Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az az Iszlám Állam (IS)?

Mi az az Iszlám Állam (IS)?

Figyelt kérdés

Már pár éve nem foglalkoztam a politikával meg a földrajzal se. Most mindenkitől hallom, hogy az Iszlám Állam így meg úgy, de mi az? Hogyan keletkezett? Eddig miért nem volt ilyen gyűjtő ország?


Ránéztem a térképre és több országot lefed, de ez miért van? Eddig úgy tudtam egy hely csak egyszerre egyetlen országhoz tartozhat. Miről van szó? Miért fél mindenki tőlük ? Mit akarnak és miért? Hogyan jött létre az IS?


2014. nov. 18. 22:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

# 10 -nek pontosan igaza van a veszélyekben, hiába pontozta le a pontozók kb fele.

Ami az elismerésüket illeti, nem hinném, hogy sok állam el fogja kapkodni, akár pénzt vernek, akár a f......t.

Az arab világ vezetõ hatalma Szaud Arábia, ott nem gyõzik szidni õket, nemcsak újsáírók, hanem hercegek, volt titkosszolgálati vezetõk. De nem örül nekik Qatar és Törökország sem, noha ezek nem olyan határozottak, szidják is õket a Szaudiak. Iránt se kellene soká kélelni, hogy ritkítsa õket egy kicsit ( különös: ezket nem szereti Irán se, meg Izrael se :D - attól persze, azok ketten nem fognak egymás nyakába borulni :D . ).

Putyin se mozdul értük, mert támadják Assadot. Kína meg nem avatkozik olyan konfliktusba, ami nem érinti közvetlenül, ott az az álláspont, hogy nem zavarnak senikiket abban, hogy egymást gyilkolják.

Hogy aztán néhány távoli gõzösfejû rezsim, mint Venezuela, vagy É Korea mit szól hozzájuk - alighanem semmit.

2014. nov. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

A hazamenő terroristasejtek témájához annyit hozzátennék, hogy bár ez alapvetően valóban így szokott működni, azért vannak kérdőjelek körülötte.


Például az utóbbi hónapokban kivégeztek több nyugati állampolgárt és videókat tettek fel erről a netre. Nos, ezek között voltak olyanok, akik amúgy azért mentek oda, hogy csatlakozzanak az IS-hez, mint harcosok.

Számomra kicsit kérdéses, hogy ha a potenciális sejteket ők maguk gyilkolják le, akkor hány ember lesz, akik ténylegesen visszakerülnek a nyugati vérkeringésbe és elkövethetnek merényleteket.

2014. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
Valamit keversz. Akiket meggyilkoltak, azok nem a soraikban harcoltak. Ezek egy resze olyan nyugati, akik valamely segelyszervezetnek volt a tagja, de amely szervezetek nem az IS-t segelyeztek, hanem "csak ugy" az arabokat.
2014. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet.. azt nyilván tudom, hogy a többség segélyszervezeteknél dolgozott vagy (nyugati) katona volt, de úgy emlékeztem, hogy volt ilyen kivégzett is, aki eredetileg szimpatizánsként ment oda. Most nem találtam ilyenről forrást, majd még keresgélek.
2014. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy érdekes cikk arról, hogy mi is történik azokkal a nyugatiakkal, akik az ISIS oldalán kívánnak harcolni:

[link]

2014. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!