Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi vehet rá európai lányokat,...

Mi vehet rá európai lányokat, hogy az Iszlám Állam terrorszervezethez csatlakozzanak?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy már Ausztriából is kiszöktek néhányan, hogy azokkal a gyilkosokkal együtt harcoljanak. Mi indíthatja erre őket? Mert arab férfiaknál még meg lehet érteni, de európai nőknél...
2014. okt. 16. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalkori lázadozás, erős propaganda, esetleg úgy érzik, hogy nekik a dzsihád kötelességük, mert muszlim gyökereik vannak.
2014. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Azok a lányuk bosnyákok voltak, szintén muzulmán vallásúak.


Egy keresztény vagy ateista európai nem fog csatlakozni egy ilyen szervezethez.

2014. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Agymosás és kábszer.
2014. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezek a 2. generációs európában született muszlimok gyökértelennek érzik magukat itt. A szüleik muszlimnak nevelik őket, emiatt idegennek és kisebbségnek érzik magukat (azok is). Ezzel a lázadozással akarnak szembeszállni az európai rendszerrel, ami nem fogadja be őket, itt jön felszínre az elfojtott düh és elkeseredés.
2014. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én inkább azt az Osztrák 16 éves szőke srácot nem értem akinek semmi köze a muszlimokhoz, mégis elkezdett szónokolni az Iszlám nevében, majd eltűnt és egy Szíriai videón tűnt fel ahol az ISIS oldalán áll és beszédet mond. Szó szerint: "A hitetleneket meg kell ölni a saját országaikban is, szerte Európában."

Na, ott már komoly pszichés gondok lehetnek.

2014. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Sabina Selimović es Samra Kešimović ausztriaban elo bosnyakok, muzulmanok...egyszeruen teny h hiaba europa, europaban is vannak hagyomanyosan muzulman nepek, orszagok....de egyebkent nem tudom h mi vehette ra oket ilyen elszant lepesre mert Boszniaban egyebkent nem olyan radikalis a vallas, mint sok kozel-keleti orszagban, tudom mert en is bosnyak vagyok ;) ...de amugy van benne igazsag, amit a Digo nevu felhasznalo irt, h a dijasporcik hajlamosabbak az ilyen radikalis magatartasra, az altala emlitett okok miatt. Olvastam, h allitolag uzentek, h meggondoltak magukat, es vissza szeretnenek jonni....csak talalgatni lehet, h mi az igazsag, vagy alhir hogy igy allitsanak ellenpropagandat az ISIS ellen, vagy tenyleg vissza szeretnenek jonni, ami nagyonis elkepzelheto, mvel nalunk altalaban nem olyan radikalis a vallasi felfogas, mint egyes muzulman orszagokban...jelenleg mar az interpol is keresi oket..
2014. okt. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Pont a minap olvastam valamelyik osztrák lapban (kint élek) hogy terveznek egy olyan törvényt Ausztriában ami elveszi az osztrák állampolgárságot, vagy vízumot és kitiltja az országból azokat akikre rá lehet bizonyítani hogy kiutaztak a Közel-Keletre és részt vettek bármiben is az ISIS oldalán.

Szerintem ez egy magától értetődő eljárás lenne minden EU országban.

2014. okt. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Szó szerint:

“Wir brauchen ein Einreiseverbot für solche potenziellen Terroristen. Zudem wollen wir die Ausbildung in terroristischen Lagern unter Strafe stellen. Man müsste sogar überlegen, ob man solchen Leuten – falls sie Deutsche geworden sind – unsere Staatsangehörigkeit wieder entziehen kann.”


"Szükségünk van egy tilalomra a potenciális terroristákkal szemben. Azt is szeretnénk hogy a terrorista táboroknan történő kiképzést is büntetni lehessen. Azt is meg kell vizsgálnunk hogy ezek az emberek-ha német állampolgárokká is váltak-visszavonható legyen az állampolgárságuk"


Ezt Thomas Strobl, (CDU-Bundestagsfraktion) német politikus mondta, ugyanezt tervezik Ausztriában is.

2014. okt. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tharos ***** válasza:
86%

Az a két bige bosnyák volt, vagyis muszlimok.

Az iszlám vette rá őket.

2014. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
A rendszeretet.
2014. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!