

Putyin most rossz ember vagy nem rossz?

Figyelt kérdés

Olyan sok rosszat hallani róla.


Tegnap láttam az I Putin című dokumentumfilmet, amit egy német rendező készített róla.

A film alapján viszont szimpatikusnak tűnt.

Főleg az, amikor azt mondta Putyin, hogy "nekem a népemnek kell megfelelnem és nem a nyugatnak vagy bárkinek"


Azt is mondta, hogy ugyan ő a KGB-nél dolgozott, de azok között volt, akik a rendszerváltást támogatták.


Olvastam az orosz rendszerváltásról, mely talán még sikertelenebb, mint a magyar.

Az első választott vezetőjük, Jelcin igyekezett nyugatbarát politikát folytatni.

Viszont, a gyors, radikális liberalizációt hajtott végbe, emiatt gyorsan kialakult egy újgazdag oligarchikus réteg, részben ennek köszönhető ez a magas korrupciós ráta.


Normális esetben, több évtized, mire kialakul egy befektetőkből, mágnásokból álló felső osztály.

Oroszországban ez kialakult 10-15 év alatt, a minőség rovására.



2014. nov. 18. 19:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Van google, meg lehet keresni, hogy valóban vannak-e ilyen sportolók, bár nekem inkább úgy tűnik, hogy nem tudod semmivel alátámasztani a mondanivalód. Oroszország az elmúlt 15 évben rengeteget fejlődött, nem tudom ez hogy fér össze azzal, hogy a cél a nép szegénységben tartása.
2014. nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Rengetek orosz és kelet-európai sportoló vált nemzetiséget!

Én nem követek minden sportot,de amit követek ott elég gyakori,a legtöbb nemzetiségváltás orosz vagy kelet-európai Ausztráliába vagy az USAba.


De nem kell nagyokosnak lenni ehhez.

Elég ha megnézem,hány -OV és -OVA lett amerikai állampolgár.


A legtöbb orosz sportoló,ha nem is váltott nemzetiséget,de nem Oroszországban él.


Fordítva viszont nem nagyon van.

Az amerikaiak és az ausztrálok nem nagyon akarnak odamenni.

2014. nov. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Én a teniszt követem,írok pár példát,ha szeretnéd.

Anastasia Rodionova-orosz-ausztrál

Daria Gavrilova-orosz-ausztrál

Jarmila Gajdosova-szlovák-ausztrál

Olivia Rogowska-lengyel-ausztrál

Ajla Tomljanovic-horvát-ausztrál

Maria Sharapova(orosz állampolgár,de Miamiban él).

Martina Navratilova-cseh-amerikai

Varvara Lepchenko üzbég-amerikai

Anna Tatishvili grúz-amerikai

Caroline Wozniacki-lengyel származású,dán állampolgár

Konta Johanna-magyar származású,először ausztrál majd brit állampolgár.



Szóval rengeteg sportoló van,akik kelet-európából vagy a közel-keletről Amerikába,Ausztráliába vagy Nyugat-Európába vándorol.És ezek között rengeteg van,akik mostanában váltottak.

2014. nov. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
91%
Összesen 2 orosz sportolót sikerült összekaparnod aki elhagyta Oroszországot és más színekben versenyez. Ez nem olyan sok egy 140 milliós országban.
2014. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ez csak egy sportág:)


De,mint láttad,jellemzően ezekről a vidékekről lépnek le:)


Anastasia Rodionova húga,Arina Rodionova még nem kapta meg az ausztrál állampolgárságot.


A lényeg,hogy nem fordítva történik nem a "hanyatló" nyugatról emigrálnak az emberek az egyesek szerint "virágzó"keletre,hanem fordítva.

2014. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Másrészt az embereknek nem csak egyedüli szempont az anyagi jólét,amikor helyet választanak.


Én legszívesebben Svédországban vagy Norvégiában élnék,mert ott a legfejlettebb a társadalom.


Amerika hozzájuk képest még nagyon fejletlen társadalmi kérdésekben,sok a vallási fanatikus,és a republikánus az országban.

2014. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Jó, hát menj, nem tartozik a kérdéshez.

Arról van szó, hogy Oroszország korántsem olyan elmaradott, mint képzeled, és felfelé ívelő pályán van.

2014. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
60%

Attól,mert van 2-3 fényűző város,meg 100000 falu,ami a pöcegödörben úszik nem nevezném fejlettnek.


Oligarcharendszer.

2014. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!