Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország miért költ ennyit...

Oroszország miért költ ennyit űrkutatásra? Miért nem életszínvonalat célzó intézkedésekre költenek?

Figyelt kérdés

Az űrkutatás nagyon drága mulatság manapság és nem biztos, hogy valaha megtérül.


De, szerintem Oroszországnak inkább a nép jólétét szolgáló intézkedéseket kellene hozni.

Hisz, csak akkor lehetnek igazi nagyhatalom.


Elég szélsőséges ország.

Az egyik fele ilyen:

[link]


A másik fele meg ilyen:

[link]



2014. nov. 1. 22:20
 1/6 anonim válasza:
77%
Magyarország miért stadionokra költ kórházak helyett?
2014. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Mert nem akar végképp lemaradni a nemzetközi versenyben.


Az oroszok vissza akarnak kapaszkodni az élbolyba. És a fegyverkezésben is van jelentősége. A jövőben már az űrből is fognak csapást mérni földi célpontokra.


Vége van a jelcini nyugat sgggnyalásnak. Oroszország újra ringbe szállt és kőkeményen képviseli az érdekeit Kínával, az EUval és az USAval szemben

2014. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Oroszország nagyon is keveset költ ténylegesen űrKUTATÁSra, lényegében véve a kutatási rész kimerül abban, hogy részt vesznek az ISS programban, meg van néhány tudományos műholdjuk. A legutóbbi űrszondájuk a Fobosz-Grunt még a Föld körüli pályát sem tudta elhagyni.


Azok az országok, amik fejlesztenek nagy hatótávolságú rakétákat katonai céllal, azok nagyon könnyen tudnak részt venni az űrtevékenységben, hiszen a hordozóeszköz mintegy a mellékterméke a hadiiparuknak. Ráadásul az a szakember, aki ICBM-et tud tervezni, annak az űrhajózás sem különösebben probléma, ráadásul a hadseregnek szüksége van például katonai műholdakra, műholdas helymeghatározó rendszerre (oroszoknál ez a GLONASS) stb., tehát az űripar és a hadiipar kéz a kézben jár. Márpedig Oroszországnak a földgáz/kőolajon kívül egyetlen igazán kelendő exportcikke van, ez pedig a haditechnika, tehát teljesen normális, hogy e téren megpróbálnak a világ élvonalában maradni.

Hozzáteszem az utóbbi időben az orosz űripart is komoly elvándorlás sújtja, sok orosz szakember megy inkább nyugati cégekhez dolgozni az otthoni fizetés többszöröséért, és az orosz űrprojektek is nagyon sokat csúsznak pl. az Angara rakétacsalád fejlesztése, vagy a Szojuz űrhajó váltótípusa nagyon régóta várat magára.


De ha így nézed ez életszínvonal növelő intézkedés, hiszen a hazai ipart támogatják vele, ráadásul az emberiség jövője előbb vagy utóbb úgyis a világűrben van, szóval hosszú távú befektetésnek sem utolsó.

2014. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert akárhogy nézzük, a fejlesztés, kutatás mindig jövedelmezőbb egy országnak, mint növelni a csóró emberek jólétét.


Meg elvégre, még nálunk is többet költenek stadionokra mint a kórházakra.

2014. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 progizo ***** válasza:

Kérdező, látom nem vagy a tudomány barátja. Ugyanis az űrkutatásnak nagyon sokat köszönhet az emberiség eddig is, és a jövőben a saját túlélését fogja, ha sikerül más bolygókra is elérnünk. Ha csak egy bolygón élünk, akkor pl. egy kósza aszteroida vagy üstökös egyszercsak könnyedén végetvethet az akármilyen jólétben élő emberiség létezésének.

De az űrkutatásnak köszönhető olyan hétköznapi, az életünket könnyebbé-jobbá tevő dolgok megjelenése is, mint a tépőzár, a különböző hőálló- vagy csak a sújtalanságban előállítható anyagok, stb.

Én örülök, hogy vannak olyan országok, amelyeknek megvan a képessége az űrutazásra, az űrkutatásra. Csak azt sajnálom, hogy mi nem tartozunk közéjük, pedig büszke lennék rá.

2014. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 progizo ***** válasza:
#3.: Teljesen egyetértek veled. Látod, a műholdakat ki is hagytam a felsorolásomból, mint az űrkutatás azon termékeit, melyek a civil életben is hasznosulnak. Pedig nélkülük milyen lenne a világunk? Bizony kevésbé fejlett és kevésbé jólétben élő, viszont annál veszélyesebb és kiszolgáltatottabb, pl. az időjárásnak, hiszen nem lennének meteorológiai megfigyelő műholdak. De milyen lenne a távközlés műholdak nélkül? Lenne-e GPS? És megannyi kérdés még...
2014. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!