Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tartja sok rendpárti...

Miért tartja sok rendpárti ember mintaállamnak Szingapúrt?

Figyelt kérdés

Sok rendpárti embertől (nem mondok pártszimpátiát, mert nem erről van szó) hallom, hogy ő azért szereti a rendpártiságot, mert ott van közbiztonság, és nem egy liberális, multikulturális fertő. Példaként pedig azonnal Szingapúrt mondják.


Viszont Szingapúr amellett, hogy tényleg csak egy látszat demokrácia, és tényleg szigorú törvényekkel bír, gazdaságilag a világ egyik legliberálisabb városállama. Szingapúr pontosan azért nagyon gazdag, mert totál nyitva áll a tőkének. Egy pénzügyi és kereskedelmi központ, tele, tele multikkal, és az ország amúgy is soketnikumú lakossága kisebbségben él. A többség a világ minden pontjáról érkező pénzügyi és kereskedelmi szakemberek.


Az igaz, hogy nagyon szigorúak a törvényeik, de ha lehet egy országra azt mondani, hogy liberális és multikulturális, akkor az Szingapúr.


Most akkor hogy van ez?


2014. okt. 18. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szingapúr olyasmi, mint Japán.

Gazdaságilag nyitott, de egyéb tekintetben nagyon izolált.


Szingapúrban nem lehet ám csak úgy letelepedni.

2014. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szingapúr abból a szempontból liberális, hogy a lakói számára származástól, vallástól függetlenül egyenlőséget biztosít és kapitalizmus, globalizáció párti a kormány.


Más szempontból viszont egypártrendszer van, nincs médiaszabadság, a bevándorláspolitika is szigorúan szabályozott. Nagyon szigorú törvények vannak (pl. kábítószer bevitele, terjesztése halálbüntetéssel jár, szemét eldobása az utcán is nagyon nagy pénzbüntetést von maga után), az állam keményen fellép a bűnözőkkel szemben, így próbál rendet, kiváló közbiztonságot teremteni.

2014. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem egy multikulturális fertő"

De Szingapúr a vegyes népessége miatt eleve multikulturális fertőként indult. Az angol is azért lett hivatalos oktatási nyelv, mert egyszerűen képtelenség volt kitalálni, hogy a sok különböző, beszélt nyelv közül, melyik legyen az az egy, amelyiken tanítják a nebulókat. Lásd még: Gordon Győri János: Az oktatás világa Kelet- és Délkelet-Ázsiában című könyvét.


Kérdésedre válaszolva:

A szabadpiaci gazdaságpolitika és a konzervatív társadalompolitika nagyon is jobboldalinak tekinthető (lásd a Republikánus pártot az USAban). Sokkal inkább, mint az itthoni, magukat jobboldaliként reklámozó, de baloldali gazdaságpolitikával kampányoló formációk.

2014. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szingapúr alapból több nemzetiségű országként született.


Nem hasonlítandó össze azzal, ami Európában folyik, mert egész más a kettő.


Kb Annyira multikulturális , mint amennyire Jugoszlávia vagy az Osztrák-Magyar Monarchia volt.


Rendpárti, mivel nagyon szigorúak a törvények, van halálbüntetés, még a szemetelést is büntetik

2014. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én ezeket tudom. A kifejtésben pont ezt írtam.


Amit nem értek, hogy a multikulturalizmus, és a liberalizmust utáló rendpárti emberek körében hogy lehet a liberális és multikulturális paradicsom SZingapúr az álomország.


ők tájékozatlanok vagy én nem értek valamit?

2014. okt. 18. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Európában a multikulti inkább negatív érzetet kelt mivel nincsenek meg a szigorú szabályok amik irányítják a közösséget. Mivel ha itt egy bevándorlónap megmondjuk csinálja azt amit a többség mert amúgy nem tartunk rá igényt az idegengyűlölet ( lásd: mindenkinek csak joga van kötelezettsége nincsen) addig ott a szabályokat betartva a közösséget építed nem fogsz szemet szúrni. Nálunk se lenne akkora viszály ha a liberalizmus a gazdaságpolitikában lenne jelen és nem az egyént tartanánk előbbre a közösséggel szemben. Ez csak az én véleményem remélem érthetően le tudtam írni.
2014. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!