Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez megy Romániában?

Ez megy Romániában?

Figyelt kérdés

[link]


Egy Romániában élő magyar egy reggelét mutatja be az írás.


Főleg a vége a lényeg.


"Eközben azon elmélkedem, miért diszkriminál engem és a hozzám hasonló nemzet- és polgártársaimat a román állam, illetve az Európai Unió. Nem elég, hogy egyéb adók és terhek mellett a jegyvásárlás is csak nekünk kötelező, még el is kell viselnünk a mindenkori blattolók terrorját, bűzét, trágárságát.


Miért nem utaztunk személygépkocsival, vagy másik vonattal – ránt egyet a vállán a kalauz az okvetetlenkedőkre, s főleg a diószegi bácsira, akinek a felszállásnál szőrén-szálán eltűnt a bukszája.


Mert azt hittük, ez egy szokványos járat, azért. Olyan egyenlő európai jogokkal…"



2014. nov. 15. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoktál te utazni a BKK-val vagy vonattal? Tudhatnádnád hogy ez nálunk is valós jelenség, max nem 100-ból 40 utas, hanem csak 5 amelyik kimeríti a deviáns fogalmát bűzével, mocskával, viselkedésével. Nég nem láttam, hogy leszállították volna őket.
2014. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általában autóval járok,illetve az Intercity vonatokat szoktam igénybe venni.


Hát azért ilyesmik szerintem nem olyan gyakoriak Magyarországon.


Bár, diák koromban volt amikor elfehéredtem, mikor felszállt az éjféli vonatra egy ilyen banda.

2014. nov. 15. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen. A román az egyik legrpimitívebb, legbutább nép. Kis komplexusos emberek. Gyávaságukat és erkölcstelenségüket mi sem példázza jobban, mint a vliágháborúk alatt mutatott magatartásuk.
2014. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem járok gyakran, talán évente 1-2 alkalommal pl. ha nagy a hó. Legutóbb Békéscsabáról hazafelé egy ilyen kis család a vonat kupéjából egy akkora kuplerájt csinált tökmaghéjból és zsebkendőkből, hogy öröm volt nézni. Az, hogy a Keletiben úgy szálltak le, hogy majd úgyis kiganézzák utánuk, a világ legtermészetesebb dolga.
2014. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Tegnap a románok két gólját egy erdélyi hátvéd szerezte.

Szép magyar neve van. Románia nincs. Nem is volt soha.

2014. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!